Artykuły higieniczne

Jakie artykuły higieniczne przydają się w podroży?

Istnieje kanon kilku artykułów higienicznych, które powinniśmy zawsze mieć przy sobie podczas podróży. Nie oszukujmy się – higiena jest bardzo ważna dla zachowania zdrowia i komfortu, niestety podczas wyjazdów mamy utrudniony dostęp do czystych łazienek, co więcej stykamy się z milionami bakterii: na pokładach samolotów, na klamkach, walizkach, w kawiarniach itd. Jakie artykuły higieniczne przydają się w podróży? Co bezsprzecznie należy zabrać ze sobą na wyjazd?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Higiena podczas podróży i wyjazdów – „minęły trzy dni, odkąd brałem prysznic”

Chociaż przytoczony powyżej cytat może wydawać się skrajny, jednak ciężko o prysznic podczas kilkudniowych, górskich wypraw lub podczas 10 godzinnych lotów z przesiadkami. Znasz to uczucie, kiedy wydaje Ci się, że Twoje włosy zaczynają przylegać coraz mocniej do głowy? To na pewno moment, w którym niejedna osoba oddałaby królestwo za możliwość umycia głowy w ciepłej wodzie.

Na szczęście dzięki kilku produktom kosmetycznym jesteśmy w stanie dłużej utrzymać świeżość podczas podróży i wciąż czuć się i wyglądać dobrze.

Artykuły higieniczne – jakie przydadzą się w podróży?

Jeśli już jesteśmy tematyce nieświeżych włosów, otwórzmy listę podróżnych artykułów higienicznych od suchego szamponu. Suchy szampon to nowoczesny rodzaj kosmetyku w formie szamponu w sprayu, przeznaczony do każdego rodzaju włosów. Można powiedzieć, że natychmiast doprowadza włosy do idealnego stanu, a przy tym nadaje im piękny zapach. Jest bardzo wydajny, poręczny, a przede wszystkim bardzo łatwy w użyciu i – co ważne – nie podrażnia skóry głowy.

Jego główną rolą jest szybkie odświeżenie włosów, usunięcie z nich powstałego sebum, a także kurzu i wszelkich zanieczyszczeń, które każdego dnia osiadają na włosach. Dodatkowo atutem suchego szamponu jest zwiększenie objętości włosów oraz nadanie im delikatnego zapachu i blasku, bez ich obciążania. Ponadto likwiduje nieprzyjemne swędzenie skóry głowy i nie wysusza przy tym włosów. Czy trzeba dodawać coś więcej? Te kilka cech doskonale wyjaśnia, dlaczego warto wziąć ze sobą suchy szampon jako podstawowe wyposażenie kosmetyczki.

Podróżne artykuły higieniczne – żel do dezynfekcji rąk, nawilżane chusteczki, mydło w listkach, wkładki

Kolejnymi produktami higienicznymi, z którymi nie powinniśmy się rozstawać podczas podróży, są:

  • Żel do dezynfekcji rąk: jest preparatem hipoalergicznym. Jedną z głównych zalet produktu są jego właściwości tiksotropowe, dzięki którym żel szybko przechodzi w formę płynną, ułatwiając rozprowadzanie oraz wcieranie żelu w skórę, nie pozostawiając uczucia mokrych dłoni. Ponadto, w jego skład wchodzą substancje pielęgnujące, które koją oraz chronią naskórek. Dobry żel do dezynfekcji rąk nie powinien zawierać barwników i substancji zapachowych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na stan naszej skóry. Dodatkowo powinien posiadać naturalne pH.
  • Nawilżane chusteczki: są bardzo przydatne w wielu sytuacjach. Są doskonałym rozwiązaniem, kiedy w pobliżu nie ma bieżącej wody, a chcemy się trochę odświeżyć. Mamy do wyboru kilka rodzajów nawilżanych chusteczek podróżnych, na przykład: do twarzy i ciała, do demakijażu, do okularów, a nawet papier toaletowy w formie nawilżanych chusteczek, które można spłukiwać w toalecie.
  • Mydło w listkach: bardzo przydatny produkt, który znajdziemy w drogeriach na półkach z wyposażeniem podróżnym. Mydło w listkach to najczęściej opakowanie zawierające zestaw 50 sztuk listków, które znajdują się w małej, kieszonkowej obudowie z tworzywa sztucznego. Wystarczy dodać wody, aby listek zamienił się w spienione mydło. Warto je mieć zawsze przy sobie, idealne do torebki, plecaka, czy nawet kieszeni. Bez problemu można je zabrać w podróż samolotem do bagażu podręcznego.
  • Mini pasta do zębów i szczoteczka: to praktyczne rozwiązanie dla osób, które często podróżują. Mała tubka pasty jak również składana szczoteczka do zębów zmieści się w malutkiej kosmetyczce, a nawet kieszeni. Zestaw gotowy do użycia zawsze wtedy, gdy zachodzi potrzeba.
  • Wkładki higieniczne: to artykuły higieniczne, bez których w podróż nie powinna wybierać się żadna kobieta. Przed dokonaniem zakupu odpowiednich wkładek zrób dokładne rozeznanie w ofertach i wybierz wkładki z bezpiecznych i przyjaznych dla skóry tworzyw. Poszczególne wkładki różnią się też stopniem chłonności, a te przeznaczone dla osób, u których dochodzi do bardziej obfitych wycieków, są większe i wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia. Bardziej chłonna wkładka, o większym rozmiarze, przyda ci się także na noc, aby konieczność wymiany nie musiała zaburzać Twojego snu.

Artykuły higieniczne, które warto zabrać w podróż – ręcznik szybkoschnący

Ręcznik szybkoschnący to kolejny artykuł higieniczny, w który warto wyposażyć się przed podróżą. Sprawdzi się on bowiem zarówno w zimnych i wilgotnych warunkach, jak również w upalnych tropikach. Ręcznik szybkoschnący możesz spakować nawet na krótki, weekendowy wyjazd pod namiot, gdyż dzięki niemu nie będziesz musieć wycierać się nieprzyjemnie wilgotnym, niedoschniętym tradycyjnym ręcznikiem. Ręczniki te są bardzo chłonne, mają niewielkie gabaryty, zatem nie zajmą Wam pół walizki.