Wielka Księga Detektywa Pozytywki – Nasza Księgarnia – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

34,99 

Detektyw Pozytywka jest niesamowicie pozytywną i sympatyczną postacią. Prowadzi jednoosobową agencję detektywistyczną. O nazwie „Różowe Okulary”, która jest tak malutka, że ledwie mieści najpotrzebniejsze sprzęty i detektywa, Pozytywkę w środku. Jego jedyną bronią jest kaktus, który wielokrotnie uratował go z opresji. Najczęstszymi interesantami detektywa są dzieci, którym nasz drogi Pozytywka pomaga bez wahania. Chociaż za jego usługi płacą mu jedynie słodyczami bądź słowem „dziękuję”. Zgłaszają się do niego również dorośli i to z najróżniejszymi sprawami. Od tych zupełnie błahych do całkiem poważnych, jak np podejrzenie o próbę otrucia. Dzięki bystremu umysłowi udaje mu się rozwikłać każdą zagadkę, z która przyjdzie mu się zmierzyć. A śmiechu jest przy tym co nie miara!

„Z braku innych wakacyjnych rozrywek detektyw Pozytywka postanowił zająć się obserwacją samego siebie. I wcale nie uważał, że jest to dziwne. Po pierwsze – każdy człowiek powinien znać siebie lepiej niż innych, a po drugie – przyglądanie się komuś tak niezwykłemu jak detektyw Pozytywka mogło być pożyteczne nawet dla samego detektywa Pozytywki”

Detektywa Pozytywkę powołał do życia Grzegorz Kasdepke, wielokrotnie nagradzany autor literatury dziecięcej i młodzieżowej. W skład „Wielkiej księgi detektywa Pozytywki” wchodzą wszystkie dotąd wydane książeczki o przygodach tego niesamowitego bohatera, czyli: „Detektyw Pozytywka”, „Nowe przygody detektywa Pozytywki”, „Pamiątki detektywa Pozytywki” oraz „Wakacje detektywa Pozytywki”. Każda z nich jest zbiorem zagadek, które nasze dzieci mogą próbować rozwiązywać wraz z detektywem Pozytywką. Łącznie mamy do rozwiązania 45 zagadek, co zapewni dzieciom oraz ich rodzicom mnóstwo zabawy podczas wspólnie spędzanego czasu na lekturze książki. Dla ułatwienia na końcu książki zamieszczono na nie odpowiedzi, więc można później sprawdzić, czy prawidłowo rozwiązaliśmy poszczególne zagadki.

Podsumowując, „Wielka księga Detektywa Pozytywki” autorstwa Grzegorza Kasdepke to książka, która musowo powinna znaleźć się na półce Waszego dziecka, brata/siostry, bratanka/siostrzeńca, a może nawet na Waszej? Świetne opowiadania i genialny Detektyw Pozytywka to mieszanka pełna humoru i radości. Warto przeczytać!