Zabezpieczenie bagażu

Jakie zabezpieczenie bagażu jest najlepsze?

Kto podróżuje, ten wie, że niestety, ale bagaże „lubią” się zarówno zgubić, jak i uszkodzić podczas wyjazdów. Ile razy widzieliśmy pękniętą walizkę kabinową albo otwartą torbę z zepsutym zamkiem na lotniskowym taśmociągu? Czy przypadkiem paski albo sznurowania od naszego plecaka turystycznego nie zaklinowały się o taśmę lub bagaż innego podróżnego? Aby uniknąć takich i szeregu innych nieprzyjemnych sytuacji, warto zatroszczyć się o zabezpieczenie bagażu. Jaka jest najlepsza ochrona dla walizki czy plecaka?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Zabezpieczenie bagażu – przezorny zawsze ubezpieczony

Zabezpieczenie bagażu to wcale nieprzesadna ostrożność ani zbyteczne fanaberie turystów. Na forach podróżnych roi się od historii związanych z przypadkami, jakie spotkały niezabezpieczony bagaż, jak chociażby: zalanie płynem z innej walizki, urwanie pasków od plecaka, rozdarcie walizki, pęknięcie walizki kabinowej, kradzieże czy nawet podrzucanie nielegalnych przedmiotów.

Turyści radzą sobie, jak mogą z zabezpieczeniem bagażu, często owijają dobytek podróżny folią typu strech, zamykają zamki na kłódkę (co bardziej chroni zawartość bagażu przed rozsypaniem się, niż przed kradzieżą). Istnieją różne patenty na zabezpieczenie bagażu, na przykład używanie zamiast kłódek do suwaków koluszek od breloków (kółek, przez które przeciągamy klucz i przymocowujemy do breloka).

Co do kłódek: każdą walizkę (może z wyjątkiem aluminiowej i jej odpowiedników) bez problemu można otworzyć scyzorykiem. Żadna kłódka nie ochroni nas przed kradzieżą. Kłódki i zamki TSA sprawdzają się jednak w roli wskaźnika otwarcia walizki, bo po otwarciu kluczem czy wytrychem mamy wskaźnik, że ktoś przy nich majstrował.

Zabezpieczenie bagażu to nie tylko ochrona walizki czy plecaka przed kradzieżami i rozsypaniem dobytku. Bagaż jest także podatny na panujące wokół warunki atmosferyczne, dlatego warto zaprzyjaźnić się z wszelkiego rodzaju pokrowcami na bagaż. Pokrowce chronią znajdujące się wewnątrz przedmioty przed wilgocią czy brudem, dlatego zawsze warto mieć je przy sobie – szczególnie, że złożone nie zajmują wiele miejsca, spokojnie zmieszczą się w niewielkiej kieszonce.

Rodzaje zabezpieczeń bagażu

Istnieje kilka zabezpieczeń bagażu, po które najchętniej sięgają turyści. Są to:

  • Pokrowce: wodoodporne i transportowe

Przeciwdeszczowe pokrowce na bagaż wykonane są z lekkiego materiału (najczęściej poliester dodatkowo zaimpregnowany np. impregnatem DWR), co pozwala spakować go do niewielkich rozmiarów kieszonki i zabrać na każdą wycieczkę czy dłuższą wyprawę. Konstrukcja pokrowców przeciwdeszczowych na plecak jest bardzo prosta: wyglądają jak worek ze ściągaczem na górze, dzięki czemu łatwo dopasować je do każdego rodzaju i kształtu bagażu. Zastosowanie pokrowca skutecznie chroni nasz podróżny dobytek przed przemoknięciem. Pozwala to uniknąć przykrych niespodzianek pod koniec dnia, kiedy mokry śpiwór może okazać się całkowicie nieprzydatny do spędzenia w nim nocy.

Pokrowce transportowe na bagaż są wykonane z bardzo mocnych materiałów, przez co charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością. Mieszczą wewnątrz cały plecak czy walizkę, doskonale zabezpieczając je przed uszkodzeniem. Najpopularniejsze są pokrowce transportowe do samolotu. Skutecznie zabezpieczają przed wciągnięciem licznych pasków i troków w taśmociąg podający bagaż.

  • Kłódki zabezpieczające bagaż

Z kłódek do walizek można z powodzeniem korzystać także w przypadku plecaków, toreb czy aktówek, gdyż zazwyczaj posiadają uniwersalne wymiary i budowę. W ofercie producentów znajdziemy kłódki na kluczyk, kłódki na szyfr, kłódki szyfrowe z systemem TSA, kłódki podróżne z TSA, kłódki z linką, które doskonale sprawdzają się zwłaszcza przy niewymiarowym bagażu – linkę łatwo „przewiązać” pomiędzy suwakami.

Warto bliżej przyjrzeć się także nowości w świecie kłódek do bagażu, czyli kłódce bagażowej na kartę z systemem TSA. Jak działa i jakie są korzyści z jej zakupu?

  • System TSA akceptowany na lotniskach
  • Dzięki Travel Sentry Approved służby celne chcąc przeszukać Twój bagaż zamiast rozcinać i niszczyć kłódkę – użyją specjalnego uniwersalnego klucza bądź kodu
  • To innowacyjne rozwiązanie pozwala bez problemu przechowywać „klucz” w portfelu
  • Unikatowa kombinacja wyfrezowana na karcie otwiera tylko jedną kłódkę
  • Właściciel kłódki dostaje dwie karty, może je jednak podzielić na pół ponieważ kombinacja otworów znajduje się z obu stron karty
  • Nie musisz już nosić kluczyka, nie musisz pamiętać kodu

  • Pas do bagażu z systemem TSA

Dzięki użyciu pasa do zabezpieczającego do bagażu, producent obiecuje m.in.:

  • bezpieczny pas do walizki z zamkiem szyfrowym o potrójnej kombinacji
  • służy do dodatkowego zabezpieczenia bagażu przed otwarciem lub połączenia z innym bagażem
  • unikalny patent daje gwarancję, że zamek się nie otworzy tak, jak może się to zdarzyć w innych pasach
  • specjalne oznakowanie TSA sprawia, że na lotniskach nie grożą nam przykre doświadczenia przy odprawie w postaci rozcięcia pasa
  • dzięki pasowi nie pomylimy walizki na lotnisku, ani też nikt nie zabierze naszego bagażu
  • długość pasa to nawet 180 cm

  • Siatka na plecak do zabezpieczenia bagażu

Siatka stalowa do zabezpieczenia bagażu przed kradzieżą, zaprojektowana dla średniej wielkości plecaka, walizki lub torby (75-120l). Idealna gdy podróżujesz i czasami musisz pozostawić bagaż bez opieki (np. w pociągu wychodząc do toalety).

  • Linka do zabezpieczenia bagażu

Linka zabezpieczająca to uniwersalne lekkie i regulowane zapięcie, które pozwala ciasno zabezpieczyć bagaż różnego kształtu i rozmiaru.