prezent świąteczny dla chłopaka

Magda.doc – Siedmioróg – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

17,99 

Wspaniała książka. Ta młoda dziewczyna jest tak niesamowicie dojrzała i odpowiedzialna. Pragnie miłości, dobrego słowa i wsparcia, których nigdy nie otrzymała od matki. Wyjątkowa lektura pod względem psychologicznym i charakterologicznym.

Ta opowieść, to historia skierowana szczególnie do dziewcząt w wieku nastoletnim

Książka pisana w formie pamiętnika elektronicznego opowiadająca historię młodej licealistki-maturzystki, która zachodzi w ciążę. Fabuła być może odrazi niektórych czytelników ze względu na „kolejną ciężarną nastolatkę”. W rzeczywistości owa lektura daje czytelnikowi do myślenia i pokazała trudy młodych matek zmagających się z licznymi problemami i brakiem jakiejkolwiek akceptacji – również ze strony najbliższych.

Książka początkowo nudna, z powodu licznych retrospekcji teraźniejszość „miesza” się z przeszłością, ale z każdą kolejną strona chce się czytać więcej i więcej.  Poza tym w książce tej zostały poruszone problemy współczesnej młodzieży. Więc temat pozostaje nadal aktualny, uniwersalny.

Ta książka to opowieść, a ściślej rzecz ujmując – pamiętnik lub dziennik prowadzony przez dziewczynę, młodą nastolatkę, która jest obecnie w klasie maturalnej. Najlepsza uczennica w szkole, tzw. „kujon”, a jednak nie układa jej się życie w domu – jej tata zmarł, a matka, wygląda na to, że nigdy tak naprawdę jej nie kochała. Raczej traktuje ją jako inwestycję na przyszłość. Życie osobiste także nie idzie tak jakby Magda tego sobie życzyła, bo chociaż nie jest najbrzydszą dziewczyną w szkole, to jakoś adoratorów wielu nie ma. Aż do czasu wakacji, kiedy przypadkowo spotyka  Łukasza (najprzystojniejszego chłopaka w szkole), ten zaprasza ją na spacer, lody i do siebie do domu. Od tego czasu życie Magdy zmieni się diametralnie, a czy na dobre?