Fitness

Jak być fit?

Moda na fitness pojawiała się kilka lat temu. To wtedy kluby proponują zajęcia fitness przeszły prawdziwe oblężenie. Głównie na ćwiczenia zapisywały się panie, które nie tylko chciały schudnąć, ale i wymodelować swoją sylwetkę. Na bazie tej popularności powstało wiele nowych aktywności fizycznych, które zostały zakwalifikowane jako fitness. Nasz sklep proponuje akcesoria i sprzęty, które pozwalają w pełni korzystać z każdych zajęć fitness.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jakie fit produkty kupisz w naszym sklepie?

Fitness to szeroka kategoria produktów, gadżetów i sprzętów. Chcąc spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających pasjonatów tej aktywności fizycznej, w naszym sklepie zgromadziliśmy takie produkty jak: akcesoria fitness, hula-hop, pasy wyszczuplające i rehabilitacyjne, ściągacze i stabilizatory, stoły do masaży, butelki na wodę, kostki fitness, piłki do ćwiczeń, ściskacze, twistery, drabinki gimnastyczne, maty i materace gimnastyczne, power balls, skakanki sportowe, wagi i analizatory, ekspandery i gumy do ćwiczeń, obciążniki, rolley i piłki do masażu, stepy.

Czym jest fitness?

Dziś fitness to nie tylko aktywność fizyczna, ale styl życia. Pozwala on dbać nie tylko sprawność ciała, ale i ducha. Wpływa na sposób zachowania, nawyki żywieniowe, aktywność w życiu codzienny, podejście do zdrowia, pracy, sytuacji stresowych. Bycie fit stało się popularnym trendem. Lansują go instagrmaerki, celebrytki, influencerki, które zachęcają nie tylko do aktywnego i regularnego uczestnictwa w zajęciach fitness, ale i wprowadzeniu zdrowych zasad odżywiania czy zasad life-work balance.

Zgodnie z oficjalną definicją, którą opracowano w 1996 roku na konferencji w Birmingham fitness to: dynamiczny stan /system/ poszukiwań dobrego samopoczucia z punktu widzenia psychologicznego i socjologicznego, w połączeniu z dążeniem do osiągnięcia maksymalnej /dla jednostki/ sprawności fizycznej – poprzez różnorodne formy ruchowe dostosowane do możliwości, gustu, oczekiwań tej jednostki, która tym samym bierze odpowiedzialność za funkcjonalne doskonalenie własnego organizmu.

Skąd się wziął fitness?

Ruch fitness swój początek miał w Stanach Zjednoczonych na początku lat 80. XX wieku. Zza oceanu przywędrował do Europy, Australii czy Ameryki Południowej. Pojęcie fit zaczęło być modne i porządne. W Polsce fitness znany jest od lat 90. XX wieku. To właśnie wtedy zaczęły pojawiać się pierwsze kluby oferujące zajęcia fitness. Warto pamiętać, że fitness to nie to samo co aerobik. Pojawił się on później i nie jest tym samym. Aerobik znany jest już od lat 60. XX wieku i został opracowany przez trenera wojskowych jednostek sportowych dr Kane – the- Coopera.

Co dają zajęcia fitness?

Zajęcia fitness mogą przynieść wiele pozytywnych efektów. To, jakie one będą, zależy od ćwiczeń, które się wybierze. Skutkiem treningów może być wzmocnienie całego ciała, wymodelowanie sylwetki, zgubienie kilku dodatkowych kilogramów, rozciągniecie ciała. Na topie są też zajęcia taneczne, które nie tylko wzmacniają kondycję, ale i uczą podestowych kroków, ćwiczą rytmikę, równowagę, dodają pewności siebie i seksapilu. Warto też zwrócić uwagę na zajęcia fitness relaksacyjne, które mają wyciszyć i odstresować.

Kluby fitness nieprzerwanie proponują coraz to nowsze zajęcia fitness, których nazwy brzmią bardzo tajemniczo. Chcąc się na nie zapisać, warto wczytać się w opis i w to, co dokładnie proponują. Pozwoli to treningi nakierowane na indywidualne potrzeby i możliwości. Fitness ćwiczyć mogą nawet osoby z zerową kondycją. Dla nich przeznaczone są zajęcia na podstawowym poziomie, z prostymi ćwiczeniami.

W domu czy w klubie fitness?

Jeszcze do niedawna fitness uprawiało się jedynie w specjalnych klubach. Dziś ćwiczyć można w domowym wnętrzu. Wystarczy kupić matę czy materac gimnastycznych i odpalić jeden z wielu filmów instruktażowych znalezionych w Internecie. Autorka tych treningów są trenerki, które coraz częściej zyskują sławę gwiazd. W naszym sklepie zakupić można wszystkie akcesoria fitness do nowych treningów.

Wiele pań woli jednak ćwiczyć w klubach fitness. Organizują one grupowe zajęcia, które prowadzone są przez instruktora/trenera. Dzięki temu można liczyć, że niewłaściwe ruchy zostaną skorygowana, a motywacja zwiększona. Wiedząc, jak popularne są zajęcia w klubach fitness, nasz sklep nie zapomina o ich pasjonatach. W ofercie zgromadziliśmy przyrządy, gadżety i akcesoria, które można zabrać ze sobą na trening.

Oferta naszego sklepu skierowana jest nie tylko do osób prywatnych, ale klubów fitness, które chcą wymienić lub skompletować swoje wyposażenie. Profesjonalny sprzęt wysokiej jakości dostępny jest w atrakcyjnych cenach. Współpracując z najlepszymi producentami sprzętu sportowego, możemy zaoferować szeroki wybór, który zadowoli każdego. Intuicyjna wyszukiwarka i prosty system zamówień uprzyjemnią zakupy, a błyskawiczna wysyłka pozwoli cieszyć się wybranym sprzętem fitness niemal natychmiast.