Rollery i piłki do masażu

Odpoczynek i rozluźnienie mięśni

Rollery i piłki do masażu to sprzęt obowiązkowy dla każdego miłośnika regularnych treningów. Są one doskonałym uzupełnieniem aktywności fizycznej. Rollery i piłki do masażu pozwalają na masowanie napiętych mięśni, a więc rozluźnienie ich, zregenerowanie i poprawianie elastyczności. W naszym sklepie rollery i piłki do masażu są dostępne w różnych wariantach. Poszczególne modele odróżnia od siebie stopień twardości, kształt, rozmiar, rodzaj powierzchni oraz materiał, z jakiego są stworzone.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Do czego służy wałek do masowania?

Rollery i piłki do masażu to prosty przyrząd, który najczęściej przybiera postać wałka. Może on mieć gładką powierzchnię lub też być wyposażony w wypustki oraz posiadać zróżnicowane stopnie twardości. Rollery i piłki do masażu służą do masowania ciała i mięśni. Masaże te poprawiają krążenie, likwiduje napięcie, pomagają zrelaksować wybrane mięśnie ciała oraz pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Po rollery i piłki do masażu dobrze sięgnąć podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych i relaksujących. Wałek piankowy może być też uzupełnieniem ćwiczeń gimnastycznych na macie.

Rollery i piłki do masażu: rodzaje

Wybór rollerów oraz piłek masujących jest bardzo duży. Największym zainteresowaniem cieszą się wałki piankowe. One również występują w kilku rodzajach. Poszczególne modele różnią się rozmiarami, kolorami oraz budową. W asortymencie naszego sklepu znajdują się:

  • Wałki gładkie – mogą być miękkie lub twarde, ale ich gładka lub tylko lekko strukturalna powierzchnia sprawia, że masaż z ich użyciem jest delikatny. To wałek w sam raz do użytkowania dla relaksowania mięśni napiętych, wymagających delikatnego rozluźnienia.
  • Wałki z wypustkami – mocniej i bardziej zdecydowanie masują skórę. Są polecane do ćwiczeń na bardzo zbite i napięte partie ciała.
  • Wałki krótkie – idealne do masażu punktowego (na przykład rąk, łydek, ud).
  • Wałki długie – praktyczne i funkcjonalne podczas masażu całego ciała, łącznie z kręgosłupem.
  • Rollery w formie tuby – w ich wnętrzu znajduje się tuba z tworzywa. Ta przestrzeń może być otwarta lub zamykana klapką – wówczas można w niej ukryć butelkę z wodą lub ręcznik, co jest bardzo przydatną funkcjonalnością, gdy ćwiczymy z wałkiem na siłowni.

Jak wybrać wałek do masażu?

Wybierając wałek do masażu, warto zwrócić uwagę na kilka różnych parametrów. Zapewniają one komfort użytkowania rollera do masażu. Analizując ofertę rollerów i piłek do masażu, należy zwrócić uwagę na: twardość czy rozmiar.

Twardość rollerów i piłek do masażu

Twardość wpływa to na to, jaki trening można wykonać z pomocą piłki do masażu; rollery miękkie są idealnym rozwiązaniem dla początkujących, który dopiero poznaje techniki automasażu i ćwiczeń z rollerem treningowym wałki o miękkiej powłoce to też dobry wybór dla osób o drobnej budowie ciała i dla tych, którzy potrzebują delikatnego rozmasowania napięcia mięśniowego.

Pośrednim rozwiązaniem są wałki o średniej twardości. Poznać je można po tym, że nieznacznie uginają się pod naciskiem palca. Są one wskazane dla osób początkujących o przeciętnej budowie ciała. Wałki twarde to te niepoddające się odkształceniom pod naciekiem. W praktyce oznacza to, że rollery pracują znacznie intensywniej. Są one dedykowane osobom zaawansowanym mężczyznom, osobom o dużej wadze lub atletycznej sylwetce. Pozwalają one na mocny masaż mięśni.

Rozmiar rollera

Rozmiar rollerów i piłek do masażu powinien być uzależniony od rodzaju aktywności fizycznej. Te średniej wielkości świetnie sprawdzają się przy masażu punktowym i przy ćwiczeniach kręgosłupa. Modele mniejsze są dobre do masowania i ćwiczeń kończyn dolnych i górnych, a także do masaży szyjki.

Ważne parametry rollerów i piłek do masażu

Wybierając wałek do masażu, warto też zwrócić uwagę na materiał jego wykonania oraz jakość. Im będzie ona wyższa, tym dłużej roller do ćwiczeń będzie służył. Na jakość rollerów do ćwiczeń wpływają m.in. wykończenie krawędzi i ewentualnych łączeń. W naszym sklepie dostępne są modele wykonane ze skóry syntetycznej, PCV, pianki czy PE. Najpopularniejsze są wałki piankowe do masażu.

Istotnym parametrem jest też maksymalne obciążenie. Informuje ono, jaki ciężar jest w stanie wytrzymać piłka do masażu czy roller. W przypadku standardowych produktów obciążenie wynosi zazwyczaj 100 kg, jednak producenci sprzętu sportowego oferują też mocniejsze wałki, które są w stanie wytrzymać 2 razy większą wagę.

Na koniec warto zawrócić uwagę na markę. Jest ona w pewnym sensie gwarancją dobrego wykonania rollera. Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie postawienie na rollery i piłki do masażu znanych firm. Polecane są m.in. rollery i piłki do masażu Body Sculpture oraz Zipro. Producent wpływa również na cenę akcesorium. Te zaczynają się od kilku złotych i idą w górę. Za profesjonalne akcesoria trze zapłacić nawet ponad 200 złotych.

Rollery i piłki do masażu powinny być dobrane do indywidualnych potrzeb. W innym wypadku bardziej zaszkodzą, niż pomogą. Za twarde rollery będą zbyt mocno dociskać i masować ciało i zamiast rozluźnienia powodować ból mięśni i dyskomfort. W przypadku używania za małych i zbyt miękkich rollerów nawet nie poczuje się ich działania.