Hantle i kettlebell

Sposób na trening z obciążeniem

Trening na siłowni czy w domu urozmaicić mogą hantle i kettlebell. Są to akcesoria, które wykorzystuje się przy ćwiczeniach rozwojowych, ogólnych, podczas rehabilitacji, w fitnessie, ćwiczeniach siłowych i aerobowych. Jedna z niewątpliwych zalet hantli i kettlebell jest ich niska cena oraz niewielkie rozmiary. To, dlatego świetnie sprawdzają się one jako sprzęt do domowej siłowni. W naszym sklepie można zakupić hantle i kettlebell od 5 złotych w górę.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Dlaczego warto kupić hantle i kettlebell?

Ćwiczenia z ciężarkami mają wiele zalet i korzyści. Można stosować je przy różnych formach aktywność i rozmaitych ćwiczeniach, a dodatkowo angażować do pracy wiele grup mięśnie. Hantle i kettlebell poprawiają koordynację ruchową, pracę układu krwionośnego, ogólną sprawność. Dodatkowo przyczyniają się do lepszej pracy metabolizmu, a więc wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej. Trening z ciężarkami jest bezpieczny dla stawów i mięśni. Można go wykonywać go samodzielnie, bez nadzoru trenera. W czasie ćwiczeń hantle i kettlebell aktywizują do pracy bicepsy, tricepsy, klatkę piersiową, barki, przedramiona, nadgarstki, a nogi. Akcesoria te mogą być wykorzystaniu przy treningu siły dynamicznej czy profilowanego pod sporty walki.

Rodzaje hantli i kettlebell

Co do zasady hantle można podzielić na dwie grupy. Pierwsza to hantle dające możliwość zmiany obciążenia. Te modele zakłada się na talerze na gryf. Drugi rodzaj hantli to te o stałym obciążeniu. Obejmuje one hantle winylowe i plastikowe oraz sztangielki żeliwne. Przeznaczone są one do profesjonalnych siłowni.

Szczególnym rodzajem hantlikettlebell. Powiadają one przesunięty środek ciężkości, w wyniku czego zmuszają mięśnie do innej pracy innej niż tradycyjne hantle. Kettlebell rozwijają dynamikę i równowagę, a dodatkowo pozwalają zachować smukłą i harmonijną sylwetkę. Po hantle i kettlebell można sięgnąć przy różnych rodzajach treningu. Ćwiczyć z nimi mogą nawet osoby początkujące. Na początku swojej drogi treningiem warto wykonać 3 treningu w tygodniu. W naszym sklepie można zakupić hantle i kettlebell:

  • turniejowe (kettlebells turniejowe mają taką samą wielkość, niezależnie od ciężaru),
  • winylowe (wykonane z utwardzonego cementu i pokryte plastikową powłoką),
  • ergonomiczne (posiadają płaski spód, dzięki czemu są bardziej stabilne),
  • żeliwne (o różnym obciążeniu),
  • regulowane (można dołożyć obciążenie),
  • wibracyjne (łączy zalety treningu wibracyjnego i siłowego).

Jakie hantle i kettlebell wybrać?

Jednym z najważniejszych parametrów ciężarków do fitnessu jest materiał wykonania. W przypadku hantli istotny jest zarówno materiał wewnętrzny, jak i zewnętrzny (powłoka). Tradycyjne hantle do ćwiczeń mogą być wykonywane z żeliwa, metalu, stali, cementu (masy betonowej), piasku oraz masy bitumicznej. Pokrywane są one winylem, gumą, chromem, żeliwem lub rozmaitymi tworzywami sztucznymi. W naszym sklepie największym zainteresowaniem cieszą się hantle gumowe, neoprenowy oraz winylowe. Występują one w kilku rodzajach. Hantle do co ćwiczeń dostępne są też w różanej wadze. Akcesoria te mogą mieć od 0,5 kilogramów do 60 kilogramów. Tak szeroka rozpiętość sprawia, że hantle i kettlebell można dobrać do kondycji. Potrzeb ćwiczącego oraz rodzaju treningu. Kupując ciężarki do ćwiczeń, można wybierać spośród akcesoriów w różnych kolorach – czarnym, niebieskim, czarno-srebrnym, szarym, zielonym, pomarańczowym, różowym i innych.

Cechy dobrego kettlebell

Wybierając obciążniki kettlebell, należy zwrócić uwagę na to, aby były starannie wykonane i nie miały żadnych zadziorów. Kolejnym ważnym parametrem jest uchwyt – nie może on być ani za mały, ani za duży. Najlepiej jest dobierać kettlebell z takim uchwytem, aby można komfortowo go złapać, a ćwiczenia z tym akcesorium były wygodne. Ważną kwestią jest także stabilność odważnika na podłożu, pozwala to wykonywać precyzyjne ćwiczenia. W przeciwieństwie do tradycyjnych hantli kettlebell wykonywane są z kompozytu lub masy bulimicznej. Te ostatnie wyróżniają się dużymi gabarytami i niewielką wagą. Najpopularniejsze rodzaje kettlebell to te wykonane z żeliwa ogumowanego. Guma chroni przed uszkodzeniem podłogi i w niewielkim stopniu podnosi bezpieczeństwo ćwiczeń.

Hantle dla kobiet i dzieci

Oprócz tradycyjnych hantli kulturystycznych w naszym sklepie dostępne są też modele handelek do ćwiczeń fitness. Przede wszystkim są to modele winylowe lub kompozytowe o stały, ciężarze. Hantle dla kobiet to te z mniejszym ciężarem oraz pewnymi, nieznacznymi różnicami w budowie. Do ćwiczeń fitness przeznaczone są hantle i kettlebell o niewielkiej wadze od 0,5 do 5 kilogramów. Warto wspomnieć, że odważniki kettlebell mogą być też stosowane przez dzieci do gimnastyki korekcyjnej lub ćwiczeń ogólnorozwojowych. Dla najmłodszych przeznaczone są ciężarki o małej wadze i wymiarach.

Ćwiczenia z obciążnikami

Obciążniki pozwalają wykonać wiele ćwiczeń niemal na każdą grupę mięśniową. Hantle i kettlebell można stosować do wyciskania, podciągania, ćwiczeń stabilizujących, przysiadów, ćwiczeń na bicepsy. Trening z obciążeniem pomagają zwalczyć zbędny tłuszcz, a także dodać mięśnia odporności. Aby osiągnąć wymarzone efekty, ćwiczenia z obciążnikami powinny być wykonywane prawidłowo.