Akcesoria turystyczne

Akcesoria turystyczne – w jakie warto zainwestować?

Mnogość wszelkiego rodzaju akcesoriów turystycznych potrafi przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Do wyboru mamy dziesiątki różnych rozwiązań, bez których nasza podróż rzekomo może okazać się niezbyt udana. Jeśli często podróżujesz, zapewne spotykasz się z wymyślnymi akcesoriami turystycznymi, czy to na lotnisku, w samolocie, w hotelach lub na plażach. W jakie akcesoria turystyczne faktycznie warto zainwestować?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Akcesoria turystyczne – jakie kupić?

Listę niezbędnych akcesoriów turystycznych powinna otworzyć porządna walizka lub torba podróżna. Choć sprawa wydaje się oczywista, niestety nie wszyscy posiadamy je na stanie. Bez dobrej jakości bagażu nasza podróż może już na wstępie okazać się koszmarem, a to za sprawą pęknięcia walizki, zepsucia się zamka, stelaża, uchwytów… by wymienić tylko kilka. Nikt nie czułby się komfortowo, widząc swoje osobiste rzeczy na taśmie podającej bagaż. Sam pomyśl, ile razy pożyczałeś walizkę od znajomych, a potem zarzekałeś się, że następnym razem na pewno kupisz coś dla siebie.

Zakup walizki warto przemyśleć dużo wcześniej niż krótko przed rozpoczęciem sezonu urlopowego. Chociaż producenci wabią nas późną wiosną szalonymi promocjami, często wtedy kierujemy się kryteriami takimi jak: cena i czas wysyłki, zamiast jakość i materiał, z jakiego walizka została wykonana.

Akcesoria turystyczne – przezorny zawsze ubezpieczony

Kolejnym użytecznym gadżetem turystycznym są wszelkiego rodzaju portfele i saszetki podróżne. Pamiętaj, aby nigdy, pod żadnym pozorem, nie przechowywać kart płatniczych, gotówki i dokumentów w jednym, luzem rzuconym do torebki albo tylnej kieszeni,  portfelu. Niestety miejsca oblegane przez turystów aż roją się od kieszonkowców, dlatego jeśli zostaniesz okradziony lub zagubisz portfel z wszystkimi osobistymi rzeczami, może czekać Cię wiele nieprzyjemności, a nawet problemów z powrotem do kraju.

Na szczęście mamy do wyboru portfele i saszetki podróżne, które można sprytnie ukryć pod ubraniem, zawiesić na szyi albo mocno przymocować do paska u spodni. Takie akcesoria posiadają zabezpieczenie w postaci mocnego drucika w szelkach/paskach, dzięki czemu uniemożliwiają odcięcie przez złodzieja, ochronę przed sczytywaniem danych z kart płatniczych, często są wodoodporne i posiadają wiele przegródek zamykanych na zamek.

Jakie akcesoria turystyczne przydają się w podróży? Znaczniki, pasy wzmacniające, pokrowce

Stoisz przy taśmociągu na lotnisku i spokojnie czekasz, aż dotrze do Ciebie Twoja walizka. Patrzysz i obserwujesz krążące wkoło i wciąż przybywające bagaże. Nagle zauważasz, że na taśmie jest już 5 takich samych walizek jak Twoja, więc która faktycznie okaże się prawidłowa?

Aby zaradzić takim stresującym momentom, naprawdę warto zaopatrzyć się w znaczniki bagażów. Im bardziej jaskrawe i neonowe, tym lepiej. Wiemy, że pewnie nie wydadzą Ci się zbyt eleganckie do Twojej pięknej, czarnej (a jakże) walizki, ale uwierz, że znacznik po odebraniu bagażu możesz od razu schować, a jego założenie maksymalnie skróci czas spędzony przy taśmie.

W znacznik podobnie jak w bagaż dobrze wyposażyć się dużo wcześniej. Jeśli kupisz go w ostatniej chwili na lotnisku, może okazać się, że 20 osób wpadło na ten sam pomysł co Ty i tym sposobem znów maleją szanse na sprawne znalezienie walizki po wylądowaniu.

Zastanów się także, czy nie wybrać walizki o oryginalnym kolorze i tłoczeniu – naprawdę przyspieszy to znacznie Twoje przemieszczanie się na lotniskach.

Kolejne na liście akcesoriów turystycznych, w które warto zainwestować, są pasy zaciskowe, którymi wzmacnia się bagaże. Pasy zaciągamy na walizkę, torbę lub plecak podróżny, dzięki czemu chronimy je przed pęknięciem czy rozsypaniem się naszych rzeczy po taśmie. Pamiętajmy, że bagaże mogą ulec zniszczeniu (np. rozszczelnienie zamka), a pasy z powodzeniem zatrzymają nasz bagaż jak najdłużej w ryzach.

Wybierając się w podróż, spakuj bagaż w pokrowiec podróżny. Pokrowce na bagaż są wodoodpornymi workami ściąganymi na górze sznurkami, które świetnie chronią przed zniszczeniem, szarpaniem, przyczepieniem się do obcego bagażu czy zalaniem naszej walizki płynami z walizek współpasażerów. Pokrowce łatwo składają się do minimalnych rozmiarów, są lekkie i bardzo wytrzymałe, więc właściwie nie ma żadnych przeciwwskazań, abyś miał je zawsze przy sobie nawet w najmniejszej kieszonce.

Akcesoria turystyczne – poduszki, kosmetyczki, ładowarki

Wybierając się w podróż, nie sposób nie pomyśleć o takich akcesoriach podróżnych jak poduszki, kosmetyczki czy ładowarki to sprzętu elektronicznego. Niestety, czasami zdarza się, że spędzamy na lotniskach długie godziny,  a to za przyczyną opóźnionych lotów albo niezazębiających się w czasie przesiadek. Wówczas dobrze oprzeć głowę, chociaż na moment na czymś wygodnym i dobrze wyprofilowanym – tutaj naprzeciw wychodzą nam producenci poduszek podróżnych, które albo nie zajmują dużo miejsca w bagażu, albo można je nadmuchać i cieszyć się ulgą dla szyi.

Kosmetyczka podróżna również znalazła się na naszej liście niezbędnych akcesoriów turystycznych. Dobra wakacyjna kosmetyczka powinna być wykonana z w pełni wodoszczelnego materiału, tak, aby ewentualne wylanie się płynu znajdującego się wewnątrz nie spowodowało ekspansji np. szamponu czy kremu na nasze ubrania.

Nie zapomnij także o ładowarkach do sprzętu elektronicznego. Sprawdź, jaki rodzaj gniazdek elektrycznych jest używany w kraju, do którego się wybierasz, aby odpowiednio wcześnie zaopatrzyć się w tzw. przejściówkę. Co prawda na lotniskach i w hotelach często dostępne są miejsca do ładowania, natomiast nie zawsze mamy tyle czasu lub stanowiska są zajęte, więc naładowanie telefonu lub laptopa może stać się nie lada wyzwaniem.