Boostery testosteronu

Suplementy zwiększające siłę i męskość

Boostery testosteronu są preparatami zwiększającymi poziom testosteronu w organizmie. Zawierają one substancje pochodzenia naturalnego, dlatego są bezpieczne w stosowaniu i nie wywołują skutków ubocznych. W naszym sklepie sportowym dostępne są boostery testosteronu takich marek jak Avtivlab, Trec Nutrition, Hi-tec, OstroVit, OLIMP oraz Megabol. Oferujemy preparaty w kapsułkach, proszku i płynie. Boostery testosteronu w naszym sklepie przybierają różne wersje smakowej np. cola, pomarańcza, czerwona porzeczka, cytryna, winogron. Dostępne są też boostery o smaku naturalnym.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym są boostery testosteronu?

Boostery testosteronu to suplementy diety, których zadaniem jest podnieść poziom tego hormonu we krwi. Co ciekawe, nie są one wynalazkiem XXI wieku. Większość z nich znana jest już od wieku i wykorzystywane były przez tradycyjną medycynę chińską. Po boostery testosteronu sięgał m.in. cesarz Chin, który musiał sprostać wymaganiu kilkunastu żon i płodzić liczne potomstwo, aby podtrzymać ciągłość dynastii. Dziś boostery testosteronu to przede wszystkim suplement diety dla osób intensywnie ćwiczących.

Suplementacja diety testosteronem przyczynia się do poprawy samopoczucia psychicznego i fizycznego, wzrostem energii potrzebnej do aktywnego treningu, szybszym rozwojem masy mięśniowej i jej wzrostem, a także zagęszczeniem struktury kośćca. W przypadku, gdy w organizmie dochodzi do obniżenia testosteronu (jego norma wynosi 2,3-9,8 ng/ml) to pojawia się zmęczenie fizyczne, osłabienie masy mięśniowej, spadek masy ciała, a także libido. Mężczyźni z niskim poziomie testosteronu są zazwyczaj słabsi fizycznie.

Boostery testosteronu w diecie sportowca

Wysoki poziom testosteronu jest bardzo ważny w przypadku profesjonalnych sportowców oraz osób narażonych na intensywny wysiłek fizyczny. Boostery testosteronu przekładają się na mocniejsze kości oraz mięśnie, co ułatwia osiąganie lepszych wyników sportowych, a także znacznie zmniejsza ryzyko kontuzji. Boostery testosteronu to także preparaty, które pomogą w regeneracji organizmu po ćwiczeniach. Te suplementy diety mogą być stosowane przez mężczyzn w każdym wieku. Z racji tego, że zawierają one składnik pochodzenia naturalnego, nie wywołują skutków ubocznych i są w 100% bezpieczne dla organizmu.

Składniki roślinne w boosterach testosteronu

Skład boosterów testosteronu to przede wszystkim mieszanki różnych ziół i preparatów pochodzenia roślinnego. Jednym z najpopularniejszych składników boosterów jest żeń-szeń w różnych odmianach i zmieszany w odpowiednich proporcjach. To właśnie żeń-szeń stosowany był w chińskiej medycynie ludowej. Skład boosterów może być też oparty o macę, czyli peruwiański żeń-szeń, wykorzystywany już przez Inków. Kolejny popularny składnik to buzdyganek naziemny, czyli tribulus terrestris. Popularność zyskał on w latach świetności kulturystyki, a badania wykazały, że faktycznie zwiększa on poziom testosteronu.

Co zawierają boostery testosteronu?

Dziś boostery testosteronu nie zawierają tylko zioła, ale także inne substancje czynne. Składy preparatów uzupełniane są o:

  • kwas D-asparaginowy, czyli popularne DAA, które jest w pełni syntezowane przez nasz organizm. Jego wyższy poziom ma jednak wpłynąć pozytywnie na realne podniesienie się poziomu testosteronu;
  • witamina B6, która wpływa pozytywnie na regenerację organizmu, przez co jest wykorzystywana również w preparatach poprawiających jakość snu;
  • cynk, który znacząco wpływa na męskie libido. Nie bez powodu Casanova znany był z jedzenia codziennie 10 ostryg, które zawierają mnóstwo tego pierwiastka;
  • saw palmetto, czyli roślina od dawna wykorzystywana jako afrodyzjak. Wspomaga pracę prostaty oraz pozytywnie wpływa na libido.

Czy warto stosować boostery testosteronu?

Pierwszym i podstawowym efektem stosowania boosterów jest zwiększenie poziomu hormonu testosteronu organizmie. Poziom testosteronu u mężczyzn jest bardzo różny. U jednych hormon ten występuje w nadmiarze, u innych pojawiają się niedobory. To, ile hormonu znajduje się w organizmie, w dużej mierze zależy od charakteru oraz specyfiki danej osoby. Panowie powinni pamiętać, że poziom testosteronu znacząco wpływa na efekty treningu. Wysoki testosteron ułatwia budowanie masy mięśniowej, spalanie tkanki tłuszczowej oraz osiąganie satysfakcjonujących wyników sportowych. Panowie, u których testosteron występuje w małym stężeniu, są najczęściej słabi fizycznie i nie czują potrzeby uczestniczenia w sportowej rywalizacji.

Dodatkowym efektem stosowania boosterów testosteronu jest podniesione libido i zwiększona pewność siebie. Mężczyźni z wyższym poziome męskiego hormony czują się lepiej i stają się bardziej atrakcyjni dla kobiet, nie boją się podejmować ryzyko, trudnych decyzji i wyzwań.

Boostery testosteronu a zdrowie

Korzystanie z naturalnych boosterów testosteronu nie niesie zagrożenia dla zdrowia, a także nie powoduje skutków ubocznych. Wyjątkiem są tu jedynie uczulenia, na niektóre zioła czy wyciągi roślinne. Zaleca się jednak, aby przed rozpoczęciem suplementacji skontaktować się z lekarzem i ustalić, czy boostery będą dobrym rozwiązaniem.