Siłownia

Modna na ćwiczenia na siłowni

Moda na siłownię zaczęła się kilka lat temu. Pod koniec XX wieku przestały one być miejsce, gdzie spotykają się jedynie kulturyści czy mężczyźni chcący zbudować dużą masę mięśniową, a stały się propagatorami zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Dziś siłownie chętnie goszczą wszystkich. Maszyny, które się w nich znajdują, pozwalają na ćwiczenia zarówno kobietom, jak i mężczyzną i to o różnym stopniu kondycji. W naszym sklepie oferujemy sprzęt do siłowni zarówno tych komercyjnych, jak i domowych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Siłownia: jakie sprzęty znajdziesz w tej kategorii?

Kategoria siłownia gromadzi sprzęty do ćwiczeń pozwalających budować masę mięśniową. W naszym sklepie zakupić można sprzęt zarówno do siłowni komercyjnej, jak i domowego kącika ćwiczeń. W asortymencie znajdują się: akcesoria do treningu siłowego, gryfy i zaciski, maty amortyzacyjne, atlasy treningowe, hantle i kettlebell, obciążenia, bramy i wyciągi, ławki, stojaki na siłownie, drążki i poręcze oraz maszyny do siłowni. Oferujemy produkty cenionych marek, które mogą powalić się sprzętami wysokiej jakości. Szeroki asortyment pozwala nam na oferowanie przyrządów do siłowni w atrakcyjnych cenach.

W domu czy na siłowni?

Moda na aktywność aktywna sprawia, że siłownie i kluby fitness przeżywały prawdziwy „złoty wiek”. Liczba chętnych przewyższa liczbę wolnych w siłowni sprzętów. To, dlatego jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać nowe miejsca, gdzie można ćwiczyć. Dziś siłownia to nadal popularne miejsce do ćwiczeń, ale coraz częściej kąciki ćwiczeń organizuje się też w domu. Domowa siłownia daje możliwość oddawania się aktywności fizyczne w dowolnym czasie. Można ją zorganizować, nawet jeśli nie posiada się zbyt wiele miejsca. Na niewielkiej powierzchni znajdzie się miejsce dla mat amortyzacyjnych, hantli i kettlebell czy drążków i poręczy.

Domowa siłownia: jak zacząć?

Domową siłownię można urządzić wszędzie. Kluczowy aspektem jest jednak wybór odpowiedniego pomieszczenia oraz zaplanowanie jego aranżacji o dostępny budżet. Oczywiście im więcej miejsca można przeznaczyć na miejsce do ćwiczeń, tym lepiej – brak dużego metrażu nie jest przeszkoda. Domowa siłownia może powstać nawet na kilku metrach i zostać urządzona w nadprogramowym pomieszczeniu, czyli w garażu, piwnicy, na poddaszu. Pomieszczenie na domową siłownię powinno być komfortowe w użytkowaniu oraz bezpieczne. Ważne, aby posiadało wentylację, ponieważ w czasie aktywności fizycznej intensywnie się oddycha i poci. Wentylacja ma zapewnić odpływ nieprzyjemnych zapachów i dopływ świeżego powietrza. Istotnym aspektem jest również podłoga. W miejscu, gdzie wykonuje się ćwiczenia, posadzka powinna być antypoślizgowa. Warto też zainwestować w maty antypoślizgowe.

Sprzęty do domowej siłowni

Wybór urządzeń do siłowni w domu jest bardzo ważne. To, jakie sprzęty się w niej znajdą jest kwestią indywidualną i zależy od tego, jaki budżet się ma, jaki plan treningowy realizuje i jakich efektów po ćwiczeniach oczekuje. W naszym sklepie można kupić maszyny na siłownię różnego rodzaju o różnej cenie. W ofercie znaleźć można zarówno profesjonalne sprzęty, jak i te podstawowe, które powinny znaleźć się w każdej domowej siłowni. Maszyny, w które warto wyposażyć domowe miejsce do ćwiczeń to:

  • Atlasy do ćwiczeń – jest to jedno z podstawowych urządzeń w ćwiczeniach siłowych; atlasy można znaleźć w siłowniach komercyjnych, ale sprawdza się też w tych domowych; oferuje on wiele wariantów treningowych, które są dostosowane do potrzeb do kobiet i mężczyzn;
  • Ławeczki do ćwiczeń – pozwalają wykonywać różne rodzaje treningu i ćwiczeń; w domowej siłowni najlepiej postawić na modele, które umożliwiają trening wielu grup mięśniach pod różnych kątem;
  • Maty do ćwiczeń – są niedrogim i funkcjonalnym przedtem; na macie można wykonywać ćwiczenia aerobowe czy rozciągające;
  • Hantle i sztangi – sięgają po nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni; ciężar tych sprzętów do siłowni należy dobrać indywidualnie;
  • Drążki do podciąganiadomowa siłownia może gościć tani drążek rozporowy przeznaczony do montażu w ościeżnicy drzwi, jak i modele bardziej profesjonalne; drążek do podciągania się pozwala na wykonywanie wielu ćwiczeń wzmacniających i kształtujących sylwetkę.

Domowa siłownia: sprzęty nie tylko do ćwiczeń siłowych

W domowej siłowni goszczą nie tylko typowe urządzenia do treningów siłowych, ale sprzęty zaliczane do kategorii fitness. Codzienne treningi urozmaicą rowerki stacjonarne, steppery, twistery, gumy treningowe i ekspandery, poręcze do pompek. Dobrze też zaopatrzyć się w drobne akcesoria takie jak skakanki sportowe, hula hop czy ściskacze do dłoni. Wszystkie te produkty można zakupić w naszym sklepie sportowym online.

Urządzenie domowej siłowni nie musi być ani trudne, ani kosztowne. Korzystając z atrakcyjnych cen naszego sklepu sportowego online, można zorganizować miejsce do ćwiczeń w domu za kilkaset złotych. Dostępne w asortymencie produkty można zamówić przez Internet bez wychodzenia z domu. Błyskawiczna dostawa pozwoli cieszyć się nimi zaledwie kilka dni od zrobienia zakupów.