Buntowniczka z pustyni. Tom 3. Duchy rebelii – Czwarta Strona – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

27,99 

„-Myślisz się, wiesz? Nie jestem z tobą ze względu na to, kim się stałaś. Zakochałem się w tobie, kiedy krwawiłem pod ladą gdzieś na zabitym dechami końcu pustyni, a ty ocaliłaś mi życie. Wtedy, gdy oboje byliśmy inni. Kiedy po prostu byliśmy.”

,,Duchy rebelii” zamykają trylogię ,,Buntowniczki z pustyni”

Amani wydostaje się z pałacu sułtana i wraca na pustynię, by kontynuować rebelię księcia Ahmeda. Problemem jest to, że dowódca rebelii nadal pozostaje uwięziony przez swojego ojca. Amani wraz z sojusznikami wyrusza, by uwolnić Ahmeda.

Seria Alwyn Hamilton ma w sobie taki epicki, królewski klimat, który wyróżnia ją na tle innych młodzieżówek. Tutaj już nie chodzi o wątki miłosne, dojrzewanie głównej bohaterki(chociaż to też istotny motyw) czy jakieś aluzje do współczesności. Tutaj dostajemy przemowy bohaterów o naturze władzy, poczuciu obowiązku i sprawiedliwości jaką pragną zaprowadzić w królestwie, wszystko podane w podniosły, ale nie moralizatorski sposób przez co trylogia przypomina dobry serial przygodowy.

Wojna i walka opisane są w sposób bardzo dojrzały, Hamilton często podkreśla, że zawsze trzeba kogoś poświęcić i że śmierć jest wszechobecna. Co więcej, w tym tomie ofiary musieli też ponieść niewinne ludzie, i to mimo starań bohaterów, by ich rebelia była stuprocentowo sprawiedliwa.