Butelki na wodę

W czym zabrać wodę na trening?

Nawadnianie organizmu to jedna z podstawowych zasad dobrego treningu. O wodzie nie można zapominać bez względu na to, czy ćwiczy się w domu, na zajęciach fitness, na siłowni czy świeżym powietrzu. W czasie wysiłku fizycznego dochodzi bowiem do jej dużego ubytku. W związku z tym konieczne jest uzupełnianie jej zapasów, tak aby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. W tym celu na ćwiczenia zawsze warto zabierać ze sobą butelki na wodę. Chcą być zarówno fit, jak i eko warto sięgnąć po wielorazowe butelki na wodę. W nich można umieścić ulubione płyny, nie tylko wodę, ale i napój energetyczny czy izotoniczny. Nasz sklep oferuje szeroki wybór w zakresie butelek na wodę.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Szeroki wybór

Współpracują z najlepszymi producentami sprzętów i akcesoriów sportowych możemy naszym klientom zaoferować butelki na wodę takich marek jak Hydrapak, Tescoma, Sigg, Brita oraz Nalgene. Poszczególne modele różnią się od siebie materiałem wykonania, designem, przeznaczeniem funkcjonalnościami. W ofercie znaleźć można sportowe butelki na wodę z tritanu, aluminium, tworzyw sztucznych, silikonu, stali nierdzewnej czy szkła. Nasze butelki na wodę sprawdzą się w czasie joggingu, zajęć fitness i na siłownię. W ofercie znajdują się specjalne butelki na wodę dla biegaczy, designerskie butelki na wodę dla pań, jak i modele do codziennego użytku.

Zalety sportowych butelek na wodę

Sportowe butelki na wodę inaczej bidony to praktyczne akcesoria fitness. Są one produktami wielokrotnego użytku, dzięki czemu są rozwiązaniem zarówno ekonomicznym, jak i ekologicznym w przeciwieństwie do butelek plastikowych nie zanieczyszczają środowiska, ponieważ po wypiciu zawartości, nie wyrzuca się ich do kosza, a zabiera, myje i używa ponownie. Bidony sportowe wyróżniają się też bardzo dużą szczelności i wytrzymałością, a ponadto praktycznym kształtem. To właśnie dzięki temu kształtowi wygodnie można ich używać w czasie treningu. Producenci akcesoriów sportowych dbają też o to, aby bidony sportowe w zależności od preferowanej aktywności posiadły konkretne udogodnienia. W ofercie naszego sklepu można więc dostać butelki na wodę na siłownię, na rower, do biegania czy na podróż.

Czym się kierować kupując butelkę na wodę?

Sportowa butelka na wodę powinna być praktyczne, pojemna, uniwersalna, posiadać odpowiedni kształt i design oraz być wykonana z materiałów wysokiej jakości. Pożądaną cechą jest też łatwość ich mycia, najlepiej w zmywarce. Stawiając na modele uniwersalne, otrzymuje się gwarancję, że bidon będzie można wykorzystywać podczas każdej aktywności nie tylko tej sportowej, ale i na wycieczce czy w podróży. Nie mniej istotnym elementem bidonu sportowego jest jego pojemność. Nasz sklep oferuje butelki sportowe na wodę o pojemności od 250 do 1000 ml. Na zajęcia sportowe najlepiej wybierać modele o średnim rozmiarze. W przypadku kształtu i designu warto zwrócić uwagę na to, aby butelka dobrze leżała w dłoni, miała antypoślizgowe uchwyty i była poręczna.

Z filtrem czy z uchwytem?

Jednym z najczęściej spotykanych uzgodnienia w butelkach na wodę są filtry. Umieszczeni są one wewnątrz bidonów i pozwalają zawsze sięgać po czystą wodę do picia. Butelki na wodę z filtrem są wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Pozwalają bez przeszkód i obaw pić wodę z kranu. Za jej przefiltrowanie i oczyszczenie opowiadają dołączony filtr.

Praktycznym dodatkiem w butelkach na wodę są też uchwyty lub tzw. zakrętka na palec. Pozwalają one na wygodne trzymanie bidonu. Alternatywą są butelki na wodę z karabińczykiem, który umożliwia przypięcie gadżetu do plecaka lub torby treningowej. Dzięki temu można ją łatwo transportować.

W butelkach na wodę na siłownię często znajdują się także wkłady chłodzące. Umożliwiają one dodanie lodu, który chłodzi napój. Zimna woda to dobre rozwiązanie na schłodzenie organizmu w czasie bardzo intensywnego treningu. Ciekawą opcją są też butelki z pojemnikami na owoce. Po to akcesorium sięgają głównie miłośnicy wód smakowych. Butelka z pojemnikiem pozwala im na samodzielnie jej przygotowanie.

Kolejne udogodnienie proponowane przez producentów akcesoriów sportowych są butelki na wodę ze wskaźnikiem spożycia. Gadżet ten pozwala kontrolować, nie tylko poziom dostępności napoju, ale także to, czy organizm nawania się odpowiednimi ilościami płynów.

Butelki na wodę dla biegaczy

Największym zainteresowaniem w naszym sklepie cieszą się butelki na wodę dla biegaczy. Wyróżniają się tym, że bardzo łatwo je odtworzyć nawet podczas szybkiego biegu. Ich cechą charakterystyczną jest również specjały wyprofilowany uchwyt do dłoni, który zapobiega wypadaniu butelki. Oprócz klasycznych butelkę na wodę w naszym sklepie można też kupić bidony, które wkłada się do specjalnego pasa biodrowego. Dzięki temu w czasie treningu ręce pozostają swobodne, a butelka trzymana w dłoni nie wpływa na technikę biegu.

Butelki na wodę to nie tylko gadżet dedykowany miłośnikom sportu i fitnessu. Chętnie sięgają po niego fani turystyki i rekreacji. Butelki na wodę szczególnie te z filtrem i o dużej pojemności popularne są też wśród pań domu, które chcą wprowadzić do swojej kuchni eko rozwiązania.