Fotele i krzesła kempingowe

Turystyczne meble do siedzenia

Wypoczywając na łonie natury, warto zadbać o to, aby relaks ten był komfortowy. W tym celu przed wyjazdem na kemping czy biwak warto zapatrzeć się w meble kempingowe. Wyróżniają się one lekką i składaną konstrukcją, są w pełni mobilne, funkcjonalne i praktyczne. W ofercie naszego sklepu sportowego odnaleźć można m.in. fotele i krzesła kempingowe. Są to modele rozkładane, po które sięgać można nie tylko na biwaku. Fotele i krzesła turystyczne doskonale sprawdzą się także w ogrodzie, na działce, podczas wędkowania. Dzięki niewielkiej wadze i kompaktowym rozmiarom można je łatwo przewozić.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje krzeseł i foteli kempingowych

Wśród mebli na kemping występuje wiele rodzajów krzeseł i foteli. Poszczególne modele różnią się od siebie materiałem wykonania, zastosowaniem, wagą, konstrukcją. Wśród propozycji naszego sklepu można odnaleźć krzesła i fotele kempingowe aluminiowe, drewniane, składane z podnóżkiem. Oferta zawiera zarówno proste i tanie krzesła turystyczne, jak i droższe i większe rozmiarowo komfortowe fotele kempingowe. Wszystkie typu mebli do siedzenia na kemping łączy jednak praktyczność, funkcjonalność i wygoda użytkowania. Przystosowane są one do tego, aby zabierać je na wyjazdy terenowe, a także korzystać z nich na działce czy w przydomowym ogródku. W ofercie naszego sklepu spotkać można meble kempingowe najpopularniejszych marek m.in. Coleman, Spokey, king Camp.

Jakie fotele i krzesła na kemping wybierać?

Meble turystyczne przede wszystkim powinny być produktami wysokiej klasy. Ważne jest, aby były odporne na czynniki atmosferyczne i wykonane z trwałych i solidnych materiałów. Dzięki temu będą one służyć przez lata, a częste transportowanie ich nie przyczyni się do powstawania uszkodzeń mechanicznych. Istotną cechą foteli i krzeseł na kemping jest też waga i rozmiar. Im te parametry są niższe, tym lepiej. Nie można również zapomnieć o designie mebli kempingowych. W tym zakresie producenci oferują bardzo szeroki wybór. Po rozłożeniu fotele i krzesła kempingowe mogą różnić się od siebie kolorami, wzorami, fakturami, deseniami. Nasz asortyment w tej kategorii jest tak bogaty, by każdy mógł znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Krzesła turystyczne na wycieczki

Jednym z podstawowych produktów na biwak czy kemping jest małe krzesło składane. Można zabierać je ze sobą na wycieczki i wędrówki górskie. Pozwala ono komfortowo odpocząć na trasie. Szukając takiego sprzętu, warto przede wszystkim przyjrzeć się jego wadze i rozmiarom. Krzesło składane, które chce się zabierać ze sobą, powinno być małe i lekkie, co oznacza konieczność rezygnacji z zaawansowanych konstrukcji. Najpopularniejsze turystyczne krzesła składane to te z aluminiową ramą i cienkim materiałem syntetycznym rozciągniętym jako siedzenie. Bardziej rozbudowane modele wyposażone są też w oparcie oraz element pionowy, jedna to większa ich wagę i rozmiary. Proste krzesła kempingowe są najtańszym z mebli na biwak.

Fotele i krzesła kempingowe

Szukają mebli na kemping czy biwak, który potrwa trochę dłużej i będzie wymagał pieszego wędrowania, można sobie pozwolić na modele o większej wadze i rozmiarach. Nie oznacza to, że należy kupować potężne konstrukcje. Idealne fotele i krzesła kempingowe to te, które można przenieść i rozłożyć usamodzielnienie. Doskonałym wyborem są meble składane z udogodnieniami, solidnym stelażem i grubym materiałem elastycznym siedzisk. Szukając wygodnych foteli i krzeseł biwakowych, warto też zwrócić uwagę na meble z podłokietnikami z cienkich listewek czy nakładek aluminiowych.

Udogodnienia w fotelach i krzesłach turystycznych

Osoby, które szukają komfortowych mebli na biwak, powinny sprawdzić, czy wybrane modele poosiadają dodatkowe udogodniania. W przypadku składanych foteli i krzeseł funkcji może być kilka. Każda z nich podwyższa komfort korzystania z mebla. Do tych najpopularniejszych zalicza się:

  • materiałowa mata na siedzenie
  • funkcja rozkładania, aby można było się położyć
  • uchwyty na kubek
  • rozkładany stoliczek obok podłokietnika
  • pokrowiec do przenoszenia złożonego krzesła
  • uchwyt na parasol przeciwsłoneczny
  • podłokietniki
  • podnóżek.

Jakie meble przydają się na kempingu?

Fotele i krzesła kempingowe to nie jedyne meble, które przydają się osobom odpoczywającym na łonie natury. Oprócz wygodnych siedzisk warto do przyczepy, kampera czy samochodu spakować stoliki rozkładane, hamaki, leżaki, stoły turystyczne, lampy kempingowe. Taki zestaw mebli i akcesoriów pozwala na wygodny odpoczynek każdemu uczestnikowi kempingu.

Kempingi w Polsce cały się coraz bardziej popularne. Są one alternatywą i to tańszą dla nocowania w hotelach i pensjonatach. Pozwalają przeżyć przygodę i przez chwilę obcować z matką naturą. Współczesne pola kempingowe to te bardzo dobrze wyposażone – nie brak w nich wygodnych łazienek, ciepłej wody, prądu, a nawet wi-fi. Są jednak takie sprzęty, które trzeba na kempingu zapewnić sobie samodzielnie. Do nich należą meble biwakowe w tym fotele i krzesła kempingowe. Ich zabranie na wakacje nie jest oczywiście obowiązkowe, ale znacznie podwyższą komfort biwakowania i wypoczynku. Warto w nie zainwestować, szczególnie że podstawowe modele można kupić za przysłowiowe grosze.