Akcesoria do kijów

Jak dbać o kije nordic walking i trekkingowych?

Kije treningowe to akcesoriom, które polubią miłośnicy spacerów i aktywności na świeżym powietrzu. Pozwalają one uatrakcyjnić trening. Po kije treningowe sięgać można w każdym wieku, niezależnie od kondycji fizycznej. Nasz internetowy sklep sportowy oferuje szeroki wybór dobrej jakości kijów trekkingowych i nordic walking, może się jednak zdarzyć, że potrzebne będą do nich dodatkowe akcesoria. Takie również można znaleźć w naszym sklepie. W kategorii akcesoria do kijów zgromadziliśmy końcówki, nakładki, talerzyki, tulejki, pokrowce, rękojeści, pasy, zestawy, klamry. Akcesoria do kijów dostępne są solo lub w zestawach. Stanowią one ciekawy pomysł na prezent dla zwolenników aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Akcesoria do kijów = sprzęt dobrej jakości

Trekking to coraz popularniejsza forma turystyki. Można uprawiać ją w każdych warunkach terenowych i klimatycznych. Temu rodzajowi aktywności oddawać można się na pustyni, w lasach tropikalnych, na wulkanach. W Polsce najbardziej rozpowszechniony jest jednak trekking górski. Oddając się tej rozrywce, należy zadbać o wysokiej jakości sprzęt. Taki warto uzupełnić o akcesoria do kijków. Dzięki temu wędrowanie w trudnym terenie będzie prostsze i przyjemniejsze. Po akcesoria do kijów sięgać mogą także amatorzy.

Kiedy potrzebne są akcesoria do kijków turystycznych?

Nawet najlepsze kije treningowe z czasem się zużywają. Do tego procesu dochodzi szybciej, jeśli z kijów korzysta się często i intensywnie. Zużycie kijów nie oznacza jednak, że od razu trzeba kupować nowe, czasem wystarczy sięgnąć po zapasowe akcesoria do kijów. Do tych najczęściej wymienianych należą gumowe nakładki, talerzyki śniegowe oraz gumowe nakładki na końcówki. Gadżetem do kijów, po które często sięgają nasi klienci, są też krokomierze. Pozwalają one dokładnie zmierzyć ilość wykonanych kroków i kilometrów w czasie sportowego spaceru.

Końcówki do kijów trekkingowych

Jednym z najważniejszych wymiennych akcesoriów do kijów trekkingowych są końcówki. To one są najbardziej eksportowane i narażone na ścieranie, ponieważ mają stały kontakt z podłożem. W naszym sklepie dostępne są końcówki do kijów turystycznych stalowe oraz widiowe. Te pierwsze są o wiele popularniejsze. Widiowe końcówki do kijów to natomiast te wykonane z węglika spiekanego, który wykazywany jest do produkcji wierteł i noży tatarskich. Są one niezwykle odporne na ścieranie i zapewniają wysoką stabilność na śliskim podłożu.

Nakładki i nasadki do kijów nordic walking

Nakładki to akcesorium do kijów, które przydaje się przy chodzeniu po twardej powierzchni np. chodniku, asfalcie, kostce brukowej czy betonowej nawierzchni. Idealne są one dla mieszczuchów, którzy z kijkami przemierzają ulice miast. Nakładki zapewniają lepszą przyczepność o ograniczoną ślizganie się kijków na śliskiej powierzchni. W naszym sklepie otrzymać można popularne nakładki z gumy, a także te ścięte pod odpowiednim kątem. W asortymencie znajdują się zarówno te z wytłoczona jodełkę, jak i tradycyjne. Nakładki należy wymieniać w momencie, kiedy zauważy się, że są one starte oraz jeśli podczas chodzenia nie występuje już taka stabilność jak na początku.

Talerzyki do kijów turystycznych

Talerzyki to akcesoria do kijów przydatne przede wszystkim zimą. Pomagają też przy treningu na miękkim lub grząskim podłoża. Głównym zadaniem talerzyków do kijów nordic walking jest zapobieganie zbyt głębokiemu wbijaniu się kijka w miękkie podłoże. Większość producentów wykonuje talerzyki z gumy. W naszym sklepie można kupić talerzyki na zimę oraz na pozostałe pory roku. Talerzyki do kijów nordic walking na lato są małe i pełne, w wersji zimowej są natomiast podobne do tych narciarskich – posiadają dużą powierzchnię z dziurkami, co sprawia, że nie zapadają się w śniegu, a utrzymują się na jego powierzchni. Dzięki temu poprawiają stabilizację i równowagę. Role talerzyków jest ochrona przed zapadaniem się w grząskim, błotnistym terenie. Koszyki do kijków trekkingowych należy dobrać tak, aby dało się je zamontować do posiadanego modelu kijów. Najlepiej kupić talerzyki tej samej marki co kije. Uniknie się wtedy konsekwencji złego dopasowania talerzyka do kijka.

Pokrowce i etui na kije nordic walking

W kategorii akcesoria do kijów znajdują się także ochronne pokrowce. Idealnie sprawdzają się one przy transporcie kijków. Chroni je przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Większość modeli jest wyposażona w poręczny uchwyt. W asortymencie naszego sklepu dostępne są pokrowce na kije treningowe zamykane na zamek błyskawiczny, wykonane z mocnych, wodoodpornych materiałów.

Producenci akcesoriów do kijów trekkingowych

Akcesoria do kijów to doskonały sposób, aby przywrócić swoje kije do pełnej funkcjonalności. W asortymencie naszego sklepu można znaleźć szeroki wybór gadżetów, takich jak wymienne nakładki i tarczyki, rękojeści czy pokrowce. Oferujemy akcesoria do kijów pasujące do sprzętu takich marek jak LEKI, Viking, NILS Extreme, Gabel, Spokey, VIVO, inSPORTline, WORKER, Fjord Nansen, Victoria Sport, Neverland.