prezent świąteczny dla chłopaka

Wyspa Skarbów – Siedmioróg – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

12,99 

„Wyspa skarbów” to niesamowita podróż w nieznane nie tylko dla chłopców. I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od rysunku mapy…. Czytając, już od pierwszej strony czuć ten morski klimat, klimat przygody, niebezpieczeństwa, konspiracji – klimat piratów. To taka opowieść, którą można by opowiadać wieczorem przy ognisku – lekka w odbiorze, ale bardzo ciekawa i zajmująca, z wyrazistymi postaciami, taka w starym stylu: jest jedna przygoda, wyprawa, poszukiwanie skarbu, są potyczki, są ci dobrzy i ci źli, jest morze i ten klimat – to takie proste, i takie piękne.

Rewelacyjny klasyk

Jim pomaga matce przy pracy w karczmie. Ich spokojne życie przerywa przybycie do niej człowieka, który każe nazywać się „kapitanem”. Po czasie okazuje się, że mężczyzna ma przy sobie mapę na wyspę skarbów.

Klasyczna powieść przygodowa dla młodzieży. I to raczej tej młodszej, biorąc pod uwagę używany język i złożoność fabuły. Jako pierwsza książka o piratach dla dziesięcioletniego czytelnika powinna się jednak sprawdzić.

„Wyspa Skarbów” to bardzo dobra książka mająca solidne podwaliny zarówno na opis wydarzeń sprzed akcji powieści, jak i po niej, bo historię Kapitana Flinta i jego załogi chciałoby się poznać, a i Długi John Silver nie powiedział zapewne swego ostatniego słowa, sądząc po finale historii.