Kroniki Wardstone. T.10 Krew Stracharza – Jaguar – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

23,99 

Książka świetna jak zwykle, pozostawia niedosyt tak jak pozostałe części

Mamy naszych starych znajomych: Stracharza, Thomasa i Alice. Dodatkiem jest Grimalkin. Mimo iż Tom ma swoje stare przyzwyczajenia do panikowania to widać, że im dalej w las to jest już pełnoprawnym stracharzem. Tak samo czuć, że czas starego Gregorego mija. Poznajemy kolejne bestie ze świata mroku. Strzygi z samej Transylwanii.

Tomowi Wardowi, z pomocą swojego mistrza Gregory’ego, przyjaciółki Alice oraz wiedźmy-zabójczyni Grimalkin, udaje się uciąć głowę Złego. Czarownica rozpoczyna szaleńczą ucieczkę przed jego sługami, a stary stracharz zajmuje się odbudową swojego domu w Chipenden. Wszyscy szukają sposobu, jak pozbyć władcy Mroku na zawsze. Tymczasem Hrabstwu zaczyna zagrażać nowe niebezpieczeństwo.

Akcja pędzi bardzo szybko

Fabuła jest dość równa. Nie nudzi tak jak w ostatnich tomach. Nawet samo zakończenie daje radę. Czyżby po paru słabych tomach autor powrócił na odpowiedni tor? Zobaczymy w dalszych częściach.

Po uwięzieniu Złego i odłączeniu jego głowy od ciała dalej dążą do jego pełnego unicestwienia. Tom poznaje rytuał, który do tego doprowadzi. Musi też odnaleźć trzy relikwie. Jedna z nich znajduje się w samym królestwie mroku.

Całość ozdabiają obłędne ilustracje.