Kije nordic walking

Kije do chodzenia dla każdego

Nordic walking to sport, który staje się coraz popularniejszy. Chętnie decydują się na niego osoby, które dopiero zaznajamiają się z aktywnością fizyczną. Chodzić z kijkami mogą też profesjonalności. Nordic walking jest sportem pochodzącym ze Skandynawii, jednak dziś znany jest na całym świecie. Aby go uprawiać, nie potrzeba jest inwestowania w specjalne wyposażenie, oprócz kijków do chodzenia. Kije nordic walking występują w różnych modelach – w naszym sklepie znaleźć można kije renomowanych producentów sprzętu turystycznego i sportowego.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Trochę historii…

Nordic walking to sport pochodzący ze Skandynawii, a dokładnie z Finlandii. Został wymyślony w latach 70. XX wieku. Początkowo było on traktowany jako letni trening dla biathlonistów, którzy przygotowywali się do zimowych zawodowców. Nordic walking dopiero z czasem zyskała popularność w społeczeństwie. Po kije nordic walking sięgnęły osoby marzące o smukłej sylwetce i chciały zacząć żyć zdrowo.

Czym jest nordic walking?

Nordic walking jest sportem, który polega na marszu z kijkami. Ta forma rekreacji popularna jest przede wszystkim wśród seniorów, ale po kije nordic walking sięgają też osoby młodsze. O kijkach chodzić można wszędzie – po chodnikach, parkowych ścieżkach, w lesie. Nordic walking jest sprzętem mało inwazyjnym i mniej obciążającym niż jazda na rowerze czy bieganie. Aktywność oparta jest o naturalny ruch, nie wymaga ogromnego wysiłku. Co ważne, jego uprawianie nie wymaga inwestowania w drogi sprzęt – wystarczy zaopatrzyć się w kije nordic walking, przyda się też odpowiedni strój sportowy.

Korzyści z chodzenia o kijkach

Chodzenie o kijkach to wiele pozytywów dla zdrowia i urody. Sport ten:

 • sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej;
 • wysmukla sylwetkę;
 • zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni, np. ramion, grzbietu, brzucha;
 • obniża ciśnienie;
 • reguluje poziom cholesterolu;
 • zapewnia dobre samopoczucie;
 • odstresowuje;
 • poprawia sprawność i kondycję;
 • wzmacnia aparat kostno-stawowy;
 • nie obciąża stawów.

Zakup kijów nordic walking i rozpoczęcie chodzonych treningów polecane jest przede wszystkim osobom starszym, z nadwagą, problemami ortopedycznymi, zaburzeniami równowagi, pacjentom kardiologicznym, osobom zestresowanym, przyszłym i młodym mamom oraz dzieciom. W naszym sklepie dostępne są kije chodzenia dla dorosłych, a także kije nordic walking dla dzieci.

Typy kijów nordic walking

W naszym sklepie dostępne są dwa rodzaje kijów do chodzenia. Pierwsze to te o stałej długości. Polecana są one osobom doświadczonym w nordic walking. Ich długość należy dokładnie dopasować do swojego wzrostu, ponieważ nie będzie można jej skorygować. Drugi typ kijów do chodzenia to modele teleskopowe, czyli regulowane. Są one dobrym wyborem dla osób dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z nordic walking.

Kije nordic walking: jakie wybrać?

Kije do chodzenia są niezbędne do uprawiania nordic walking. Sprzęt ten pozwala zaangażować do pracy mięśnie ramion, a także odciążyć stawy i kręgosłup. Są też dodatkowym punktem podparcia, a więc stabilizują postawę. Aby jednak kije nordic walking, spełniały swoją rolę, muszą być odpowiednio dobrane. Jakie parametry są najważniejsze?

 • Materiał – najlepsze kijki to produkty kompozytowe wykonane z karbonu (włókna węglowego). Mogą być jednak dość drogie, dlatego osoby początkujące, jeśli jeszcze nie mają pewności, czy nordic walking stanie się ich regularną aktywnością, powinny zdecydować się na tańsze, choć też mniej trwałe kije aluminiowe.
 • Zakończenie – kijki do chodzenia powinny mieć końcówkę stalową lub z wolframu. Wolfram jest bardziej odporny na ścieranie. Jeśli ktoś zamierza się poruszać po chodniku czy asfalcie, przydadzą mu się kauczukowe nakładki, zwane bucikami.
 • Uchwyt – ważna część kijków, która decyduje o komforcie marszu. Uchwyt powinien być ergonomiczny, dopasowany do kształtu ręki. Do wyboru są uchwyty plastikowe, elastomerowe lub korkowe. Najtańsze są kijki do chodzenia z uchwytami plastikowymi, ale to uchwyty korkowe uznaje się za najbardziej wygodne i najtrwalsze.
 • Długość – kijki powinny być dobrane pod względem długości do użytkowników. Największy wpływ ma na to wzrost oraz poziom zaawansowania. By dobrać kijki do chodzenia, należy ustawić kij pionowo przed sobą i go chwycić. Jeśli ramię i przedramię tworzą kąt 90 stopni, jest to optymalna długość kija (u początkujących nordic walkerów może to być kąt 100 stopni).

Ile kosztują kije do chodzenia?

Kije nordic walking to idealne rozwiązanie dla osób lubiących aktywność fizyczną. Pozwalają one na nie obciążającą rekreację w każdych warunkach i o każdej porze roku. Sięgnąć można po nie w każdym wieku, bez względu na kondycję fizyczną. Nasz sklep oferuje kije do chodzenia różnych marek. Coś dla siebie znajdą tu zarówno zwolennicy niskobudżetowych zakupów, jak i osoby chcące kupić kije nordic walking z wyższej półki. Ceny kijów do chodzenia zaczynają się od ok. 99 złotych. Są to już sprzęty pozwalające na efekty trening. W naszym asortymencie znajdują się również akcesoria do kijów nordic walking.