Twistery

Trening na obrotowym talerzu

Twister to sprytny przyrząd do ćwiczeń. Bez problemu można go włączyć go w wyposażenie domowej siłowni. Z racji małych rozmiarów pozwolą on ćwiczyć nawet na najmniejszej powszechni. Twistery to łatwy sposób na wysmuklenie talii, pozbycie się boczków i wzmocnienie mięśni brzucha. W naszym sklepie można zakupić klasyczne twistery do ćwiczeń, jak i wersje z linką, która pomaga ćwiczyć mięśnie rąk.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym są twistery do ćwiczeń?

Twistery to niewielkie urządzenia do treningów fitness. Jego wygląd przypomina dysk, a średnica wynosi ok. 28 cm. Sprawia to, że twistera można zapakować do sportowej torby czy plecaka, bez problemu przechowywać w szafie czy zabierać ze sobą na wakacje. Mechanizm działania twisterów opiera się na obrotowym talerzu, na którym staje się nogami i wykonuje skręt tułowia. Talerz do ćwiczeń w ruch wprawia się za pomocą mięśni nóg i korpusu.

Twistery do ćwiczeń: rodzaje

Twistery do ćwiczeń występują w wielu wariantach. To, co je łączy to obrotowy talerz. Poszczególne modele mogą różnić się między sobą wykończeniem i dodatkowymi funkcjonalnościami. Im bardziej zaawansowany model, tym wyższa jest jego cena. Podstawowym podziałem twisterów do ćwiczeń jest ten na modele z linką i bez niej.

Twistery podstawowe to te bez linek i bez wypustek. Jest to najprostszy wariant i najtańszy. Tego typu urządzenia pozwalają wysmuklić talię i pracować nad mięśniami skośnymi brzucha. Alternatywą dla modeli podstawowych są twistery z linkami. Umożliwiają one trening mięśni brzucha, wysmuklenie talii oraz ćwiczenia ramion. Oprócz tego nasz sklep oferuje twistery z wypustkami (masują one stopy w czasie ćwiczeń) i twistery z drążkiem i uchwytem. Te ostatnie spotkać można przede wszystkim w klubach fitness. Mają one charakter stacjonarnych. Twistery z drążkiem są większe od tych klasycznych.

Najlepsze twistery do ćwiczeń

Aby kupić najlepszy twister do ćwiczeń, warto zwrócić uwagę na takie parametry jak:

 • Jakość wykonania – im wyższa, tym lepiej, tym dłużej posłuży nam wybrane urządzenie. Warto przejrzeć recenzje i oceny poszczególnych modeli i skorzystać z podpowiedzi innych użytkowników.
 • Cena – nie ma sensu przepłacać za obrotowy talerz do ćwiczeń. Najtańsze modele można znaleźć już za 20 do 30 złotych, ale warto postawić na jakość i wybrać egzemplarz ze średniej półki cenowej, który będzie solidniej wykonany.
 • Materiał – warto zwrócić szczególną uwagę na materiał wykończenia – powinien być antypoślizgowy i bezpieczny w użytkowaniu.
 • Maksymalne obciążenie – powinno być podane przez producenta. Należy dobrać je z zapasem i uwzględnić wagę najcięższego użytkownika, który będzie korzystał z twistera.
 • Dodatkowe opcje – niektóre modele mogą być wyposażone w licznik czasu i kalorii, w stoper oraz licznik obrotów – to wygodne udogodnienia, które przydadzą się podczas treningów.

Zalety twisterów obrotowych

Ćwiczenie na twisterze mają wiele zalet. Przede wszystkim trening pozwala na modelowanie sylwetki – wysmuklenie talii i pozbycie się boczków. Najważniejsze atuty twisterów obrotowych to:

 • Niewielkie rozmiary i nieduża waga;
 • Modelowanie sylwetki;
 • Pozytywnie działanie na mięśnie skośne brzucha
 • Możliwość wykonywania ćwiczeń relaksujących i przyjemnego spędzania czasu;
 • Z twisterów obrotowych mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni;
 • Możliwość wykonania treningów w każdym miejscu np. przed telewizorem;
 • Niska cena.

Jak ćwiczyć na twisterze obrotowym?

Trening na twisterze można podzielić na dwie grupy. Pierwszą stanowią te, które można wykonywać na każdym typie urządzenia. Polegają one na obracaniu się na talerzu raz w prawo, raz w lewo. Takie ćwiczenie sprawiają, że poruszają się jedynie dolne partie ciała, klatka piersiowa powinna być nieruchoma. Drugim rodzajem treningu na twisterze jest ten, który wzmacnia mięśnie dwugłowe ramion oraz mięśnie przedramion. Ćwiczenia polegają na pociąganiu linek, aż do poziomu klatki piersiowej. Z pomocą twistera z linkami można ćwiczyć również mięsień trójgłowy ramienia. Ćwiczenia polegają na ułożeniu rąk wzdłuż ciała podciąganiu linek wyprostowanymi rękami, aż do wysokości głowy.

Efekty ćwiczeń z twisterem obrotowym

Regularne treningi z twisterem przynoszą doskonałe efekty. Pierwszym zauważalnym jest poprawa samopoczucia. Efekt ten jest spotęgowany, jeśli sięgnie się po modele z wypustkami, który dokonuje punktowego masażu na stopach. Oprócz tego treningi na twisterze wzmacniają i kształtują mięśnie skośne brzucha, pomagają w pozbyciu się tkanki tłuszczowej na biodrach, wysmuklają też talię i poprawiają wygląd nóg oraz pośladków. Ćwicząc z wykorzystaniem linek, można dodatkowo wzmocnić mięśnie rąk.

Twistery do ćwiczeń: ceny

Twistery nie należą do drogich sprzętów sportowych. Podstawowe wersje można kupić już za ok. 20 złotych. W naszym sklepie dostępne są też zaawansowane twistery do ćwiczeń dla profesjonalistów. Koszt ich nabycia to nawet kilkaset złotych. Chcąc sprawdzić, czy trening na twisterze będzie nam odpowiadała, dobrze jest poćwiczyć na tym urządzeniu na siłowni.