Obuwie i odzież

Odzież i obuwie sportowe – jak kupować?

Odzież i obuwie to kategoria, w której nasi klienci znajdą wygodne ubrania do każdego typu aktywności sportowej. Proponuje ubrania i buty dla kobiet, mężczyzn i dzieci. W asortymencie znajdują się też liczne akcesoria takie jak: czapki, kominiarki, rękawiczki sportowe, skarpety, paski i szelki do spodni, impregnaty do obuwia. Dzięki nim każdy wysiłek fizyczny stanie się jeszcze większą przyjemnością. Jaką odzież i obuwie sportowe wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Poznaj najważniejsze parametry.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Dobra odzież sportowa, czyli jaka?

Chcąc uzupełnić szafę o dobrą odzież sportową, do zakupów należy podejść racjonalnie i rozważnie. Dobra odzież sportowa to ta trwała, wykonana z solidnych materiałów. Nie może też zapominać o jej dopasowaniu do rodzaju uprawianej aktywności, czyli przeznaczeniu. Kolejny istotny parametr to rozmiar. Najlepiej odzież przymierzyć osobiście. Jeśli jednak chce się skorzystać z atrakcyjnych cen internetowych sklepów sportowych, warto dokładnie zapoznać się z tabelami rozmiarów producenta i porównać znajdujące się w nich rozmiary z własnymi wymiarami. Dzięki temu ryzyko, że nie trafi się z rozmiarem i produkt będzie trzeba zwracać, spada praktycznie do zera.

Najważniejsze parametry odzieży sportowej dla niej, dla niego, dla dziecka

Na to, czy strój sportowy będzie dobrze leżał, wpływa nie tylko jego rozmiar, ale i krój. Ten nieodpowiedni może sprawić, że w kurtce będzie się niewygodnie chodzić, a spodnie będą uciekać. Należy też pamiętać, że kroje ubrań sportowych dopasowane są również do konkretnej dyscypliny. Inaczej należy ubrać się na jogę, inaczej jeżdżąc na deskorolce czy rowerze. W naszym sklepie odzież i obuwie sportowe zawierają oznaczenie, które informuje o ich przeznaczeniu. Pomoże to w zakupie odpowiedniego stroju nawet laikowi, który dopiero przymierza się do sportowej aktywności.

Materiały i tkaniny

Jednym z najważniejszy parametrów odzieży sportowej jest to, z jakich materiałów i tkanin jest wykonana. Obecnie coraz więcej marek odchodzi od czystej bawełny i mieszą ją z poliestrem czy poliamidem. Dzięki temu parametry ubrań sportowych znacznie się poprawiają, m.in. zmniejsza się wchłanianie potu, zwiększa mechaniczna wytrzymałość ubrania, a ono samo lepiej dopasowuje się do ciała. W naszym sklepie dostępna jest także specjalna odzież techniczna, która zapewnia 10% komfortu nawet przy ekstremalnych warunkach pogodowych. Wykonywana jest ona z materiałów z przepuszczalną membraną, która odprowadza pot na zewnątrz, a jednocześnie nie przepuszcza deszczu i wiatru do ciała. Z materiałów technicznych wykonuje się zarówno odzież, jak i obuwie sportowe. Jest to najwyższa półka jakościowa, po którą sięgają profesjonaliści. Amatorów, którzy wolą niskobudżetowe zakupy, zapraszamy do zapoznania się z ubraniami sportowymi szytymi z topowych tkanin, których stosunek jakości do ceny jest atrakcyjny. Ich niższe parametry pozwolą na uprawianie sportu na poziomie amatorskim.

Obuwie sportowe – jakie wybrać?

Obuwie sportowe jest równie ważne jak odzież, którą się zakłada – o ile nie ważniejsze. Buty mają zapewnić ciału stabilność oraz chronić stopy przed urazami mechanicznymi. Bez obuwia większość aktywności fizycznych byłaby wręcz niemożliwa. To, dlatego buty sportowe dla niej, dla niego czy dla dziecka muszą być dobrej jakości. Należy również zadbać o to, aby były odpowiednio dopasowane do stopy – inaczej but wyrządzi więcej szkody niż pożytku. Obuwie sportowe zawsze trzeba dobierać do szerokości stopy oraz jej długości. Ważną rzeczą jest również dobieranie butów do rodzaju uprawianego sportu. To do aktywności na zamkniętych halach i siłowniach, niekoniecznie sprawdzi się do biegania po żwirowych drogach czy betonie. W przypadku obuwia sportowego jako najważniejsze parametry można wymienić: twardość podeszły (to ona odpowiada za przyczepność, a więc bezpieczeństwo), zastosowany protektor, materiał wykonania. W naszym sklepie dostępne są buty sportowe w różnych rozmiarach i do różnego typu aktywności. Oprócz obuwia ze skóry naturalnej proponujemy te z materiałów syntetycznych o zróżnicowanym składzie.

Obuwie i odzież sportowa – dobry dodatek do każdej szafy

Moda na bycie fit nie przemija od lat. Równie popularna jak aktywność fizyczna jest moda sportowa. Nowe sportowe buty i odzież to look prosto z najmodniejszych ulic świata. Chodzi się w nich nie tylko pobiegać czy poćwiczyć na siłownie, ale i na zakupy czy spotkania z przyjaciółmi. Wiedzą dobrze o tym projektanci i znane marki sportowe, które do lamusa odłożyły smutne stroje sportowe. Dziś występują one w przeróżnych kolorach, krojach, deseniach, fakturach. Swoje sportowe kolekcje posiada niemal każda licząca się marka odzieżowa. Wybierać jest w czym! Dzięki temu na boisku, siłowni, alejce biegowej zawsze można wyglądać stylowo, modnie i z klasą. Sportowe kolekcje podzielone są na te dla niej, dla niego i unisex (uniwersalne). Coś dla siebie znajdą też najmłodsi fani sportowych wyczynów.

W naszym sklepie zakupy możesz zrobić w kategoriach takich jak: akcesoria do odzieży sportowej, akcesoria obuwnicze, obuwie dla dzieci, kobiet, mężczyzn, odzież dla dzieci, odzież dla kobiet, odzież dla mężczyzn.