19 razy Katherine TW – Bukowy Las – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

34,88 

Lekka powieść, fajnie się czyta

Głównym bohaterem jest Colin- uważany za cudowne dziecko. Miał w swoim życiu 19 dziewczyn, każda o imieniu Katherine. Aby uleczyć złamane serce po ostatniej miłości, jego przyjaciel Hassan zabiera go w podróż po Ameryce. Powieść jest lekka i zabawna. To idealna lektura na rozluźnienie, mimo pokaźnej ilości faktów matematycznych i z innych dziedzin.

„…wiedział, że ten krótki spacer – od ganku do Katafalku – będzie jednym z tych momentów, które zapamięta i do których będzie wracał, które będzie chciał schwytać w opowiadanych przez siebie historiach. Tak naprawdę nic się nie wydarzyło, ale chwila była wypełniona znaczeniem”

Bardzo przyjemna powieść autorstwa niejakiego Johna Greena

Poza stałym u Greena ponadprzeciętnie inteligentnym głównym bohaterem, w tej powieści mamy też rozpierniczającego system bohatera drugoplanowego. Hassan może nie jest aż tak charyzmatyczny jak J.P., Kruchy Cooper, czy Pułkownik, ale w przeważającej części przypadków przyćmiewa Collina.

„19 razy Katherine” to zabawna, lekka powieść na miesiące letnie. To, na co warto zwrócić uwagę, to dawka matematyki, jaką tym razem funduje nam John Green. Na kartach książki pojawiają się wzory, wykresy i niezliczona ilość przypisów. Właśnie, przypisy. Autor zamieszcza ich całe mnóstwo, a w większości z nich znajdziemy wywołujące uśmiech na twarzy informacje, które – jak skwitowałby Hassan – „absolutnie nikogo nie obchodzą”. Jednak brutalna prawda jest taka, że często zamiast tych ważnych faktów, zapamiętujemy te bezużyteczne… I tak oto John Green czegoś nas w tej książce nauczy! Oprócz rekordu Guinessa w pluciu na odległość i informacji o zwieraczu źrenicy, przy omawianiu tej pozycji należy wspomnieć o interesujących bohaterach, których poznajemy razem z ich tikami nerwowymi i uzależnieniami.