Kłamstwo minionego lata – Zielona Sowa – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

16,99 

Rodzina szesnastoletniej Skye została naznaczona tragedią. Jej starsza, piękna siostra zamierza rzucić studia. Ponadto dodatkowo związała się prywatnie oraz zawodowo z dilerem narkotyków. Niestety ów diler podpadł swojej konkurencji. Konflikt ten doprowadza do dramatycznego wypadku, którego świadkiem będzie sparaliżowana strachem Skye.

Czy faktycznie zdołałabym w jakiś sposób zapobiec nieuniknionemu? I czy słusznie odczuwała wyrzuty sumienia, wstydząc się mówić o tym co wydarzyło się minionego lata? Jakby tego było mało Skye panicznie zaczyna bać się wody. Dziewczyna, choć pływanie od zawsze stanowiło jej największą pasję. Jej młodszy braciszek poważnie choruje na serce, a firma głowy rodziny zalicza upadek i wszyscy muszą wyprowadzić się z Cisowego Domku do wynajmowanego mieszkania.

Rok od wypadku Skye zostaje zaproszona na obóz dla młodzieży znajdujący się nieopodal dawnego miejsca zamieszkania. Zostaje przydzielona do tzw. grupy żółtych, która gromadzi nastolatków dotkniętych różnym stadium żałoby. Tam poznaje m.in przystojnego Brandona, drobniutką i strachliwą Fay, buntowniczą Danielle oraz atrakcyjnego, choć niepokojącego Joe. Pewnego dnia Skye otrzymuje na prywatnym czacie wiadomość od zmarłej siostry…

„Kłamstwo minionego lata” to przyjemny i niewymagający thriller docelowo kierowany do nastoletnich odbiorców, ale dla dorosłych czytelników może stanowić miłą odskocznię od problemów życia codziennego.