Kostki fitness

Pomoc w ćwiczeniach

Sięgając po akcesoria fitness, można sprawić, że trening będzie bardziej urozmaicony oraz efektywniejszy. Jednym z popularnych gadżetów wykorzystywanych czy ćwiczeniach fitness a kostki fitness. Wykorzystać można je zarówno przy treningu ogólnorozwojowym, jak i w pilates czy aerobik. Po kostki fitness sięgnąć mogą zarówno początkujący, jak i zaawansowani miłośnicy aktywności fizycznej. I jedni i drudzy idealne kostki fitness mogą zakupić w naszym sklepie. Oferujemy obciążniki sportowe marek takich jak inSPORTline, Gaiam, Tiguar, HMS, a także modne kostki fitness Body Sculpture.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Do czego służą kostki fitness?

Kostki fitness to obciążnik sportowe, które można przymocować do rąk i nóg. Ich głównym zadaniem jest wzmacnianie mięśni oraz poprawa wytrzymałości. Po kostki fitness chętnie sięgają osoby zaawansowane, dla których ćwiczenia w podstawowej wersji są mało intensywne, nieciekawe i nie przynoszą efektów. Kostki fitness zmieniają ich wymiar, a przede wszystkim znacząco podnoszą skuteczność.

Kto i jak może używać obciążników sportowych?

Obciążniki sportowe to akcesorium, z którego skorzystać może wielu sportowców. Chętnie sięgają po nie osoby ćwiczące boks, biegi, kulturystykę, fitness, crossfit. Kostki fitness to także jedno z głównych akcesoriów w czasie treningów jogi. Aby pomogły w treningu, należy pamiętać o tym, że z obciążniki nie można skakać, biegać, ani wykonywać tego typu ruchów. Zaniechać powinno się też wykonywania ruchów okrężnych nogami i rękami. Nieumiejętne używanie kostek fitness może doprowadzić do uszkodzenia stawów.

Jakie kostki fitness wybrać?

Kostki fitness powinny być dobrze dopasowane do trenującego. Nie mogą być za małe, bo trening będzie bardzo ciężki. Nie wskazane jest też zakładanie za dużych kostek fitness, bowiem będą się one zsuwać. Obciążniki sportowe na ręce wyposażone są w specjalne otwory na kciuki, które będą je stabilizować. Ważnym zagadnieniem jest te waga kostek fitness. Ta uzależniona jest od dyscypliny, w której będą wykorzystywane te akcesoria. Biegacze kupują przede wszystkim obciążniki na ręce wadze: kobiety – ok. 0,25 kg, mężczyźni – 0,5 kg. Takie będą wystarczające do dłuższych biegów. Gdy natomiast będą przeznaczone do sprintów i treningu fitness to można nieco podnieść widełki do 1 kg dla kobiet i 1,5 kg dla mężczyzn. Maksymalne obciążenie zdrowe dla stawów to 2 kg.

Istotnym parametrem obciążników sportowych jest też zapięcie. Większość dostępnych w naszym sklepie modeli zapinana jest na rzep, przez co mają uniwersalny rozmiar i można je swobodnie dopasować do obwodu kostek i nadgarstków. Warto jednak upewnić się, czy dany model będzie odpowiedni do danej budowy ciała, a materiał wykonanie i zapięcia wysokiej jakości. W naszym sklepie można być obciążniki fitness z lekkiego i trwałego neoprenu, zapinane na rzepy. Zapięcie zawsze powinno być wytrzymałe i gwarantować stabilność podczas ćwiczeń.

Na koniec kostki fitness można dobierać do swojego gustu. Akcesoria te dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Uniwersalne modele to szare, zielone, niebieskie i czarne, ale oferta naszego sklepu sportowego online pełna jest też wielokolorowych kostek sportowych.

Klocki do jogi – czy są i do czego służą?

W dziale kostki fitness nabyć można również klocki do jogi. Używane są one przy ćwiczeniach wymagających znacznego rozciągania. Nasz sklep oferuje kostki do jogi piankowe, drewniane i korkowe. Po gadżet ten polecany jest przede wszystkim osobom początkującym, które nie są jeszcze dostatecznie rozciągnięte. Ćwiczenia z kostkami fitness do jogi są bezpieczniej i łatwiejsze w wykonaniu. Ich zadaniem jest m.in. zapobieganie kontuzjom, które mogą pojawić się w wyniku nadmiernego rozciągnięcia mięśni. Chociaż polecane początkującym adeptom jogi, to kostki fitness można wykorzystywać na każdym poziomie zaawansowania. Pomagają one w nauce konkretnych asanów i mogą pełnić rolę podpórki. Ćwiczenie z klockami fitness pozwala wymodelować sylwetkę i wzmocnić mięśnie.

Jaki klocek fitness do jogi wybrać?

Klocki do jogi różnią się przede wszystkim materiałem wykonania, wymiarami i wagą. Bez względu na to po, jaki się sięgnie ma on takie samo zastosowanie. Dlatego przy wyborze tego idealnego warto kierować się własnymi upodobaniami, gustem i potrzebami. Większość modeli dostępnych w naszym sklepie ma łagodne zaokrąglone kanty, tak aby nie ocierać ciała. Kostki występują w różnych rozmiarach i są wykonywane z pani, drewna lub korku. Najpopularniejsze są klocki sosnowe, w które często zaopatrują się siłownie i kluby fitness. Jest on cięższy niż modele piankowe i korkowe. Alternatywą dla niego są drewniane kostki fitness z buku czy dębu. Kostki do jogi piankowe lub korkowe polecane są osobom często się przemieszczającym, a więc potrzebującym akcesoriów fitness o małej wadze i rozmiarach.

Kostki, klocki, obciążniki fitness to akcesoria, w które warto się zaopatrzyć, chcąc efektywnie trenować w domu i nie tylko. Do ich zakupu zachęca wszechstronność użytkowania oraz niska cena. W naszym sklepie kostki fitness nabyć można już od 20 złotych. W tej cenie dostępne są produkty znanych i cenionych marek, które zyskują dobre opinie miłośników aktywności fizycznej.