prezent świąteczny dla chłopaka

Lagerlof Selma – Cudowna podróż, oprawa miękka – Siedmioróg – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

17,99 

„cudownie jest żyć na tym świecie, obojętne, czy się jest małym, czy dużym. I dobrze być wolnym, beztroskim i mieć przed sobą całe przestworza”. (s. 106).

Cudowna podróż to piękna opowieść

Książka dla młodych czytelników

Drogi Młody czytelniku, przeczytaj jakie przygody czekają tego małego chłopca, który zauważywszy, że jest taki mały schował się za liść łopianu. Przeczytaj również jaką przemianę przeszedł chłopiec, gdzie z leniwego i niesfornego chłopca zmienił się nagle w miłego i skłonnego do pomocy małego krasnala, który bardzo kocha i szanuje zwierzęta.
Ale są też minusy. Przez to, że Nils jest taki mały może grozić mu niebezpieczeństwo, np. przez rozkrzyczane wrony.

Jak myślicie kto go uratował?

Przeżyjcie wraz z Nilsem niezwykłe przygody, przeczytajcie co czeka chłopca i kim była wietrzna czarownica? Przeczytajcie o mieście, które unosi się na wodzie i o tym, czy orzeł Gorgo był groźny?

Chłopiec bardzo się cieszył z tego że został uwolniony z czaru, ale z drugiej strony bardzo żałował że musi się rozstać z dawnymi, dobrymi przyjaciółmi.

W chłopcu wezbrała się taka tęsknota, za odlatującymi towarzyszami, że przez chwilę poczuł żal, że nie jest już małym Paluszkiem i nie może podróżować nad morzem i lądem ze stadem dzikich gęsi.

Wspaniała i fascynująca książka.

Polecana nie tylko młodym czytelnikom, bo jest tak wciągająca, że na pewno spodoba się też dorosłym. Co będzie dalej? Przeczytajcie sami. Tę drobną książeczkę połkniecie w jeden wieczór.