Akademia Pennyroyal. Cienie kadetek – Mamania – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

25,99 

Magiczny klimat i wartka akcja

M. A. Larson wykreował czarodziejską, baśniową atmosferę, która urzeka czytelnika od pierwszej strony. Dorośli odnajdą tutaj znajome motywy swojego dzieciństwa – ukłonią się Bracia Grimm, księżniczki z tradycyjnych baśni, czy disneyowska aura pierwszych „księżniczkowych” animacji.

Historia zachwyca klimatem! Od razu dajemy się porwać do smoczej jamy. Ponadto potem wyruszamy do Czarnych Błot. Jesteśmy po drodze świadkiem zjawiska nad wyraz niepokojącego. Trafimy z powrotem do Akademii Pennyroyal, zahaczymy o niejedną wieżę, przemierzymy kolejny mroczny las. Będzie się działo!

Książkę czyta się błyskawicznie i z przyjemnością. Taki powrót do przeszłości bardzo dobrze mi zrobił.

Po zdemaskowaniu ukrywającej się w Akademii wiedźmy oraz zwycięskiej walce o życie, Evie stała się niezwykle popularną kadetką. Niczym celebrytka musi kryć się w cieniu, a przestrzeń pod jej łóżkiem wypełniają sterty listów od wielbicieli. Akademia, za jej sprawą, przechodzi prawdziwe oblężenie; chmara kadetek rozpoczęła naukę na pierwszym roku, ponieważ każda chce być taka jak Evie… ta jednak czuje się nie najlepiej w nowej roli, trudno jej się odnaleźć wśród podarunków, rzucanych z każdej strony pochwał i oczu pełnych podziwu śledzących każdy jej ruch.