Drążki i poręcze

Ćwiczenia podciągające

Drążki i poręcze to sprzęty, dzięki którym można kształtować i wzmacniać wiele grup mięśni. Trening z tymi akcesoriami wymaga siły, dokładności i regularności. Pierwsze efekty ćwiczenia na drążkach do pociągania czy poręczy widoczne są już po miesiącu ćwiczeń. Drążki i poręcze to podstawowe wyposażenie każdej siłowni, nic nie stoi również na przeszkodzie, aby zamontować je w domu. Nasz sklep oferuje modele profesjonalne, półprofesjonalne oraz amatorskie.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym są drążki i poręcze do ćwiczeń?

Drążki i poręcze do ćwiczeń to najprostsze i najpopularniejsze sprzęty treningowe. Spotkać można je w każdej siłowni, sali gimnastycznej, klubie fitness. Często instalowane są w domu, bowiem nie zajmują dużo miejsca, a dodatkowo są skuteczne w treningu. Drążek może mieć prosty lub wygięty kształt. Trening na nim polega na pociąganiu się na różne sposoby.

Efekty ćwiczeń na drążku i poręczy treningowej?

Drążki i poręcze dają wiele treningowych korzyści. Jako te podstawowe wymienia się:

  • Wzmacnianie mięśni rąk, ramion, przedramion, pleców i barków;
  • Kształtowanie wysportowanej sylwetki;
  • Pracę nad siłą własnych mięśni;
  • Uzupełnienie domowych treningów.

Jaki drążek treningowy kupić?

Oferta drążków i poręczy do ćwiczeń jest bardzo szeroka. Najtańsze modele dostępne są już za kilka złotych. Bardziej zaawansowane drążki i poręcze są jednak droższe i mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Profesjonalne modele wyróżniają się dużą wytrzymałością i solidnością wykonania. Ceny drążków i poręczy uzależnione są również od modelu. Poszczególne różnią się od siebie sposobem montażu oraz kształtem.

Drążki i poręcze ścienne

Modele ścienne to te najpopularniejsze i najtańsze. Występują w formie prostej i wygiętej, z uchwytami i bez nich. Kluczową kwestią jest ich solidny montaż. Wyróżniają się one mocnym i solidnym stelażem, który przykręca się do ściany kilkoma mocnymi śrubami. Drążki i poręcze ścienne dają możliwość podciągania się na szerokość rozstawionych rękach.

Drążki i poręcze montowane do sufitu

Drążki montowane do sufitu mają zróżnicowaną konstrukcję. W ofercie naszego sklepu można znaleźć modele proste lub z wygiętymi ramionami i gumowymi uchwytami. Drążki i poręcze montowane do sufitu nie zajmują wiele miejsca i wyróżniają się solidną konstrukcją. Należy zamontować je na stałe.

Drążki i poręcze na futrynę

Modelami wielofunkcyjnymi są drążki i poręcze na futrynę. Są to sprzęty, które nie montuje się na stałe. Ten typ drążka sprawdzi się w wynajmowanych mieszkaniach, w których często nie można wiercić w ścianach. Drążki i poręcze na futrynę przydadzą się też osobom, które często podróżują. Modele tego typu posiadają specjalną poprzeczkę, którą prosto można zaczepić o futrynę. Do montaży stosuje się też specjalny klin, który zabezpiecza całą konstrukcję.

Drążek do ćwiczeń rozporowy

Jedną z najpopularniejszych form drążków treningowych są te rozporowe. Montuje się je w obrębie futryny lub ściany np. w przejściu, w którym nie ma drzwi. Drążki rozporowe występują w wersji prostej- bez uchwytów i dodatkowych akcesoriów. Do montażu drążka rozporowego nie stosuje się śrub – konstrukcja utrzymuje się sama na swoim miejscu, nawet bez obciążenia. Drążek rozporowy ma wiele zalet: jest łatwy w czyszczeniu, jego montaż nie wymaga wiercenia, łatwo go przenieść, zamontować i zdemolować, jest niedrogi i ma prostą kondycją, a dodatkowo nie zajmuje wiele miejsca.

Drążki i poręcze do ćwiczeń – proste czy wygięte?

Drążki i poręcze do ćwiczeń różnią się nie tylko sposobem montażu, ale i formą. W naszym sklepie oferujemy drążki i poręcze o prostym kształcie lub poprzeczki z wygiętymi uchwytami. Dostępne są też modele posiadające większą ilość uchwytów, co podnosi funkcjonalność sprzętu treningowego.

Drążki o prostej konstrukcji, czyli bez nakładek to najprostszy z możliwych wariantów. Do podciągania służy zwykłą rurką, która nie jest obłożoną gąbką ani gumą. Drążki i poręcze o prostej konstrukcji to najtańsza opcja, która często gości w domowych siłowniach. Alternatywą dla nich są drążki proste z nakładkami ochronnymi. Wykonane są one z gumy lub plastiku. Dzięki nim ręce w czasie ćwiczeń nie ślizgają się.

Bardziej zaawansowanymi sprzętami są drążki wygięte. Na końcach mają specjalne nakładki, które ułatwiają otrzymanie pewnego chwytu. Drążki tego typu uznane są za wygodniejsze od modelu prostych. Ćwiczenia na nich zmniejszają ryzyko kontuzji, sprawiają, że nadgarstki są mniej obciążone.

Oferta naszego sklepu zawiera również drążki i poręcze z dodatkowymi uchwytami. W dodatkowe uchwyty mogą być wyposażone zarówno modele proste, jak i wygięte. Dodatkowe akcesoria mogą mieć różne rozstawy. Drążki tego typu są rozbudowane, zajmują dużo miejsca i wyróżniają się wyższą ceną, ale są bardziej funkcjonalne.

Parametry drążków i poręczy do ćwiczeń

Kluczowymi kwestiami przy zakupie drążka do ćwiczeń jest jego typ oraz sposób montażu. Warto jednak zwrócić też uwagę na inne parametry techniczne i funkcjonalności. Liczy się maksymalne obciążenie drążka, wymiary po zamontowaniu, marka, jakość wykonania, wysokość od podłogi, cena.