Wagi i analizatory

Kontrola masy ciała

Wagi i analizatory pozwalają kontrolować efekty treningu. Szeroki wybór tych urządzeń pozwala na zakup zarówno klasycznych modeli, jak i zaawansowanych wag łazienkowych i analizatorów. Nowoczesne urządzenia pozwalają kontrolować nie tylko masę ciała, ale i analizować zawartość tkanki tłuszczowej, mięśni czy wody. Asortyment naszego sklepu zawiera zarówno proste wagi i analizatory, jak i zaawansowane modele dla profesjonalistów. Oferujemy rządzenia topowych marek, w atrakcyjnych cenach.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Wagi i analizatory: rodzaje

Pierwszym krokiem w wyborze idealnej wagi łazienkowej jest poznanianie rodzajów urządzenia. Podział wag i analizatorów obejmuje:

  • Wagi mechaniczne – mechaniczna waga osobowa to rozwiązanie klasyczne, znane i stosowane już od lat. Wagi i analizatory mechaniczne działają niezależnie od zasilania, dlatego nie trzeba pamiętać o zmianie baterii, ale jest to urządzenie, które potrafi wskazywać wyłącznie masę ciała, bez żadnych innych informacji, a także nie zawsze jest tak precyzyjne i dokładne, jak wagi elektroniczne.
  • Wagi elektroniczne – to nowocześniejsze modele, które coraz częściej zastępują te mechaniczne; elektroniczna łazienkowa to urządzenie, które może oferować nieco szerszą funkcjonalność niż waga mechaniczna. Wagi elektroniczne podstawowego typu posiadają wyświetlacz, a także mogą być wyposażone w pamięć, by możliwe było porównywanie wyniku pomiaru masy ciała z poprzednimi odczytami.
  • Elektroniczne wagi typu smart – to zaawansowane wagi i analizatory ciała; zaawansowana waga elektroniczna posiada nie tylko wyświetlacz i niewielką pamięć wewnętrzną, ale może również transferować dane do zewnętrznych urządzeń poprzez Bluetooth, a także analizować skład masy ciała i wyodrębniać zawartość masy tłuszczowej, wody i masy mięśniowej w organizmie.

To, jaki rodzaj wagi czy analizatora ciała się wybierze, zależy od indywidualnych potrzeb. Waga mechaniczna to idealne rozwiązanie dla osób starszych, którzy szukają nieskomplikowanego urządzenia. Elektroniczne analizatory ciała można polecić osobom ceniącym nowoczesne rozwiązania, które lubią wiedzieć więcej o swoim ciele. Zaawansowane wagi i analizatory to propozycje dla sportowców i fanów treningów fitness, którzy chcąc kontrolować postępy swojej aktywności fizycznej.

Najważniejsze parametry wag i analizatorów

Wagi i analizatory różnią się nie tylko typem, ale i wieloma parametrami. Kluczowe kwestie to:

  • Zakres pomiaru – parametr ten mówienie o minimalnym i maksymalnym ciężarze, jaki może zostać zważony przez urządzenie; osoby ważące powyżej maksymalnego obciążenia nie powinny używać wagi, ponieważ pomiar może nie być dokładny;
  • Dokładność pomiaru – dokładne wagi i analizatory pozwolą kontrolować masę ciała i bieżące postępy treningowe i dietetyczne; najlepsze i najdokładniejsze pomiary pokażą wagi i analizatory o największej czułości pomiaru;
  • Zasilanie – w zależności od rodzaju wagi łazienkowej może być ona zasilana na baterię lub w inny sposób;
  • Materiał wykonania – wagi i analizatory mogą być wykonane z różnorodnych materiałów; w naszym sklepie można znaleźć wagi i analizatory metalowe, szklane, a także drewniane; materiał wykonania wpływa nie tylko na trwałość sprzętu, ale i na design;
  • Funkcjonalności – podstawowe wagi łazienkowe zazwyczaj wskazują tylko masę ciała; oczekując więcej po sprzęcie, warto sięgnąć po analizatory, które mogą np. obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne czy wskazać stosunek masy tłuszczowej do masy mięśniowej;
  • Marka – dobra marka to gwarancja solidności i wysokiej jakości sprzętu; w naszym sklepie dostępne są wagi i analizatory renomowanych firm;
  • Cena – najprostsze wagi łazienkowe można kupić już za kilka złotych; chcąc kupić zaawansowany sprzęty, należy liczyć się z wydatkiem kilkuset złotych; najdroższe są profesjonalne urządzenia, które można wykorzystać w gabinetach dietetycznych czy trenerów personalnych.

Czym są analizatory składu ciała?

Analizatory składu ciała to zaawansowane wagi. Dają one możliwość zapoznania się z dokładniejszymi informacjami o organizmie. Zaawansowane wagi i analizatory proponują takie firmy jak firm jak Tanita, GiftWorld oraz Mesk. Działanie analizatorów opiera się na elektrodach, które mierzą całe ciało ośmioma lub więcej elektrodami. Dzięki temu można dowiedzieć się nie tylko, jaka jest masa ciała, ale i masa mięśni szkieletowych, tkanki tłuszczowej całkowita zawartość wody w organizmie, beztłuszczowa masa ciała, wskaźnik masy ciała, procentowa zawartość tkanki tłuszczowej, wskaźnik WHR, podstawy przemiana materii.

Wagi i analizatory domowe i profesjonalne

Nasz asortyment to profesjonalne urządzenia do ważenia i analizy składu ciała. Swoje miejsce zazwyczaj znajdują one w gabinetach dietetyków oraz na wyposażeniu trenerów personalnych. Oprócz profesjonalnych wag i analizatorów w naszym sklepie można zakupić urządzenia do użytku domowego. Są one tańsze, ale również wyposażone w wiele przydatnych funkcji. W domową wagę łazienkową lub analizator ciała warto się wyposażyć, przechodząc na dietę lub zaczynając treningi na poważnie.