Grille ogrodowe

Grille ogrodowe dla każdego

Od niewielkich konstrukcji przez czterokołowe olbrzymie sprzęty, na których można przygotować posiłek dla batalionu wojska – grille ogrodowe występują w różnych formach. Nasz sklep oferuje grille ogrodowe, które spełnia nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Stawiamy na sprzęty wysokiej jakości, które pozwolą na przygotowywanie smacznych i zdrowych posiłków na ruszcie. W asortymencie dostępne są grille marek Cadac, LotusGrill, Landmann, Campingaz, Fieldmann i inni.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Grille ogrodowe: rodzaje

Pierwszym parametrem, jaki warto przeanalizować, kupując grill ogrodowy, jest jego typ. W tej kategorii jest w czym wybierać, ponieważ producenci oferują grille ogrodowe działające na różne rodzaje paliwa. W asortymencie naszego sklepu dostępne są grille gazowe, węglowe, elektryczne, opalane węglem.

Grille ogrodowe gazowe

Modele gazowe dzieli się na te zasilane gazem ziemnym oraz gazem propan butan z butli. Pierwsze wymagają dostępu do instalacji gazowej, przez to sprawdzają się, w otwartych ogrodowych kuchniach. Ten typ grilli ogrodowych niezwykle popularny jest w USA. Grille na butle są konstrukcjami przenośnymi, które można wykorzystywać na kempingach i biwakach. Jego działanie jest zbliżone do działania grilla węglowego.

Ogrodowe grille gazowe mogą być wyposażone w żeliwne osłony palników, a także kamienie lawy wulkanicznej. Cedując się na taki model sprzętu, warto wybierać grille z minimum dwoma palnikami i regulowaną siłą płomienia.

Grille ogrodowe elektryczne

Grille elektryczne mogą być jedno lub strefowe. Działają one podobnie jak tostery grillujące żywność z jednej lub z dwóch stron jednocześnie. Ten modele grilli ogrodowych występuje w wielu rozmiarów. Najmniejsze można bez problemu stosować w domy, większe nadają się jedynie do ogrodu i wyposażone są w kilka rusztów. Należy pamiętać, że każdy grill elektryczny wymaga dostępu do sieci, bez niej nie będzie działał.

Grille ogrodowe węglowe

Najpopularniejszym rodzajem grilli ogrodowych są te węglowe. W tej kategorii urządzeń występują zarówno niewielkie i jednorazowe hibachi, jak i grille kuliste i duże stacjonarne. Działają one niezależnie od sieciowych źródeł energii. Aby rozpocząć przygotowanie potraw na ruszcie, wystarczy tylko worek węgla i podpałka.

Grille ogrodowe opalane drewnem

Największe grille ogrodowe to te opalane drewnem. Są one modelami stacjonarnymi, ze względu na ich rozmiary trudno je przenosić. Często występują w formie murowanej. Grille ogrodowe murowane to często połączenie rusztu do przygotowywania potraw i wędzenia. Dają one o wiele większe możliwości niż tradycyjne modele.

Ruszt w grillach ogrodowych

Jednym z najważniejszych elementów każdego grilla ogrodowego (bez względu na jego typ) jest powierzchnia rusztu. Im jest ona większa, tym więcej potraw można przygotować za jednym razem. Profesjonalne grillowędzarnie dają możliwość obsłużyć nawet tysiące głodnych w godzinę. Takie modele wybierane są przez restauracje czy hotele. Do domowego użytku wystarczą mniejsze grille.

Budowa i rozmiary grilli ogrodowych

W naszym sklepie zakupić można zarówno proste i minimalistyczne grille habachi, jak i grille w innej formie. Te pierwsze wyróżniają się prostotą i dużą mobilnością. Zbudowane są na bazie prostokąta i posiadają dość płytkie palenisko oraz ruszt. Nieco większych rozmiarów są grille ogrodowe kuliste, czyli te z pokrywą. Modele te są mobilne, jednak dają większe możliwości niż małe habachi. Bardzo łatwo jest zaaranżować strefy o różnych temperaturach. Im dalej na ruszcie od środka, tym temperatura niższa. Poza tym stosując różne aromaty – piwne, winne, drzewne – można pod pokrywą przygotować doskonałe bbq. Duże grille kuliste dają nawet możliwość upieczenia całego kurczaka. Kolejny typ budowy to grille ogrodowe kominowe. Ich podstawę stanowi długi komin, który odpowiada za wytworzenie ciągu. Najczęściej te model składają się z kilku elementów. Wybór takiego urządzenia daje duże możliwości takie jak łatwe czyszczenie misy, szybkie rozpalanie, kontrolowanie temperatury poprzez regulację dostępu powietrza. Poza tym warto podkreślić fakt, że tego rodzaju grille są po prostu ładne. W naszym sklepie dostępne są również grille z paleniskiem. Wyposażone są one w stalową misę, która ustawiona jest na niskich nóżkach. Pozwala to na bezpieczne i komfortowe rozpalanie ognia w ogrodzie.

Materiał wykonania grilli ogrodowych

Najlepsze grille ogrodowe to te wykonane z materiałów wysokiej jakości. Dobrze sprawdzają się sprzęty ze stali nierdzewnej, chromowanej stali, żeliwa, aluminium. Warto również wspomnieć o wytrzymałych i solidnych grillach ceramicznych. Doskonale utrzymują one temperaturę i zużywają mało węgla.

Dodatkowe wyposażenie grilli ogrodowych

Nowoczesne grille ogrodowe często sprzedawane są w zestawie z dodatkowymi akcesoriami. Popularne dodatki to szufladki do usuwania popiołu, ociekacze do tłuszczu, blaty na talerze i do przygotowywania dań, dodatkowe stoliki, wbudowane temperatury. W grillach ogrodach spotkać można również kamienie do pizzy, dostawiane ruszty i stojaki, kosze do węgla i brykietu, systemy regulacji dostępu powietrza. Wszystkie te gadżety dostępne są też solo w naszym sklepie w dziale akcesoria grillowe.