prezent świąteczny dla chłopaka

Słońce Arizony BR w.2016 – Siedmioróg – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

21,99 

Trzeci tom przygód duetu westmanów Karola i Jana na Dzikim Zachodzie

Książka opowiada o przygodach Karola i Jana. Wraz z przyjaciółmi z plemienia Nawahów będą musieli stawić czoło groźnej bandzie. Ów banda terroryzuje małą mieścinę Rainy Valley i okolicznych ranczerów. Ponadto po drodze czeka ich wiele pułapek, pościgów i zaskakujących sytuacji.

O autorze

Wiesław Wernic urodził się 28 lutego 1906 roku w Warszawie. W 1936 roku ukończył Szkołę Główną Handlową. Natomiast jeszcze w liceum wraz ze szkolnymi kolegami, między innymi Konstantym Ildefonsem Gałczyńskim, założył grupę literacką „Kwadryga”. Grupa ta, której członkowie tworzyli czasopismo o tej samej nazwie. Po studiach pracował w Polskiej Agencji Telegraficznej. W 1933 na łamach czasopisma „Kurier Poranny” ukazała się jego pierwsza książka. Była to krótka powieść detektywistyczna zatytułowana „Daleka przygoda”. Podczas wojny Wernic był zaangażowany w działalność konspiracyjną oraz redakcję prasy podziemnej. Po wojnie pracował jako dziennikarz prasowy i radiowy. Najpierw, jako kierownik działu miejskiego w dzienniku „Rzeczpospolita”. Ponadto od 1951 roku w Polskim Radiu. Następnie między 1951 a 1973 rokiem w „Tygodniku Demokratycznym”, gdzie pisał liczne artykuły. Takie jak, między innymi na temat historii Warszawy, ekonomii oraz twórczości rzemieślniczej. Autor zmarł 1 sierpnia 1986 roku w Warszawie.

Książkę naprawdę warto przeczytać

Arizona, rok 1883. Potworny upał. Czerwona, spękana z gorąca ziemia. Potężne, zwaliste skały i olbrzymie kaktusy saguaro. Odludna mieścina Rainy Valley, z której mieszkańcy wypędzili szeryfa. Na tych pogrążonych w bezprawiu ziemiach grasuje banda. Jej członkowie to bezwzględni rabusie o tajemniczej nazwie „Słońce Arizony”. Grupa napada na miejscową ludność, podróżnych. Na wszystkich, którzy na swą zgubę zapuścili się w te strony. Indian z plemienia Nawaho. Karol Gordon – słynny traper i przyjaciel czerwonoskórych, oraz doktor Jan wyruszają Indianom z pomocą i wdają się w nierówną walkę ze złoczyńcami ze „Słońca Arizony”. Kim jest tajemniczy przywódca bandytów? Czy Karol Gordon, doktor Jan, Nawahowie i Apacze zdołają rozbić bandę niosącą im zagładę? Czy odnajdą ukryte skarby „Słońca Arizony”?