Shakery i akcesoria

Shakery i akcesoria dla sportowców

Intensywny trening jest dla organizmu bardzo dużym wysiłek. W jego trakcie traci on bowiem energię, a także dochodzi do utraty wody i składników odżywczych. To, dlatego osoby aktywne fizycznie po zakończonych ćwiczeniach powinny sięgać po potreningowe przegryzki. Występują one w postaci proszków i płynów. Odżywki i suplementy można przyjmować przed, w trakcie oraz po zakończeniu treningów. W uzupełnianiu witamin, minerałów i składników odżywczych pomocne są shakery i akcesoria. Pozwalają one na stworzenie energetyzującego koktajlu, który wzmacnia organizm i poprawi samopoczucie.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym są shakery na siłownię?

Shakery na siłownię to nic innego jak naczynia do mieszania koktajli. W naszej ofercie znajdują się bidony na smoothie, naczynia przypominające swoim kształtem słoik, butelkę czy termos. Najczęściej wyposażone są one w miarkę, która umożliwia przygotowanie koktajlu z precyzyjnie odmierzonych składników. Shakery i akcesoria na siłownię to najczęściej produkty niewielkich rozmiarów, kompaktowe. Bez problemu zmieszczą się one w torbie treningowej.

Shakery i akcesoria przydają się sportowcom uprawiającym różne dyscypliny sportu. Są one pomocne i dla osób uprawiających treningi siłowe na siłowni, i dla biegaczy czy kolarzy. Szczelnie zamykane można zabierać je ze sobą na każdy rodzaj treningu.

Jak działa shaker dla sportowca?

Działanie sportowego shakera jest bardzo proste. Jego budowa i funkcje mają pomóc w zmieszczeniu wszystkich składników potrzebnych do przygotowania sportowego koktajlu. Bardziej profesjonalne modele wyposażone są w specjalne przegródki na tabletki, co ma zwiększyć komfort ich użycia. Podstawowe modele shakerów to te, w których mieszanie odbywa się ręcznie. W naszym sklepie dostępne są też shakery i akcesoria na siłownie automatyczne – automatycznie mieszają one składniki bez użycia rąk.

Rodzaje shakerów na siłownię

W naszym sklepie produkty dla sportowców dostępne są w różnych wzorach, kolorach i pojemnościach. Shakery i akcesoria nie różnią się jednak tylko designem, ale także konstrukcją i typem budowy. To ona w dużej mierze wpływa na komfort użytkowania bidonu do koktajli.

Podstawowym modelem shakera dla sportowców są modele typu słoik. Umożliwiają one przyrządzenie dowolnej odżywki, są szczelne, niedrogie i bardzo łatwe w czyszczeniu. Shakery typu słoiki nie są jednak wyposażone w ustnik czy rurkę, która ułatwia picie. To, dlatego o wiele popularniejszym rozwiązaniem są shakery w kształcie bidonów. Występują one w wielu rozmiarach i wzorach, również nie kosztują wiele, ale są bardzo praktyczne. Ich podstawowe zalety to szczelność, funkcyjność, ustnik lub rurka, design. Dla osób poszukujących zaawansowanych akcesoriów przygotowaliśmy całą serią shakerów automatycznych, czyli eklektycznych. Są one niezwykle wygodne w użyciu i przygotowanie mieszanki w nich trwa kilka sekund. Wbudowany mikser błyskawicznie wymieszać wszystkie składniki napoju i to bardzo dokładnie. Dzięki temu konsystencja koktajlu przed lub po treningowego jest jednolita, a smak właściwy.

Shakery i akcesoria: na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Chcąc kupić dobry shaker i akcesoria do niego, warto wybrany model przeanalizować pod kilkoma względami. Należy pamiętać, że nie liczy się tylko cena, ale także takie parametry jak:

  • Pojemność shakera – nie ma jednej, uniwersalnej pojemności, która będzie idealna dla każdego użytkownika. Warto przypomnieć sobie, ile zazwyczaj używamy napojów podczas treningu – czy jest to 300 ml, czy może 500. Pojemność shakera należy dobrać właśnie do porcji, jaką chcemy zabierać ze sobą na trening.
  • Sposoby zamykania – może to być zakrętka (jak w shakerze słoiku) albo zakręcana zatyczka z ustnikiem, który jest dodatkowo zabezpieczony zamykaną klapką. Warto zwrócić uwagę czy shaker do koktajli posiada jakąś blokadę, która uniemożliwi otwarcie się przez przypadek (na przykład w torbie treningowej).
  • Kształt shakera – większość shakerów ma kształt zbliżony do słoika lub butelki. Niektóre modele są proste, inne są dostosowywane poprzez profilowanie. Najwygodniejszy podczas mieszania i użytkowania będzie model zbliżony do kształtu bidonu o niezbyt szerokiej średnicy (ważne, by wygodnie się go trzymało podczas mieszania oraz podczas picia).
  • Szczelność – warto ją przetestować przed zabraniem shakera na siłownię. Większość modeli jest pod tym względem bez zarzutu, ale to kwestia, którą należy co jakiś czas sprawdzać.
  • Uniwersalność – ważne, by wybrany shaker nadawał się do przyrządzania każdego typu odżywek, jakie stosujemy. Wygodne są nie tylko shakery z podziałką, ale także modele z kulką, która miesza napój wewnątrz naczynia i ułatwia przyrządzanie odżywek, które trudno się rozpuszczają.
  • Jakość wykonania – ma kluczowe znacznie dla wygody użytkowania i często decyduje o tym, jak długo posłuży nam shaker. Najtańsze modele są zazwyczaj wykonane ze słabszych materiałów i przez to szybciej się niszczą.
  • Marka – warto sięgnąć po shaker producenta specjalizującego się w produkcji akcesoriów dla sportowców. Dlaczego? Shakery dobrej firmy są zazwyczaj znacznie lepszej jakości – są szczelne, komfortowe, wykonane z dobrych materiałów i wyróżniają się estetycznym designem. Przykładem shakerów, które można polecić w ciemno, są shakery marki Contigo.
  • Dodatkowe funkcje – czy shaker może mieć jakieś dodatkowe udogodnienia? Okazuje się, że tak. Warto wybrać model wyposażony w karabińczyk. Dzięki temu można będzie przypiąć shaker do torby treningowej lub plecaka i mieć pewność, że nie wyleci z bagażu.