Obciążenie

Ćwiczenia z ciężarem

Ćwiczenia ze sztangą to podstawa każdego treningu siłowego. Ich zadaniem jest rozbudowa i modelowanie wielu grup mięśni. Po sztangę najczęściej sięgają panowie, jak nie brakuje i pań, które lubią ćwiczyć ze sztangą. Aby jednak trening był efektywny i przyniósł oczekiwane efekty, należy pamiętać o obciążeniu. Nasz sklep oferuje obciążenie do sztangi żeliwne, gumowe, olimpijskie, kierownice, bitumiczne. Asortyment obejmuje obciążenie do sztangi w różnych wielkościach, rodzajach i wykonane z różnych materiałów. Po nasze produkty mogą sięgać zarówno amatorzy, jak i zawodowi sportowcy. Obciążenia do sztang z naszego sklepu sprawdzają się i w domowej, i profesjonalnej siłowni.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Obciążenie do sztangi – co daje?

Ćwiczenia z obciążeniem są podstawą treningu siłowego. Jednak, aby móc mówić o efektach, należy odpowiednio dobrać obciążenie. Powinno być ono dostosowane do potrzeb oraz kondycji osoby ćwiczącej i stopniowo zwiększenie wraz z postępami treningu. Dobór obciążenia treningowego jest bardzo istotny, bowiem to on decyduje o efektywności ćwiczeń. Błędem jest wybieranie tego zbyt dużego, szczególnie na początku przygody ze sportem. Może to doprowadzić do urazów oraz zniechęcić do ćwiczeń. Pierwsze tygodnie ćwiczeń z obciążeniem powinny być delikatne, tak aby nie wywołać zbyt dużego zmęczenie, pozwoli na opanowanie techniki i wykonanie kilkunastu powtórzeń.  Zwiększenie wagi obciążenia sztangi rekomendowane jest po 2 tygodniach systematycznego ćwiczenia. Trening ze sztangą i obciążeniem to wiele korzyści dla organizmu. Ćwiczenia można wykonywać pod kątem różnych grup mięśni. Obciążenie pozwala na angażowanie ich do pracy, wzmacnianie i rozciąganie. Regularnie treningi pozytywnie wpływają też na gęstość kości, rzeźbę sylwetki. Po obciążenia sięgnąć mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Obciążenie do sztangi – rodzaje

Obciążenie do sztangi to element, który umieszcza się na gryfie. Dzięki obciążeniu można regulować wagę podnoszonych ciężarów i dopasowywać ją do potrzeb i kondycji osoby trenującej. Ważne jest, aby talerze do sztangi dobierać z rozwagą. Wpłynie to nie tylko na skuteczność treningu, ale tajże i na jego bezpieczeństwo. W naszym sklepie obciążenia do sztangi dostępne są w kilku rodzajach. Poszczególne modele różnią się przede wszystkim materiałem, z jakich zostały wykonane. Najczęściej wyróżnia się obciążenie: betonowe, stalowe i żeliwne. Najtańsze są betonowe talerze do sztangi. Jest to zakup niskobudżetowy i dobre rozwiązanie dla amatorów, którzy dopiero zaczynają przygodę z ciężarami. Dla profesjonalistów przygotowaliśmy natomiast szeroką ofertę obciążeń stalowych i żeliwnych. Wyróżniają się one solidności i wytrzymałością. Dzięki temu z talerzy można korzystać przez bardzo długi czas.

Ile ważą talerze do sztangi?

Poszczególne talerze do sztang różnią się nie tylko materiałem wykonania, ale i wagą. W naszym sklepie można zakupić obciążenie do sztangi olimpijskie, czyli te o wadze 25 kilogramów, a talerze ważące 20, 15 czy 10 kilogramów. Trenerzy personalni rekomendują, aby zaopatrzyć się obciążenie o różnych wielkościach. Pozwoli to kontrolować ciężar sztangi w bardzo dokładny sposób, a dodatkowo przeskoki między podnoszonymi talerzami nie będą zbyt duże. Zakładając talerze na gryf, należy pamiętać, aby po obydwóch jego stronach była taka sama masa. Nieprzypadkowa jest także kolejność nakładania poszczególnych krążków. Prawidłowa kolejność to od najcięższego do najlżejszego.

Dobre talerze do sztangi

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, warto sięgać po obciążenie do sztangi znanych i rekomendowanych producentów, czyli te wysokiej jakości. Nasz sklep sportowy online proponuje talerze do sztangi takich marek jak Hop-sport, Kettler, Insportline, Meteor, Xylo, HMS, czy Nils Extreme. Należy także pamiętać, aby ciężary dopasować do maksymalnej siły mięśniowej. W tym może wykonanie prostych obliczeń matematycznych. Swoją maksymalną siłę mięśniową można obliczyć, korzystając z internetowych kalkulatorów. Wyliczenie ciężarów z przedziału procentowego wynoszącego od 60 do 80 proc. siły maksymalnej. Inny sposób doboru obciążenia, przeznaczony dla nowicjuszy, zakłada coś zupełnie przeciwnego, mianowicie zaczynanie ćwiczeń od lżejszych talerzy i stopniowe przechodzenie do cięższych. Metoda ta opiera się na przeświadczeniu, że podstawą rozwoju mięśniowego jest stopniowe zwiększanie ciężaru i wdrażanie coraz mocniejszych bodźców. Przy dobieraniu wagi obciążenia ważny jest również rodzaj treningu, a więc ilość serii i powtórzeń przypisanych poszczególnym grupom mięśni.

Nasz sklep proponuje obciążenia treningowe o rozmaitych parametrach. Oferujemy te o niewielkiej wadze od 0,5 kilograma w górę. Talerze do sztangi znajdujące się w asortymencie pasują do najpopularniejszych gryfów, które również można zakupić w naszym sklepie. Oprócz obciążeń i gryfów sportowcom proponujemy też rozmaite akcesoria takie jak zaciski, pasy do podnoszenia ciężarów, kamizelki treningowe, magnezje czy rękawice treningowe. Dzięki nam można skompletować cały zestaw potrzebny do rozpoczęcia treningu siłowego ze sztangą.