Świat Judyty – Sonia Draga – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

26,99 

Tytułowy „Świat Judyty” to rzeczywistość, w której żyje 10-letnia Judyta McPherson. Jej mama umarła zaraz po porodzie i córka nie przestaje obwiniać się o jej śmierć. Dziewczynka mieszka w niewielkim domu ze swoim tatą – Johnem. Razem czytają i interpretują Biblię, uczestniczą w spotkaniach Braci, próbują przekonywać innych ludzi do swojej wiary. To powoduje, że mają wielu nieprzychylnych sąsiadów, dzieci dokuczają Judycie w szkole. Przejawia się to jawną agresją, która coraz bardziej się nasila. Dochodzi do przykrych incydentów i niszczenia mienia rodziny. Na liczne apele Johna policja zdaje się być bezradna, a może po prostu nie chcą pomóc…

Po powrocie ze szkoły Judyta chroni się w swoim świecie. W pokoju stworzyła sobie własną Ziemię Obiecaną na kształt biblijnego raju. Wyobraźnia dziewczynki jest tak ogromna, że dziecko bez trudu potrafi wyczarować swoimi zwinnymi paluszkami przeróżne przedmioty. Jak sama mówi: mój świat „zrobiony jest z rzeczy, których nikt nie chciał, i z rzeczy, które należały do mojej mamy, i które mi zostawiła.”

Wyjątkowość dziewczynki sprawia, że często rozmawia ona z Bogiem, wierzy w koniec świata zapowiedziany w Biblii i swoją moc czynienia cudów. Wyobraźnia dziewczynki podsuwa jej różne scenariusze apokalipsy, przed którą ostatecznie chce uchronić ojca, którego bardzo kocha.