Drabinki gimnastyczne

Małpie ćwiczenia

Drabinki gimnastyczne to uniwersalne przyrządy, które najczęściej wykorzystuje się do ćwiczeń ogólnorozwojowych. Ćwiczenia z ich wykorzystaniem mogą stanowić część rozgrzewki lub być tym właściwym treningiem. W naszym sklepie można zakupić drabinki gimnastyczne nie tylko dedykowane halom sportowym, klubom fitness i siłownią, ale też te przeznaczone do montażu. Dużą zaletą drabinek treningowych jest to, że korzystać z nich mogą zarówno dorośli, jak i dzieci.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Co dają drabinki gimnastyczne?

Zalety ćwiczeń na drabinkach przyściennych czy drabinkach ze sznurka nie brakuje. Korzyściami z treningu jest ogólne zahartowanie organizmy, pobudzenie wszystkich mięśni, poprawa kondycja, wytrzymałości. Drabinki gimnastyczne pozwolą na wykonywanie prostych, nieobciążających ćwiczeń, które nie wywołują komfortu.

Podsumowując, drabinki do ćwiczeń są:

  • świetnym narzędziem do przeprowadzania rozgrzewki w każdym wieku i przed uprawianiem większości dyscyplin sportowych.
  • skutecznie pomagają przy rehabilitacji i są wykorzystywane podczas pracy terapeutów z dorosłymi i dziećmi – w celach medycznych warto zakupić specjalne drabinki rehabilitacyjne;
  • sprzętem, który kształtuje wszystkie mięśnie;
  • umożliwiają wykonywanie różnorodnych ćwiczeń, dzięki czemu trening nie będzie nudny. Warto stosować wiele kombinacji ćwiczeń na drabinkach koordynacyjnych dla osiągnięcia lepszych rezultatów;
  • efektywnie zastępują partnerów do ćwiczeń;
  • pozwalają na wykonywanie ćwiczeń akrobatycznych, a także równoważnych, co wymaga jednak pewnej wprawy.
  • Drabinki plastikowe lub drabinki chromowane w postaci okręgów bądź pierścieni oraz trapezy uzupełniają i urozmaicają gamę codziennych ćwiczeń.
  • Pozwalają rzeźbić ciało – idealnym sprzętem do tego są specjalne drabinki fitness
  • Fani treningów siłowych, kulturyści, osoby podnoszące ciężary również odczuwają korzyści z przeplatania standardowych ćwiczeń zestawem ćwiczeń na drabinkach.

Drabinki gimnastyczne do domu

Drabinki gimnastyczne idealnie nadają się jako domowy sprzęt do ćwiczeń. Można zamontować je przy ścianie lub rozłożyć na suchej, przyczepnej powierzchni. Sprawdzają się one również w pokoju dziecka. Szukając drabinek treningowych do domu, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane jest akcesorium.

W naszym sklepie dominują drewniane drabinki gimnastyczne, ale nie jest to jedyny wybór. Równie częstym zakupem są drabinki do ćwiczeń metalowe, składane lub z tworzywa sztucznego. W przypadku modeli drewnianych zazwyczaj wykonuje się je z drewna dębowego, świerkowego lub sosnowego. Do ściany mocuje się je z wykorzystaniem stalowych kotew, dzięki czemu są stabilne i bezpieczne, nawet w czasie intensywnego treningu. Podobnie przebiega montaż drabinek gimnastycznych metalowych. Dla podwyższenia komfortu ćwiczeń na metalowe drabinki pokrywane są pianką lub plastikiem.

Drabinki gimnastyczne z tworzywa sztucznego

Popularnym rozwiązaniem są równie drabinki gimnastyczne z tworzywa sztucznego. Są to modele poręczne i lekkie, które bez problemu można przytwierdzić do domowej ściany. Drabinki plastikowe wykorzystuje się bardzo często do treningu szybkościowego.

Obciążenie i ilość szczebelków

Istotnymi parametrami drabinek gimnastycznych jest ich obciążenie oraz ilość szczebelków. Kiedy ze sprzętu będzie korzystać tylko dziecko, to można postawić na modele o małym obciążeniu. W przypadku, gdy drabinki wykorzystywane są do treningu osób dorosłych, to powinno się wybierać modele z obciążeniem 110 lub 130 kilogramów. Maksymalnie obciążenie mówi o tym, jaka może być maksymalna waga ciała osoby ćwiczącej na drabince. Podanej przez producenta wartości nie należy przekraczać, bowiem grozi to uszkodzeniem lub złamaniem przyrządu, co może być niebezpieczne dla samego ćwiczącego.

Warto pamiętać, że drabinki treningowe różnią się od siebie ilością szczebelków i ich rozstawem. Najczęściej spotykane mają 8, 10, 11, 12, 20 lub 22 szczebelki oraz wysokość 2.20, 2.45, 6, 8, 9 lub 9.58 m.

Jak ćwiczyć na drabinkach treningowych?

Drabinki gimnastyczne można wykorzystywać na wiele sposobów. Przydają się one do przeprowadzania rozgrzewki, jak i właściwego treningu. Z pomocą tego sprzętu można wykonywać zwisy lub półzwisy. Przy drabinkach wykonuje się też stanie na rękach, grzbiety czy brzuszki, czy ćwiczenia na mięśnie skośne. Drabinki gimnastyczne z tworzyw sztucznych to natomiast idealny gadżet do treningu szybkościowego – slalomów, skoków, biegów i skipów.

Bezpieczne drabinki gimnastyczne

Aby trening na drabinkach był bezpieczny, warto wybierać sprzęty wysokiej jakości. Takie proponują renomowani producenci sprzętu sportowego i fitness. w naszym sklepie można zakupić drabinki sportowe marek inSPORTline, Legend, Axer Sport, HMS czy KELTON. Produkty tych firm cieszą się dużym zainteresowaniem i wieloma pozytywnymi opiniami. W naszym sklepie drabinki gimnastyczne można nabyć w atrakcyjnych cenach dla każdej kieszeni. Koszty ich zakupu są jeszcze niższe w czasie promocji, wyprzedaży i akcji specjalnych.