Ściągacze i stabilizatory

Pomoc w urazach i kontuzjach sportowych

Urazy są nieodłącznym elementem sportu. W czasie treningu można nabawić się zwichnięć kostki, stłuczeń czy innych popularnych urazów. Aby móc powrócić do sportu uraz należy wyleczyć. W rehabilitacji i regeneracji po przebytych kontuzjach warto wykorzystywać różnego rodzaju akcesoria. Przede wszystkim pomocne będą ściągacze i stabilizatory, a także sięgnąć po opaski uciskowe i taśmy kinezjologiczne. Wszystkie te akcesoria można zakupić w naszym sklepie. Oferujemy też ściągane i stabilizatory, które zwiększają komfort treningu, zapobiegają żylakom, poprawiają krążenie krwi. W tym zakresie pomóc mogą podkolanówki i rajstopy kompresyjne.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Ściągacze i stabilizatory na kolano

Najpopularniejszymi ściągaczami i stabilizatorem są te na kolano. Jest to najbardziej obciążony staw w czasie ćwiczeń. Po stabilizatory i ściągacze warto sięgnąć, jeśli odczuwa się bolesną dolegliwość w okolicy kolana. Stabilizatory na kolana występują w różnych rodzajach. Na rynku znaleźć można zarówno proste ściągacze materiałowe o podstawowej skuteczności, jak i zaawansowane usztywniacze, które stosowanie są w przypadku poważnych kontuzji.

Opaska bezszwowa na kolano

Opaska bezszwowa to podstawowy stabilizator na kolano. Pozwala ona na utrzymanie odpowiedniej temperatury w okolicach stawu kolanowego oraz zapewnia jego ochronę przed ewentualnymi urazami zewnętrznymi. Opaska ta jednak nie uchroni przed stłuczeniami. Ten rodzaj stabilizatora wykonywany jest z rozciągliwego materiału, który umożliwia dopasowanie jej do nogi użytkownika i sprawia, że stabilizator trzyma się na swoim miejscu nawet przy intensywnym ruchu. Po ten rodzaj ściągacza można sięgać profilaktycznie, a także przy lekkich skręceniach, urazach i nadwyrężeniu stawu.

Ściągacze i stabilizatory na kolano

Ściągacze na kolano to rodzaj akcesoriów przydatnych w potreningowej rehabilitacji. Sprawdzają się one przy poważniejszych urazach, mogą być też stosowane profilaktycznie. Ściągacze na kolana stabilizują oraz zmniejszają obciążenie wywierane na stawy. Dodatkowo zapewniają one mięśniom i stawom odpowiedni komfort cieplny, a tym samym przyspieszają regenerację i proces krążenia krwi. Po ściągacze i stabilizatory na kolano najlepiej sięgać zimą, kiedy to gwarantują dobrą izolację cieplną i sprawdzą się lepiej niż cienkie opaski bezszwowe.

Ściągacze i stabilizatory siatkowe

Stabilizatory siatkowe zakłada się przypadku mocnego bólu oraz obrzęku powstałego w wyniku kontuzji. Wskazaniem do użycia tego akcesorium jest osłanianie aparatu więzadłowego, złamania lub inne silne urazy powstałe w okolicach kolana. Ze względu na swoją konstrukcję stabilizatory siatkowe są przewiewne, ale nieco mniej wygodna niż paski czy ściągacze. Nie oznacza to jednak, że utrudniają zginanie nogi w kolanie. Rolą stabilizatorów siatkowych jest łagodzenie bólu i przyspieszenie rehabilitacji przy jednoczesnym umożliwianiu ruchu.

Ściągacze i stabilizatory neoprenowe

Pozwalają skutecznie leczyć urazy stawów kolanowych i pomaga w powrocie do pełnej sprawności. Wyróżniają się lekką konstrukcją i siateczkowymi elementami, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza. Stabilizatory neoprenowe chronią przed powrotem kontuzji osłabione mięśnie i stawy.

Skarpety kompresyjne dla piłkarzy

Ściągacze i stabilizatory to nie jedyna propozycja naszego sklepu. W ofercie znajdują się też skarpety, podkolanówki i rajstopy kompresyjne. Są to akcesoria dla piłkarzy i biegaczy. Ich podstawowym zadaniem jest leczenie żylaków łagodzenie bólu mięśni, stabilizacja stawów i wsparcie ścięgien Achillesa. Skarpety kompresyjne poprawiają także krążenie krwi. Aby skarpety działały poprawnie, muszą być odpowiednio dobrane, a więc uciskać określone części ciała. Odzież kompresyjna powinna być dostosowana do wzrostu i wagi, a w przypadku skarpet – do obwodu łydki. Odzież kompresyjna dostępna jest w kilku klasach ucisku: 1, 2 i 3. Pierwsze wywierają nacisk o sile 15-23 mmHg, drugie – 23-34 mmHg, a trzecie – 35-45 mmHg.

Taśmy kinezjologiczne

Przypadku urazów i kontuzji pomocne są też taśmy kinezjologiczne. Przykleja się je na obolałe partie ciała. Plastry sportowe można naklejać na plecy, kolana, stopy i inne części ciała – nie utrudniają one ruchów, a także są przewiewne. Działanie taśmy kinezjologiczne opiera się na uregulowaniu napięcia mięśniowego, co wspomaga i usprawnia pracę układu limfatycznego oraz zmniejsza stany zapalne.

Jak dobrać odpowiedni stabilizator lub ściągać?

Wybór ściągaczy i stabilizatorów pod kątem profilaktycznym może być podyktowany ceną lub wyglądem. Jeśli jednak liczy się, że przyniosą one wymierne efekty, warto zwrócić uwagę na takie parametry jak:

  • Wielkość urazu – niektóre urazy lub stłuczenia obejmują powierzchnię, której nie obejmie zwykły ściągacz lub stabilizator, dlatego też konieczne może okazać się dokupienie dodatkowych zabezpieczeń np. na łydki bądź uda. Można również poszukać modeli o zwiększonym zasięgu działania i większej rozpiętości np. na uda bądź piszczele.
  • Rodzaj urazu – jeśli borykamy się z niewielkim bólem kolana lub innymi, drobnymi urazami, wystarczy prosta i niedroga opaska bezszwowa. Niestety poważniejsze kontuzje są wskazaniem do używania bardziej zaawansowanych stabilizatorów.
  • Opinia specjalisty – zdecydowanie polecamy, aby zasięgnąć opinii specjalisty w przypadku poważnych lub przedłużających się urazów. Nieodpowiedni dobór może pogorszyć stan kolan, zaś bagatelizowanie nawet mało dokuczliwych urazów może doprowadzić do poważnych konsekwencji.
  • Dopasowanie do budowy ciała – co prawda większość stabilizatorów ma elastyczną konstrukcję, ale niektóre wersje działają poprawnie tylko w pewnym zakresie i zbytnie naciąganie może zmniejszyć ich zalety. Warto dobierać rozmiary zgodnie z własnymi preferencjami – nigdy „na oko”!