Ciotka Zgryzotka – Akapit Press – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

24,99 

Kolejny tom Jeżycjady

„Ciotka Zgryzotka” opowiada o dalszych perypetiach naszych ulubionych bohaterów. Zakochany Józek Pałys i jego Dorotka, przyszła studentka japonistyki. Lusia córka zgryzotki Idy, Nora Górska (nieodrodna córa Pulpy i Florka). Nasz kochany miągwa Ignaś. Śliczna Laura-Tygrys, jej ciepła siostra Róża z dziećmi. Dziadzio nestor rodu Ignacy, babi, a także pies Bobuś i…jeszcze ktoś (ale o tym cicho sza).

Główną bohaterką 22 tomu „Jeżycjady” jest Nora Górska

Cudowna, ciepła powieść, która zachwyca opisami przyrody. Taka która wlewa w serca tkliwość i radość z tego, że pani Musierowicz nadal tworzy kolejne tomy Jeżycjady. Zachwyt nad tą serią panujący niezmiennie od wielu lat, jest dla czytelnika zupełnie zrozumiały. W epoce smartfonów i komputerów nie ma zbyt wielu powieści, które na czele wartości stawiają rodzinę i dbałość o stosunki międzyludzkie.

W „Ciotce Zgryzotce” ta miłość i wzajemny szacunek aż kipią i rozgrzewają serce czytelnika. Zawsze przy stole znajdzie się miejsce dla głodnego, a dla wędrowca dach nad głową. Z listów, które piszą do siebie siostry Borejko wydziera miłość do rodziny i do słowa pisanego.

Zachwyca się pięknem natury, gdyż akcja nie toczy się już w Jeżycach, ale w pod-poznańskich wsiach.