Bielizna termoaktywna dziecięca

Jaką bieliznę termoaktywną dziecięcą wybrać?

Twoja pociecha wybiera się na letni lub zimowy obóz sportowy? A może właśnie postanowiła regularnie chodzić na treningi? Aktywność fizyczna jest ogromnie ważna niezależnie od wieku. Bielizna termoaktywna dziecięca zadba o temperaturę ciała Twojego dziecka, niezależnie czy trenuje kilka razy w tygodniu, czy preferuje jedynie jazdę na sankach w zimie. Przeczytaj, co warto wiedzieć o bieliźnie termoaktywnej dziecięcej przed zakupem!

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Bielizna termoaktywna dziecięca – cechy charakterystyczne

Jesteś opiekunem bardzo aktywnego młodego człowieka i zastanawiasz się, jak jeszcze możesz zadbać o jego zdrowie? Wspaniale trafiłeś! Niezależnie od dyscypliny sportowej oraz warunków atmosferycznych bielizna termoaktywna dziecięca świetnie się sprawdzi u większości dzieci. Na początku dobrze zaznaczyć, że nie jest inną nazwą bielizny termicznej. Chociaż obie są wygodne, to jest między nimi spora różnica. Bielizna termiczna ma za zadanie ogrzewać ciało, natomiast bielizna termoaktywna dziecięca utrzymuje ciało w odpowiedniej temperaturze, równocześnie odprowadzając wilgoć. Z tego powodu, to właśnie bielizna termoaktywna dziecięca jest bardzo często polecana dla małych i dużych sportowców. Jest także dużym ułatwieniem, gdy pogoda za oknem robi się chłodna, a Twojemu dziecku jest niewygodnie w dwóch sweterkach pod kurtką. Stanowczo pomaga ilość kolorów oferowanych przez producentów, na pewno uda Ci się znaleźć ulubiony kolor Twojego malucha. Jest wykonana z materiałów syntetycznych, najczęściej z poliestru lub poliamidu, ale droższe modele idealne na zimę będą wykonane z lyocellu. Jednymi z najważniejszych cech bielizny termoaktywnej dziecięcej jest ich antyalergiczność oraz antybakteryjność. Wiele modeli posiada wszyte nici srebra, które niwelują brzydki zapach potu.

Bielizna termoaktywna dziecięca szeroki wybór

Obecnie producenci oferują naprawdę duży wybór bielizny termoaktywnej dziecięcej. Nie dotyczy to jedynie rozmiarów i kolorów, ale również jej przeznaczenia, czyli dodatkowego dostosowania do poszczególnych sportów. Dzięki temu dużo łatwiej znajdziesz dobry model bielizny termoaktywnej dziecięcej dla swojego dziecka. 

  • Ćwiczenia na sali – Twoje dziecko uprawia gimnastykę lub tańczy? Najlepszym wyborem będzie bezszwowa bielizna termoaktywna dziecięca, która jest wytrzymała i elastyczna, dzięki czemu nie będzie ograniczała ruchów. Dzięki materiałowi odprowadzającemu wilgoć Twojemu dziecku będzie się ćwiczyć dużo bardziej komfortowo, nawet w dusznej sali.
  • Gry zespołowe – koszykówka, siatkówka, piłka nożna lub ręczna. Te sporty lubią chyba wszystkie dzieci, a większość ma z nimi styczność już na pierwszej lekcji wychowania fizycznego w szkole. Bielizna termoaktywna dziecięca do gier zespołowych jest produkowana z lejących się materiałów. Nie jest, aż tak dopasowana, jak w innych dyscyplinach. Najważniejsze jest, aby zapewniała dobrą wentylację, ponieważ w trakcie takich aktywności fizycznych naprawdę szybko można się spocić.
  • Sporty zimowe – jeśli Twoje dziecko uwielbia jazdę na nartach, snowboardzie, sankach lub po prostu dobrą zabawę w śniegu, warto zainwestować w bieliznę termoaktywną dziecięcą z nieco grubszego materiału z domieszką wełny merynosów. Utrzyma ona właściwą temperaturę ciała oraz sprawi, że nawet bardzo energiczne dziecko się nie przegrzeje, ponieważ będzie przez cały czas odprowadzała wilgoć. 
  • Kolarstwo – niezależnie od tego czy zabierasz dziecko na dłuższą rowerową wycieczkę, czy wolicie krótsze trasy w lesie, dobrze odpowiednio się przygotować. Bielizna termoaktywna dziecięca jest elastyczna, lekka i dopasowana, dzięki czemu nie będzie się podwijać i rolować nawet w trakcie szybkiej jazdy. Jeżeli zdecydujecie się na kupienie kompletu ze spodenkami, to z całą pewnością obdarowane dziecko poczuje się, jak zawodowych kolarz w profesjonalnym stroju! Z tego powodu bielizna termoaktywna dziecięca to także dobry pomysł na prezent dla małego kolarza.
  • Bieganie, wędrówki – wycieczka w góry, spacer po lesie, a może lekkoatletyka? Bielizna termoaktywna dziecięca sprawdzi się w każdym z tych przypadków. Powinna być elastyczna i lekka oraz odporna na wszelkie warunki pogodowe. Warto zastanowić się nad krojem i grubością materiału, aby pasowała do uprawianego sportu. Dobrym rozwiązaniem będzie skompletowanie dwóch zestawów na cieplejsze i chłodniejsze dni.

Jak dopasować bieliznę termoaktywną dziecięcą?

Idealnie dobrana bielizna termoaktywna dziecięca to przede wszystkim odpowiedni rozmiar. Pomimo tego, że dzieci szybko rosną, nie warto kupować większego kompletu, który będzie zbyt luźny. Niedopasowana bielizna termoaktywna dziecięca nie będzie właściwie spełniać swoich funkcji, a w uprawianiu niektórych dyscyplin sportowych, będzie ogromnie przeszkadzać. Dobrze dopasowany rozmiar będzie przylegał do ciała dziecka, ale równocześnie nie będzie go uciskał. Warto dodatkowo wspomnieć o bieliźnie termoaktywnej dziecięcej bezszwowej. Takie rozwiązanie sprawi, że Wasze dziecko przestanie narzekać, że coś drapie lub swędzi. Należy także pamiętać o grubości materiału. Bielizna termoaktywna dziecięca odpowiednia na zimę będzie grubsza, niż zestawy przygotowane na cieplejsze dni.