Gra BOGGLE – Hasbro – gra towarzyska

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

44,99 

SKU: 4630476 Categories: , ,

Co to jest gra BOOGLE?

W tej grze należy spróbować odnaleźć słowa, na które nie wpadną Twoi przeciwnicy.

Gra przeznaczona dla nieograniczonej ilości osób. Można grać w pojedynkę i próbować pobić swój rekord. Najprzyjemniej gra się z osobami powyżej 8 roku życia.

W pudełku znajdują się:

  • kości do gry z literami,
  • klepsydra,
  • podstawka do kości,
  • przykrywka.

Co przyda się jeszcze do gry? Na pewno notes i coś do pisania (brak w zestawie).

Jak grać w grę BOOGLE?

Włóż wszystkie kości do pojemnika i potrząśnij pojemnikiem. Sprawdź czy wszystkie kości leżą w płaskiej pozycji. Ustaw klepsydrę tak, aby zaczęła odmierzać czas. Teraz wszyscy gracze mają za zadanie ułożyć słowa z kości które znajdują się w pojemniku przed upływem czasu, który odmierza klepsydra.

Słowa należy układać zgodnie z regułą ciągu. Wszystko jest jasno wyjaśnione w instrukcji. Słowa, w których znajdują się litery w kółku liczą się podwójnie. W instrukcji znajdziesz punktację za słowa. Instrukcja w języku polskim. Ciąg w jakim układamy słowa może iść prostopadle, poziomo lub ukośnie. Nie można tworzyć ciągu przeskakując z góry do dołu lub z boku prawego na lewy bok i podobnie. Jedna kostka nie może być użyta dwa razy w jednym słowie. Każdy po upływie czasu, patrzy na swoją listę i porównuje ją ze słowami innych graczy. Słowa powtarzające się zostają skreślane. Liczą się tylko te słowa, na które nie wpadli inni gracze.

Czas jednej rozgrywki trwa dokładnie tylko ile zajmuje przesypanie się piasku w klepsydrze.

Gra rozwija:

  • myślenie pod presją czasu
  • kreatywność
  • słownictwo

 

WARUNKI GWARANCJI
Długość: 24 miesiące