Hula-Hop

Hawajskie ćwiczenia

Obręcz hula-hop to jedno z najbardziej znanych akcesoriów fitness. Początkowo obręczą kręciły głównie dzieci w formie zabawy i rozrywki, właściwości sportowe hula-hop odkryto dopiero później. Dziś koło chętnie jest wykorzystywane w różnorodnych treningach. Kręcić nim można zarówno na zajęciach zorganizowanych, jak i samodzielnie w domu, ogrodzie czy parku. Kręcenie hula-hop przede wszystkim pozytywnie działa na sylwetkę. W naszym sklepie oferujemy koła do kręcenia w różnych rozmiarach oraz modelach. W asortymencie nie zabrakło tradycyjnej obręczy oraz hula-hop z wypustkami, które masują ciało w czasie treningu.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym są obręcze do kręcenia?

Hula-hop to inaczej obręcz do ćwiczeń. Obręcz służy do kręcenia. Najwcześniej hula-hop kręci się na biodrach, ale można też koło wykorzystywać do treningu nóg czy rąk. Hula-hop jest sprzętem przeznaczonym do treningów ogólnorozwojowych, gimnastycznych i aerobowych. Ćwiczenia z obręczą dobrze wpływają na talię, biodra, mięśnie rąk i nóg. Hula-hop może być stosowane zarówno jako element rozgrzewki, jak i właściwy trening. Kręcić kołem można na stojąco lub na siedząco.

Wszechstronne koło

Hula-hop to koło wszechstronne. Sięgają po nie tylko miłośnicy fitnessu i zajęć sportowych, ale także i dzieci. Dla dziewczynek i chłopców hula-hop stanowi świetną rozrywkę i zabawę. Maluchy chętnie urządzają sobie zawody w długości kręcenia obręczą. Niska cena hula-hop sprawia, że bez uszczerbku na domowych finansach można zakupić to akcesorium i dowolnie nim kręcić w każdym miejscu.

Efekty ćwiczeń hula-hop

Ćwiczenia z hula-hop to dobre rozwiązanie dla wszystkich. Łącząc dobrą zabawę ze sportem, można wiele osiągnąć. Po hula – hop można sięgnąć niezależnie od wieku, kondycji czy wagi. Zaleca się je przede wszystkim tym, którzy chcą wzmocnić mięśnie brzucha skośne wewnętrzne i zewnętrze, poprzeczne i proste. Kręcenie hula-hop pozytywnie wpływa też na pośladki i uda – wzmacniając, wysmuklając i uelastyczniając. Dużą zaletą ćwiczeń z obręczą jest też ogólna poprawa sprawności ruchowej, kondycji, przepływu krwi przez kręgosłup, równowagi i stabilizacji mięśni tułowia. Trening z hula-hop nie są zbyt obciążające czy trudne.

Jakie hula-hop kupisz w naszym sklepie?

Moda na hula-hop sprawiła, że producenci sprzętu sportowego proponują różne rodzaje obręczy. Najpopularniejszy model to hula-hop klasyczny. Taka obręcz jest lekka i niedroga. Po klasyczne modele mogą sięgać zarówno dzieci, jak i dorośli. Podstawowe hula-hop polecane są osobom początkującym, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym rodzajem fitnessu. Będą one zadowolone, że ćwiczenia są łatwe i proste i nie wymaga zbyt wiele wysiłku.

Zaawansowanym sportsmenkom polecane są koła z masażerami. Często występują one w formie składanej, dzięki czemu łatwo je można ze sobą transportować lub przechowywać na niewielkiej przestrzeni. Masażery umieszczone są po wewnętrznej stronie obręczy, która jest specjalnie wyprofilowana. Zostają one uruchamiane w czasie ćwiczeń. Hula-hop z masażerem są cięższe i droższe od tych tradycyjnych. Trudniej nimi operować, ale treningi z ich udziałem są efektywniejsze.

Popularnym wyborem są też hula-hop z wypustkami. Wypustki umieszczone są w wewnętrznej części koła, a ich zadaniem jest podwyższenie efektywności treningu. Ze względu na wagę trudno nimi operować, dlatego polecane są osobom zaawansowanym w kręceniu obręczą.

Rozmiary hula- hop

Nasz sklep oferuje nie tylko różne modele obręczy do kręcenia, ale także i hula-hop w różnych rozmiarach. Dobranie tego odpowiedniego jest bardzo ważne. Rozmiar obręczy należy dopasować indywidualnie do potrzeb, budowy i anatomii ciała oraz dostępnego miejsca do ćwiczeń. Zasada przy rozmiarach hula-hop jest jedna: im większa jest obręcz, tym więcej miejsca do ćwiczenia będzie potrzeba. Po duże hula-hop powinny sięgać osoby z szeroką talią i wysokie. Warto pamiętać, że dużą obręczą łatwej się też kręci, jednak ćwiczenia z nią są mniej efektywnie.

Waga hula-hop

W zależności od modelu obręcz do kręcenia może mieć różną wagę. Najlżejsze są modele klasyczne oraz hula-hop dla dzieci. Można je prosto wprawić w ruch i długo nimi kręcić. Osoby, które chcą profesjonalnie ćwiczyć z hula-hop, powinny sięgać po obręcze cięższe, które szybkiej i skutecznie wymodelują talię. Kręcenie nimi będzie trudniejsze, same obręcze cięższe, a ćwiczenia efektywniejsze.

Jak ćwiczyć z hula-hop?

Z pomocą hula-hop można wykonywać przeróżne ćwiczenia. Podstawowy trening to tzw. taniec hula. Polega on na kręceniu biodrami w taki sposób, aby utrzymać koło w powietrzu przez jak najdłuższy czas. W miarę zaawansowania można kołem krecich kolejnymi partiami ciała np. na wysokości bioder, uda czy klatki piersiowe. Na początku przygody z hula-hop podstawą jest opanowanie sztuki utrzymania koła w powietrzu. W tym celu trzeba wykonywać odpowiednie ruchy biodrami do tyłu i do przodu. Z pomocą hula-hop można wykorzystywać też i bardziej zaawansowane treningi.

Aby zobaczyć efekty ćwiczeń z obręczą, konieczna jest regularności i systematyczność. Trening powinien trwać minimum 20 minut dziennie. Ćwiczenia z hula-hop warto uzupełniać innymi aktywnościami fizycznymi, na innych przyrządach.