prezent świąteczny dla chłopaka

Pan Samochodzik i skarb Atanaryka BR w.2018 – Siedmioróg – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

21,99 

Pan Samochodzik i skarb Atanaryka ma w sobie coś z lekkiego reportażu, bo i taka w istocie forma ma z motywami powstania książki wiele wspólnego. Książka wspaniała, bo trzyma do końca w napięciu, przeplatana humorem i ciekawymi spostrzeżeniami. No i oczywiście wakacyjna na wskroś!

Wyjątkowo relaksująca lektura

Goci – jedno z największych plemion wschodniogermańskich. Jest to plenie, które opanowało Europę, a jego ślady, czy to językowe, czy też archeologiczne znajdujemy na terytorium Polski (kamienne kręgi w Odrach i Węsiorach – kultura wielbarska).

Historia

Atanaryk – naczelnik gocki, który walczył i przyjaźnił się z Rzymem, ale również oparł się Hunom.

Jeśli ktoś interesuje się tym okresem historycznym znajdzie tu część informacji. Gdyż na ich bazie pan Tomasz, jeszcze dziennikarz, razem z nudzącym się wiecznie bratem i ekipą archeologów znajdują część skarbu Atanaryka. Mamy tu trochę więcej przygody, zarysowuje się złośliwość pana Tomasza i wiele innych…

Biwaki, brak komórek

Brak komórek, biwaki na Mazurach, wspaniały powrót do przeszłości. Do tego trochę skostniałe, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu, relacje damsko-męskie, z głównym bohaterem w roli głównej.

„Skarb Atanaryka” poleca się głównie fanom Pana Samochodzika i to raczej w ramach ciekawostki.