Obciążniki

Ćwiczenia z dodatkowym obciążeniem

Obciążniki sportowe to idealny sposób na urozmaicenie treningu. Nasz sklep oferuje je w wielu wariantach. Proponujemy obciążniki sportowe dla kobiet i dla mężczyzn, na ręce i nogi, o masie 0,25 kg, 0,5 kg, 0,75 kg, 1 kg, 2 kg, a nawet 5 kg. Zastosować można je do wielu rodzajach treningów od biegów, przez jazdę na rolkach, kulturystykę, aż do ćwiczeń cardio czy fitness. Z obciążników sportowych korzystają też adepci sztuki walki.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Po co stosować obciążniki?

Ćwiczenia z obciążnikami są niezwykle popularne wśród zaawansowanych sportowców. Coraz częściej sięgają po nie tez amatorzy, którzy chcą urozmaicić codzienną aktywność fizyczną. Obciążniki można zakładać na nadgarstki, kostki czy też zastosować kamizelki z obciążnikami sportowymi, które dają możliwość regulowania obciążenia. Te akcesoria sportowe sprawdzą się przy treningach na bieżni, na siłownie, w klubie sportowym czy w sali fitness. Ich stosowanie ma wiele zalet. Obciążniki na kostki czy nadgarstki:

 • pozwalają osiągnąć spektakularne efekty w krótszym czasie,
 • zwiększają efektywność treningu,
 • wzmacniające wszystkie mięśnie,
 • mają pozytywny wpływ na gęstość masy kostnej,
 • pomagają rozładować stres i zredukować problemy, które są jego efektem — bezsenność czy złe samopoczucie.

Jakie obciążniki na kostki i nadgarstki wybrać?

Przede wszystkim obciążniki sportowe powinny być dopasowane do osoby ćwiczącej. Chodzi to zarówno o typ obciążnika, jak i jego rozmiar. Taśma nie może być zbyt luźna lub za ciasna, bowiem będzie wywoływać poczucie dyskomfortu, a także utrudniać krążenie krwi.

Rodzaje obciążników do ćwiczeń

Obciążniki do ćwiczeń występują w kilku rodzajach. Największą popularnością w naszym sklepie cieszą się te, które można zakładać na nadgarstki. Po obciążnik na nadgarstki chętnie sięgają biegacze, osoby ćwiczące aerobik czy wykonujące trening na ujędrnienie górnych partii mięśniowych i poprawę gibkości ciała. Popularne są też obciążniki na kostki, które sprawdzają się na bokserskim ringu, w salach fitness i na siłowniach. Alternatywą dla obciążników na nadgarstki i kostki jest kamizelka z obciążeniem. Jej celem jest zwiększenie oporów podczas treningu. Kamizelki z obciążeniem największym zainteresowaniem cieszą się wśród osób uprawianych jogging, trenujących boks, ćwiczących na orbitreku lub bieżni. W naszym sklepie dostępny jest też wałek bułgarski, który doskonale sprawdzą się przy wzmacnianiu mięśni odpowiedzialnych za pozycję ciała i koordynację ruchową. Ten rodzaj obciążnika zakłada się na ramiona.

Obciążniki treningowe: kto może z nich korzystać?

Po obciążniki treningowe sięgnąć mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Aby nie przyniosły one więcej szkody niż pożytku, masa ciężarków powinna być dopasowana do danej osoby oraz rodzaju treningu. Panowie zazwyczaj z pomocą ciężarków treningowych chcą wzmocnić i wyrzeźbić muskulaturę, natomiast panie skupiają się głównie na spaleniu tkanki tłuszczowej i wyrzeźbieniu sylwetki.

Czym kierować się przy wyborze ciężarków treningowych?

Obciążniki sportowe występują w różnych modelach. W naszym sklepie można zakupić je wszystkie. Przed zakupem warto sprawdzić ich podstawowe parametry, aby móc cieszyć się sprzętem solidnym iw wysokiej jakości. Na jakość obciążników treningowych wpływa:

 • materiał, z którego akcesoria zostały wykonane – obecnie najczęściej używa się do tego lekkiego i jednocześnie bardzo wytrzymałego neoprenu, choć zastosowanie znajdują też i inne tworzywa sztuczne,
 • wygodne i solidne zapięcie – aktualnie spotykane są zapięcia na rzep, powinny być mocne i solidnie utrzymujące obciążnik na właściwym miejscu, nie ma on prawa się przesuwać czy ześlizgiwać podczas ćwiczeń,
 • poszycie – obciążniki powinny posiadać miękkie poszycie,
 • rozmiar – w znakomitej większości przypadków rozmiar jest uniwersalny, niemniej jednak należy mieć to na uwadze,
 • blokada na kciuk – tyczy się to obciążników na nadgarstki, blokada skutecznie zapobiega zsuwaniu się obciążnika nawet podczas bardzo intensywnego treningu,
 • marka – najlepsze są akcesoria cenionych marek słynących z jakości i dbałości o detale, są to m. in. Reebok, Sapphire, Kettler, Body Sculpture, Spokey, Insportline, Axer Sport etc.

Ćwiczenia z obciążnikami

Ćwiczenia z obciążnikami budują siłę, dynamikę i wytrzymałość. Zakładanie obciążników do ćwiczeń to także szybsze spalanie tkanki tłuszczowej i wzmocnienie mięśni kończyn i tych odpowiedzialnych za koordynację ruchową. Co ciekawe obciążniki treningowe bardzo dobrze wpływają też na gęstość kości. Efekty ćwiczeń z tymi akcesoriami pojawiają się dość szybko – oczywiście, jeśli ćwiczenia wykonywane są prawidłowo.

Jakie ćwiczenia można wykonywać z obciążeniem?

Obciążniki można zakładać, by spotęgować działanie treningów w następujących dyscyplinach i rodzajach ćwiczeń:

 • Biegi – nawet takie zwykłe luźne bieganie,
 • Jazda na łyżwach,
 • Sporty walki,
 • Kulturystyka,
 • Aerobic,
 • Ćwiczenia fitness i cardio.

Obciążniki treningowe często stosowane są również w rehabilitacji. O tym, jak je wykorzystywać w powrocie do zdrowia, warto porozmawiać z rehabilitantem.