Ci rewelacyjni Grecy – Egmont – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

16,99 

Książka z wieloma ciekawostkami historycznymi

Historia kryje w sobie wiele tajemnic. Zwłaszcza ta odległa i dotycząca ludów, które wygięły. Tak jest w przypadku Inków, których kultura nas z jednej strony zachwyca, a z drugiej przeraża. Swoją drogą kolejne odkrycia wprowadzają w zdumienie. Ciągłe badania. Wykopaliska, analizy tekstów, które dotrwały do naszych czasów. To wszystko pozwala nam zbudować obraz tej wymarłej kultury i staje się bazą wyjściową dla książek. Takich, które przybliżających nam tajniki dawnych cywilizacji mającą związek z Polską. O tym niestety w książce nie ma, ponieważ autor nie jest Polakiem, ale warto sobie poszukać.

Książka dla uczniów i nauczycieli

Z takiej wiedzy korzysta Terry Deary. Znany z interesujących, mrożących krew w żyłach i zaskakujących historycznych książek dla młodzieży. Autor bardzo chętnie sięga po mroczne, tajemnicze i często przemilczane na lekcjach historii wydarzenia. Przerabia na lekką, nieco tabloidową formę. I to właśnie, za jej pomocą podsuwa czytelnikom sporą dawkę informacji. Dlatego pozwala to zachęcić młodych czytelników, aby zgłębiali wiedzę, poszerzali ją. Ponad to, znajdą tu więcej, niż w zwykłym podręczniku szkolnym. W razie niepewności znajdują się tutaj też złośliwie pytania do zadawania nauczycielom (taka zemsta za wszystkie podchwytliwe pytania zadawane przez nauczycieli).

Solidna dawka historii

Słynący z ponad trzydziestu ciekawych publikacji przemycających sporo informacji o naszej przeszłości Terry Deary dzieli się z młodymi czytelnikami swoją pasją, którą rozwijał równolegle do pracy zawodowej (aktor, dyrektor teatru i nauczyciel teatralny). W jego publikacjach przebija chęć podzielenia się zdobytą z danej tematyki wiedzą. I jest to naprawdę solidna dawka historii okraszonej wieloma ciekawostkami, quizami, rebusami, ożywiona śmiesznymi komiksami.
Nim wejdziemy w świat dawnych plemion dowiemy się bardzo ważnej i przydatnej w szkole rzeczy: „czego boją się nauczyciele?”