Magnezja i woreczki

Magnezja i woreczki – do czego służą i jak je stosować?

Magnezja i woreczki to akcesoria pozwalające na bezpieczne wyprawy w góry. Magnezja jest środkiem zwiększającym pewność uchwytu. Usuwa on wilgoć i poprawia szorstkość dłoni, dzięki czemu nie ześlizgują się one ze skał. Zaletą stosowania tego środka jest również możliwość skutecznie zmiany pozycji i wspinanie się coraz wyżej. Magnezja i woreczki to akcesoria przeznaczone zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Mają one poprawić komfort oraz większy poziom bezpieczeństwa. W naszym sklepie oferujemy produkty różnych rodzajów. Proponujemy m.in. magnezję w płynie czy w kostce. Asortyment obejmuje środek produkowany przez takie firmy jak Ocin, Marmot, Mammut oraz Climbing Tehcnology.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym jest magnezja?

Magnezję wiele osób kojarzy z białym proszkiem, który stosuje się na zawodach wspinaczkowych lub przy ponoszeniu ciężarów. W rzeczywistości jest ona nieograniczona, syntetyczną substancją, która zwiększa tarcie i umożliwia pewny chwytanie przedmiotów. Swoim wyglądem, a także konsystencja przypominam popularny talk – przeważnie również występuje w formie białego proszku. Magnezja ma jednak zupełnie inne właściwości. Przede wszystkim pochłania ona wilgoć z rąk, czyli rąk. Dzięki temu zwiększa się tarcie a urządzenia, przedmioty pewnie leżą w dłoni. Nazwa magnezji pochodzi od związku chemicznego, jakim jest hydroksywęglan magnezu.

Kiedy powinno się stosować magnezję?

Magnezja świetnie sprawdza się w sporcie, rekreacji i rozrywce. Sportów, przy których można ją stosować, jest bardzo wiele. Po magnezję sięga się przede wszystkim przy wspinaczce, trenowaniu na ścianie czy skałkach. W sporcie tym ma ona zapewnić dobrą przyczepność rąk do uchwytów lub skały, co zwiększa komfort wspinania. Magnezja jest także pomocna przy podnoszeniu ciężarów, na siłowni. Podczas intensywnych ćwiczeń zapobiega ona poceniu się rąk i wchłania pot. Dzięki magnezji można pewnie trzymać hantle lub sztangi. Magnezja nie przeszkadza też w ćwiczeniach na innych sprzętach fitness.

Rodzaje magnezji wspinaczkowej

Magnezja wspinaczkowa występuje w kilku formach. W naszym sklepie dostępna jest w formie proszku, suchej kulki, płynie, kremie. Najpopularniejsza jest magnezja w proszku. Jednocześnie jest one również tani akcesorium. Nasz sklep proponują ją za kilka-kilkanaście złotych. Sprzedawana jest ona w plastikowej torebce, dzięki czemu można z niej wygodnie korzystać – wystarczy wysypać do rąk jej pewność ilość i potrzeć. Proszek do razu przylega do skóry i zapewnia trwałość chwytu. Wygodna w użyciu jest również magnezja w kostce. Kulkę wyjmuje się z opakowania i pociera nią dłonie. Odpowiednia ilość magnezji się kruszy, ale nie pyli. W naszym sklepie można również zakupić magnezję w płynie. Jest ona rozprowadzana w kalafonii i alkoholu i co najważniejsze nie pozostawia pyłu ani osadu. Sprawdzi się tam, gdzie po posmarowaniu rąk, możemy chwile poczekać, aż wyschnie. Odradzana jest jednak podczas dźwigania ciężarów czy wspinaczki, gdyż może pozostawić wilgotne ślady lub nie wyschnąć odpowiednio szybko. Idealnym kompromisem między suchą formą a płynem będzie krem. Jest on nieco gęstszy od płynu i działa w podobny sposób.

Szara magnezja do wspinaczki

W dziale magnezja i woreczki przede wszystkim modelujemy tzw. szary proszek. Polecamy go fanom wspinaczek górskich. Ten rodzaj magnezji nie brudzi otoczenia i ma dokładnie te same właściwości co biała magnezja.

Woreczek na magnezję

Oprócz samej magnezji w naszym sklepie zakupić można również woreczki na proszek. Oferujemy woreczki o różnym designie oraz rozmiarze. Podstawą jest zakup takiego, do którego będzie można bez problemu zmieścić dłonie. Powinno to odbywać się szybko i sprawnie. W naszym sklepie występują woreczki na magnezję w różnych kolorach od tych jednolitych, przez wielokolorowe, aż do tych wzorzystych.

Oprócz tradycyjnych, klasycznych woreczków proponujemy też te wyposażone w specjalną szczoteczkę do czyszczenia chwytów. Szczoteczka do czyszczenia chwytów pomocna będzie wszędzie tam, gdzie chwyt, który chcemy zaraz złapać, jest zanieczyszczony, czy to przez piasek, czy też przez pozostałości po starej magnezji. Te wszystkie czynności podczas wspinaczki przekładają się na nasze bezpieczeństwo oraz wygodę wspinania. Szczoteczkę do chwytów zamocowaną przy woreczku do magnezji docenią przede wszystkim bolderowcy, wspinający się bez liny po wolnostojących blokach skalnych.

Wybierając woreczek na magnezję, dobrze jest również zwrócić uwagę na jego zamykanie. Większość modelu zamykanych jest za pomocą ściągacza, co uniemożliwia wypadnięcie proszku w czasie wspinaczki. Takie zamykanie sprawia, że do woreczka można włożyć magnezję w dowolnej formie (oprócz tej płynnej).

Plastry z magnezją

Alternatywą dla tradycyjnej magnezji są plastry. Przykleja się je na palce i dłonie. Plasowanie ma chronić dłonie przed napięciem i obciążeniem, a także uszkodzeniami naskórka przez szorstkie skały. Taping, czyli plastrowanie wykonuje się zazwyczaj na palcach lub między stawami. Należy pamiętać, aby plaster nie odcinał dopływu krwi. Plaster nie powinien również zmniejszać ruchliwości stawu, dlatego najlepiej jest plastrować palce lekko zgięte.