Suplementy i odżywki

Uzupełnienie diety sportowców

Suplementy i odżywki powinny ubogacać dietę każdego sportowca, a także sportowca – amatora. Pomagają one w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, a także wspomagają organizm w prawidłowym funkcjonowaniu. W naszym sklepie sportowym oferujemy cały komplet suplementów i odżywek dla sportowców. Na asortymencie dostępne są: aminokwasy, kreatyna, odżywki przedterminowe, boostery testosteronu, odżywki węglowodanowe, żele energetyczne, gainery, shakery i akcesoria, HMB, odżywki białkowe, witaminy i minerały, żywność funkcjonalna, suplementy odżywki na odchudzanie, ochronę stawów, zdrowie i witalność.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czy warto sięgać po suplementy i odżywki?

Suplementy i odżywki mają za zadanie dostarczyć brakujące składniki odżywcze do organizmu, a przez to pomóc w jego prawidłowe funkcjonowanie. Dzięki nim łatwiej można zadbać o swoje zdrowie i witalność. Sięganie po suplementy i odżywki jest znacznie prostsze niż przygotowanie zbilansowanego posiłku. Po suplementy i odżywki np. białkowe można sięgnąć o każdej porze dnia i w każdym miejscu. Nie trzeba ich podgrzewać czy gotować.

Suplementy i odżywki na masę mięśniową

Jednym z najpopularniejszych suplementów i odżywek są te na masę mięśniową. Niektóre z nich pomagają w jej budowie, inne działają jak efekt placebo. Kluczem w doborze suplementów na masę jest dobranie ich działania do własnych potrzeb. Warto pamiętać, że na rynku nie istnieją odżywki na masę mięśniową, które pozwolą ją zbudować bez ćwiczeń. Aby mięśnie rosły, konieczny jest trening siłowy, który uzupełnia się dietą z dodatnim bilansem kalorycznym. Suplementy mają jedynie wspomagać proces regeneracyjni potreningowej.

Popularnej suplementy na budowę masy: białko

Nasi klienci najczęściej sięgają po odżywki białkowe. Białko stanowi podstawowy budulec mięśni. Bez niego niemożliwe jest zbudowanie masy mięśniowej. Stąd odżywki białkowe są niezwykle popularne. Pozwalają uzupełnić ten składnik w codziennej diecie. Optymalna ilość białka potrzebna do budowy mięśni wynosi od 1,8 do 2,2 g/kg masy ciała.

W naszym sklepie dostępnych jest wiele suplementów i odżywek białkowych takich jak koncentraty, izolaty, hydrolizaty, kazeina czy odżywki białkowe produkowane z białka soi lub jaj. Wybór zależy jest od potrzeb danej osoby, a także zasobności jej portfela. Najczęściej wybierany jest koncentrat, który doceniany jest za walory smakowe oraz cenę. Koncentratem białkowym można rozpocząć przygodę z suplementacją diety.

Popularnej suplementy na budowę masy: kreatyna

Kreatyna to suplement, po który sięgają sportowcy różnych dyscyplin. Działanie tej substancji polega na odkładaniu się w mięśniach, co skutkuje przyspieszeniem syntezy ATP, czyli jedno z głównych źródeł energii w trakcie treningu siłowego. Dzięki temu trenować można efektywniej, mocniej i dłużej.

Nasz internetowy sklep sportowy proponuje dwie odmiany odżywek kreatynowych – jabłczan i monohydrat. Ten drugi jest tańszy i zatrzymuje więcej wody w mięśniach, przez to jabłczan uważany jest za lepszy suplement dla sportowców.

Popularne suplementy na budowę masy: witamina D

Kolejnym popularnym suplementem diety sportowców jest witamina D. W suplemencie znajduje się cała grupa witamin, które mają podobną strukturę chemiczną. W diecie najczęściej występują witaminy D2 i D3. Przynoszą one wiele korzyści dla zdrowia, m.in. w zdrowiu utrzymują kości i zęby, a także chronią przed takimi schorzeniami jak cukrzyca czy niektóre rodzaje nowatorów. Badania naukowe potwierdzają również, że wysoki poziom witaminy D zwiększa masę mięśni.

Popularne suplementy na budowę masy: kwasy tłuszczowe omega-3

W diecie sportowca nie może zabraknąć też kwasów tłuszczowych omega – 3. Są one niezbędne dla ludzkiego zdrowia. Organizm nie potrafi ich samodzielnie wytwarzać, dlatego należy je dostarczać wraz z jedzeniem oraz w postaci suplementów diety. Naturalnie kwasy omega – 3 występują w rybach (łosoś, tuńczyk, makrela, halibut) oraz niektórych roślinach i olejach z orzechów. Kwasy omega – 3 nie tylko pozytywnie wpływają na zdrowie, ale także wspomagają budowanie masy mięśniowej.

Popularne suplementy na budowę masy: ZMA

ZMA to suplementy i odżywki zawierające cynk, magnez i witaminę B6. Odpowiedni stopień stężenia tych substancji w organizmie jest niezbędny do budowy masy mięśniowej. Zamiast ZMA można w naszym sklepie kupić też osobne odżywki z cynkiem, magnezem czy witaminą B6.

Suplementy i odżywki węglowodanowe

Oprócz odżywek białkowych w naszym sklepie dostępne są też odżywki carba, czyli tzw. preparaty węglowodanowe. Są one wzbogacone o witaminy i minerały. Ich głównym zadaniem jest pomoc w odzyskaniu siły i energii po treningu. Po odżywki węglowodanowe warto sięgać po intensywnej aktywności fizycznej.

W naszym sklepie dostępne są też tzw. gainery, czyli odżywki węglowodanowo – białkowe. W swoim składzie mają one 70-80% węglowodanów, a także białek i tłuszczów. Nie powinno się ich stosować jako samodzielnego posiłku, a jedynie jego uzupełnienie. Spożywa się je jako dodatek do posiłku potreningowego lub po nim. Ten typ odżywek jest przeznaczony dla osób, które pragną rozbudować masę mięśniową, szczupłych i tych, które mają problem z apetytem i nie są w stanie skonsumować wymaganej nadwyżki kalorii.