prezent świąteczny dla chłopaka

Pan Samochodzik i złota rękawica – Siedmioróg – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

21,99 

Uwielbiana książka dla młodzieży

Przygody Pana Samochodzika to uwielbiana książka dla młodzieży jak i dorosłych. Zdarzenia, które autor zawarł w książce są wyjątkowo abstrakcyjne. Wplątanie przez niego zostały wątki historii Rogera Moorea. Dodanie tej postaci do fabuły sprawia, że czytelnik będzie niezwykle zaskoczony. Opowieść nie traci swojego uroku a zyskuje dodatkowe walory. Jest to mieszanka historii i przygody w jednym. Powieść napisana w starym dobrym stylu. Do spraw muzealnych wprowadzono poezję i śpiew. Cała akcja rozgrywa się  nad Jeziorakiem , miasta Siemiany, Iława i Karnity. Jest to swego rodzaju niesamowita podróż po mazurach.

Remont starego jachtu i wiersz „Złota rękawica”

Podczas remontu starego jachtu Pan Tomasz odnajduje wiersz zatytułowany „Złota Rękawica”. Po przeczytaniu wiersza, wyrusza śladem swoich poprzedników aby odnaleźć jego autora. Zbiera dawną ekipę uczestników rejsu. Podczas podróży załoga porządkuje swoje bieżące sprawy. W tej opowieści pojawia się również konkurencja jaką jest Waldemar Batura. Jest scenografem zatrudnionym przy kręceniu filmu w pobliskim pałacu.

W 1991 roku na motywach powieści został nakręcony film fabularny pod zmienionym tytułem Latające machiny kontra Pan Samochodzik.
  • Autor: Zbigniew Nienacki
  • Liczba stron: 374
  • Oprawa: Broszurowa
  • Rok wydania: 2018