Zawieszka Kostka Sensory – Dumel – Zawieszki dla niemowląt

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

25,99 

Wielofunkcyjna zabawa, która angażuje z każdym miesiącem rozwoju

Firma Dumel specjalizuje się w opracowywaniu zabawek dla dzieci w różnym wieku. Za każdym razem potrafi dostosować ją do percepcji i potrzeb dziecka oraz używa odpowiednich, trwałych materiałów. I robi to po prostu dobrze. Nie inaczej jest tym razem. Ta kolorowa sensoryczna zawieszka dla dzieci może być ozdobą łóżeczka lub wózka maluszka, ale także skłaniać do złapania za nią, pociągania i poruszania. Taka czynność wywołuje przyjemność dotykową, buduje samoświadomość dziecka i daje mu uczucie sprawczości. Poruszanie kostką wywołuje grzechoczący  i szeleszczący dźwięk. Maluch odczuje satysfakcje słysząc, że to jego działanie wywołuje taki skutek.

Kolorowa, estetyczna, użyteczna i przyjemna w dotyku

Kostka jest kolorowa i pełna kształtów – zwisający żołądź, wielokolorowe i pstrokate poduszki oraz kostka z cyframi i kształtami. Wraz z rozwojem dziecka będzie ono bardziej zainteresowane tym co widzi. Zapyta o kolory, kształty i cyfry. Rodzic może mu to wszystko wytłumaczyć, a taki pierwszy kontakt z nimi podczas zabawy sensorycznej zapisze się w jego ciele migdałkowym. To zaowocuje za kilka lat w przedszkolu. Materiały są trwałe, przyjemne w dotyku i bezpieczne dla skóry dziecka.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabawek i integracji sensorycznej – przeczytaj artykuł „Co to jest zabawka sensoryczna? – Czym jest integracja sensoryczna?