Stoły do masażu

Sprzęt do salonów masażu

Masaże są zabiegami relaksującymi, odprężającymi, ale też rehabilitacyjnymi i leczniczymi. Obecnie proponuje je większość salonów kosmetycznych i SPA. Na rynku działają też wyspecjalizowane salony masażu. W nich skorzystać można z różnego rodzaju usług od egzotycznych masaży hawajskich, przez te klasyczne i relaksujące, po silne masaże sportowe czy leczenie. Na to, czy masaż będzie przyjemny, nie wpływa tylko technika osoby go wykonującej. Ważne jest również umeblowanie gabinetu. Podstawą są stoły do masażu potocznie zwanymi łóżkami do masażu. Ich zadaniem jest zwiększenie komfortu osoby masującej oraz tej masowanej. W naszej ofercie zgromadziliśmy stoły do masażu, które pasować będą do gabinetów, salonów SPA i innych miejsc, gdzie stawia się na komfort klienta.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Wygodne i ergonomiczne stoły do masażu

Jedną z najważniejszych cech łóżka do masażu powinna być jego wygodna. Taką zapewniają przede wszystkim duże i ciężkie stoły, które ważą ok. 20 kilogramów. Są one idealnym rozwiązaniem do stacjonarnego gabinetu. Jeśli jednak masaże chce się wykonać w domu klienta, warto postawić na lżejsze łóżko do masażu, którego waga nie przekracza ok.9 kg. Zwrotne i lekkie pozwoli na jego łatwy transport i ułatwi wykonywanie usługi w domu klienta. Ergonomicznym rozwiązaniem zarówno w przypadku stołów mobilnych, jak i stacjonarnych jest regulacja wysokości blatu. Masażysta w postawie stojącej powinien móc oprzeć na nim dłonie przy wyprostowanych rękach, a blat powinien znajdować się na wysokości jego bioder. Aby zapewnić wygodę osobie masowanej, warto zadbać o odpowiednią szerokość blatu oraz grubość porywającej jej pianki. Grubsza pianka wpływa przede wszystkim na gabaryty stołu, natomiast nie zwiększa jego wagi. Istotne jest też maksymalne obciążenie. Stoły do masażu w podstawowej wersji mogą służyć pacjentom, których masa ciała nie przekracza 140 kilogramów.

Materiał wykonania

Stoły do masażu mogą być wykonywane z różnych materiałów. W naszym sklepie dostępne są modele drewniane lub aluminiowe. Te pierwsze są masywniejsze i wykorzystywane są głównie jako sprzęt stacjonarnych. Drewniane stoły do masażu stosuje się do zabiegów bioenergetycznych oraz masaży orientalnych. Łóżka do masażu aluminiowe to dobry wybór, jeśli szuka się sprzęty lekkiego, zwrotnego, który można w każdej chwili przenieść w inne miejsce. Aluminiowe modele często tez wybierane są do salonów w stylu nowoczesnym.

Materiał wykonania ma wpływ na żywotność i trwałość mebli oraz akcesoriów rehabilitacyjnych Poszukując stołu do swojego gabinetu, warto zapoznać się z ofertą uznanych marek. Oferowane przez nas stoły do masażu BODYFIT oraz stoły do masażu inSPORTline wyróżnia niezawodność, solidność i wytrzymałość. Produkty te są gwarancją najwyższej jakości i długiej żywotności.

Stoły do masażu: dodatkowe udogodnienia

Najtańsze są standardowe stoły do masażu. Chcąc jednak zapewnić wygodę i komfort osobom masującym, warto wybierać łóżka wyposażone w dodatkowe akcesoria. Modele ponadstandardowe wyposażone są w zagłówki podłokietniki, półki przednie i wydłużające. Popularne są te stoły do masażu z wycięciem na twarz i biust.

Jakie łóżko do masażu wybrać?

Przy zakupie łóżka do masażu pod uwagę należy również wziąć typu usługi, jakie będzie się świadczyło. Jeśli w gabinecie wykonuje się:

  • masaż relaksacyjny – stół powinien posiadać szerszy blat, wygodny podgłówek i grubszą warstwę pianki;
  • masaż sportowy – łóżko do masażu z racji konieczności dużej mobilności najlepiej, gdy jest lekkie, aluminiowe i ma opcje szybkiej regulacji wysokości;
  • terapie manualne – to przeważnie stoły stacjonarne, lecz w przypadku konieczności częstego transportu zaleca się przenośne łóżko z nogą stabilizującą;
  • masaż twarzy lub stóp – stół złożony z trzech segmentów oraz wyposażony w półkę przedłużającą i podnoszony blat;
  • masaże typu gorącymi kamieniami, lomi-lomi i inne – powinno się postawić na stół do masażu zapewniający wygodną; dobrze jest wybierać łóżka, które dają możliwość ustawienia ich pod różnymi kontami.

Warto pamiętać, że jeśli klientami gabinetu są zarówno kobiety, jak i mężczyźni to dobrze jest postawić na łóżka do masażu z wycięciem na biust lub ze specjalnymi, nakładanymi kształtkami na blat. Jeśli ma się wątpliwości, jakie łóżko do masażu wybrać, to najlepiej postawić na model nadający się do rozbudowy i uzupełniania dodatkowymi akcesoriami.

Markowe stoły do masażu

Po określeniu wielkości, wagi, materiału, z jakiego powinien być wykonany stół do masażu, wybraniu tapicerki i posiadanych funkcji, koniecznie trzeba sprawdzić markę wybranego modelu najlepiej wybierać stoły do masażu renomowanych i sprawdzonych producentów, którzy na swoje produkty dają gwarancję. Stoły do masażu sygnowane logiem znanych i certyfikowanych firm to te, które są w stanie zagwarantować, że nie zepsują się po tygodniu użytkowania. Ceny łóżek do masażu w naszym sklepie zaczynają się od 200 złotych i idą w górę. Im bardziej luksusowy model, tym wyższa jego cena.

Nasz sklep oferuje profesjonalne stoły do masażu w atrakcyjnych cenach. Szeroka oferta pozwoli na wybór modelu zarówno do luksusowych SPA, jak i leczniczych salonów masażu. Zgromadzone w asortymencie składane stoły do masażu to natomiast propozycja dla tych, którzy w pracy są mobilni i szukają sprzętu łatwego w transporcie, a zarazem wygodnego dla klientów.