Fitness i siłownia

Moda na fitness i siłownie

W ostatnich latach aktywność fizyczna stała się niezwykle modna. Imponujący wzrost zainteresowania aktywnością ruchową sprawił, że kluby fitness i siłownie przeżywają prawdziwe oblężenie. Na topie są też sprzęty fitness i siłownia do samodzielnych ćwiczeń w domowych warunkach. Przyrządy do ćwiczeń tego typu można kupić również w naszym sklepie. Fanom sportowych zmagań oferujemy sprzęt cardio, fitness, do siłowni, a także szeroki wybór suplementów i odżywek.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Fitness i siłownia – czym się różnią?

Fitness i siłownia to nazwy stosowane naprzemiennie. Nie oznaczają jednak tego samego. Warto poznać różnicę pomiędzy tymi dwoma aktywnościami, aby wiedzieć, po jakie przyrządy do ćwiczeń sięgać. Znajomość różnic pomiędzy fitnessem a siłownią pozwoli też skuteczniej zaplanować trening, który będzie nastawiony na takie efekty, jakich się oczekuje.

Czym jest fitness?

Zajęcia fitness to te bardzo ogólne. Fitness ma wiele rodzajów od zajęć klasycznych, po te wzmacniające konkretne partie ciała np. pośladki, uda czy brzuch. Popularny jest również fitness ogólnorozwojowy, który łączy ćwiczenia statyczne i dynamiczne, a także elementy choreografii, pilates, zdrowego kręgosłupa, stretchingu i wielu innych.

Dużą zaletą zajęć fitness jest różnorodność. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Na zajęcia fitness zapisać mogą się zarówno osoby dopiero zaczynające swoją przygodę ze sportem, jak i te ćwiczące do lat. Dzięki temu, że ćwiczenia odbywają się w grupie, to ma się większą motywację do ich wykonywania i uczestniczenia w zajęciach. Zaleta ćwiczeń grupowych jest też to, że nad wszystkim czuwa wprawne oko instruktora fitness. Czuwa on nad poprawnym wykonywaniem poszczególnych ćwiczeń, motywuje i dzieli się swoją energią.

Trening siłowy i nie tylko

Siłownia daje możliwość wykonania różnorodnych ćwiczeń. Z pomocą sprzętu takiego jak ławki, bramy i wyciągi, drążki czy poręcze wykonywać można przede wszystkim trening siłowy. Podczas niego pracuje się nad konkretnymi partiami mięśni. Aby trening na fitness i siłowni był efektywny, trzeba jednak dbać o poprawność wykonywania poszczególnych ćwiczeń. W innym przypadku nie tylko nie zauważy się efektów, ale i można nabawić się bolesnych kontuzji i urazów.

Alternatywą dla ćwiczeń siłowych są treningi aerobowe. W przeprowadzaniu ćwiczeń aerobowych pomogą takie sprzęty jak bieżnia, rowerek, steper czy wiosła. Co ważne, takie sprzęty znaleźć można nie tylko w siłowniach, ale i kupić je do własnego domu. W naszym sklepie sprzętów pomocnych w wykonywaniu treningu aerobowego można szukać w dziale cardio, fitness i siłownia.

Czy fitness i siłownia przynoszą efekt?

Każdą aktywność fizyczna jest pożądana i zdrowa – o ile wykonuje się ją poprawnie. Wśród fanów sportu są zarówno zwolennicy fitness, jak i siłowni. Wielu trenerów personalnych jest sceptycznie nastawionych zajęć grupowych fitness i zachęcając do ćwiczeń na siłowni. Wynika to z tego, że indywidualny trening na siłowni jest dopasowany do potrzeb i możliwości ćwiczącego. W jego trakcie wykonuje się więc ćwiczenia adekwatne do potrzeb i celów. Zakres ruchu oraz obciążenia dopasowane jest do indywidualnych możliwości. Fitness dopasuje cel treningu, obciążenia i założenia do ogółu grupy.

Fitness i siłownia – co wybrać?

Fitness to zajęcia, które powinny zainteresować początkujących. Siłownię wybierają natomiast osoby bardziej zaawansowane, które oczekują po ćwiczeniach więcej wysiłku, ale i większych efektów. Na siłowni ćwiczyć można samodzielnie lub pod okiem trenera profesjonalnego. To ostatnie rozwiązanie pozwala dopasować trening do potrzeb i możliwości, zadbać o odpowiednie obciążenie i technikę.

Kiedy warto iść na fitness i siłownię?

Fitness i siłownia to rozwiązanie nie tylko dla osób, które chcą zrzucić trochę nadprogramowych kilogramów. Aktywność fizyczna jest sposobem na redukcję codziennego stresu, poprawę nastroju oraz stanu zdrowia. Zajęcia fitness i siłownia wzmacniają układ odpornościowy i serce, wspierają funkcjonowanie układu krwionośnego, zwiększają pojemność płuc i gęstość kośćca, regulują poziom cukru we krwi, zwiększają masę mięśniową. Nie bez znaczenia jest również fakt, że poranny fitness czy siłownia to spory zastrzyk energii. Pobudza ona mózg i ciało do działania. Dzięki temu przez cały dzień jest się w pełni sił. Za dobry nastrój odpowiada też to, że w czasie aktywności fizycznej dochodzi do uwalniania endorfin, czyli hormonu szczęścia.

Fitness i siłownia we własnym domu

Nasz sklep proponuje sprzęty, które pozwolą ćwiczyć w domowym zaciszu. W asortymencie znajdują się także akcesoria, które można zabrać ze sobą na fitness lub do siłowni. Dzięki nim trening stanie się przyjemniejszy i łatwiejszy. Wszystkie produkty z działu fitness i siłownia można zamówić online. W ciągu kilku dni dotrą one pod wskazanym w zamówieniu adres. Kupując w naszym sklepie, zyskuje się pewność zakupu sprzętów wysokiej jakości od najlepszych producentów. Cały proces zakupowy uprzyjemnia intuicyjna wyszukiwarka produktów oraz błyskawiczna dostawa.