Ekspandery i gumy do ćwiczeń

Sprzęt fitness do rozciągania

Ekspandery i gumy do ćwiczeń to przyrządy fitness służące do rozciągania. Na treningi z takim sprzętem zazwyczaj decydują się osoby zaawansowane, jednak po ekspandery i gumy do ćwiczeń sięgać mogą też sportowi laicy. Ćwiczenia z gumami i ekspanderami pozwalają zadbać o kondycję, poprawić gibkości, wytrzymałość i elastyczność mięśni. Ekspandery i gumy do ćwiczeń to proste gadżety fitness, które występują w wielu modelach. Za ich użyciem przemawia niska cena oraz mnogość ćwiczeń, które można z nimi wykonywać. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór tych akcesoriów do fitnessu.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym są gumy treningowe?

Gumy treningowe to nic innego jak zwykłe gumowe taśmy, które występują zazwyczaj w formie opaski. Służą one do naciągania i pozwalają trenować różne partie mięśni. Z zalet taśm do ćwiczeń można korzystać zarówno na siłowni czy w klubie fitness, jak i we własnym domu. Warto rozważyć zakup swojej własnej gumy do ćwiczeń, ponieważ nie tylko urozmaici ona domowe treningi, ale i powyższy ich efektywność. To niedrogie akcesorium treningowe pozwoli na ćwiczenie mięśni rąk, nóg, brzucha i pleców, przyda się także w czasie rehabilitacji.

Czym jest ekspander?

Sportowym akcesorium do rozciągania jest też ekspander. Zbudowany jest on z dwóch uchwytów, które są połączone gumowymi taśmami lub sprężynami. Ekspandery występują w wersji na ręce oraz na nogi. Przy standardowym zastosowaniu, czyli treningu górnych partii ciała pozwalają ćwiczyć i rozwijać mięśnie barków, pleców i klatki piersiowej. Ekspandery i gumy do ćwiczeń można wykorzystać też jako urządzenia do ćwiczenia bicepsa i tricepsu.

Gumy do ćwiczeń czy ekspandery – czym się różnią, co wybrać?

Ekspandery i gumy do ćwiczeń to przyrządy podobne do siebie pod kilkoma względami, ale nie takie same. Pomiędzy nimi znacznie więcej jest różnić. Swój trening warto wzbogacić o ćwiczenia zarówno z taśmami treningowymi, jak i nie ominąć kolejki na ekspanderze. Jakie są różnicę pomiędzy tymi akcesoriami sportowymi?

Ekspandery są nieco droższe od gum i mniej wielozadaniowe ze względu na uchwyty, w które są wyposażone. Mają zapełnienie inną budowę, przez co wykonuje się z nimi innego rodzaju ćwiczeń. Taśmy treningowe to natomiast tani gadżet, w całości wykonany z gumy, przez co można je stosować na różne partie ciała. Są one w pełni wielozadaniowe – można je swobodnie owijać i rozciągać.

Kolor taśm treningowych – co oznacza?

Chcąc kupić gumy do ćwiczeń, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na ich kolor. Producenci stosują zróżnicowaną kolorystykę, aby łatwiej i szybciej mógł rozróżnić poszczególne modele. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to kwalifikacja oficjalna i guma o tym samym kolorze, ale różnych producentów może mieć różny opór. To, dlatego oprócz koloru dobrze jest sprawdzić parametry poszczególnych taśm treningowych.

Rodzaje gum treningowych

W naszym sklepie można kupić Ekspandery i gumy do ćwiczeń różnego rodzaju. Oferujemy gumy oporowe do ćwiczeń siłowych. Wykonywane są one z lateksu, są solidne, grube i odporne na uszkodzenia i zerwania. Wyróżniają się też długością, mogą liczyć sobie nawet 2 metry. Drugim rodzajem taśm treningowych są grupy oporowe typu mini bands. Są one mniejsze i cieńsze od tych przeznaczonych do ćwiczeń siłowych. Stosuje się je przy treningu wzmacniającym, aktywizującym, rehabilitacji. Pomagają one w nauce odpowiednich wzorów ruchowych. Po ten rodzaj gum treningowych chętnie sięgają panie, które chcą ujędrnić ciało, podnieś pośladki, a jednocześnie nie robić dużej masy mięśniowej. Oferta naszego sklepu zawiera też taśmy pilates, czyli gumy do ćwiczeń niezamkniętych w pętli. Świetnie sprawdzają się przy rozciąganiu i mało inwazyjnych ćwiczeniach siłowych.

Ekspandery i gumy do ćwiczeń: opór

Ekspandery i gumy do ćwiczeń mogą mieć różna zakresu oporu. W przypadku taśm pilates możliwości są 3; niski, średni i duży. Gumy oporowe typu mini band to najczęściej te o oporze lekki, średnim i ciężki, a taśmy do ćwiczeń siłowych dostępne są w różnych szerokościach:

  • 6mm-1-5 kg
  • 3mm – 7-16 kg
  • 22mm -11-29 kg
  • 32mm- 16-38 kg
  • 45mm -22-56 kg
  • 64mm -29-79 kg
  • 83mm-38-104 kg
  • 101mm-45-158 kg.

Wybierając ekspandery i gumy do ćwiczeń, należy pamiętać, że im szersza i grubsza jest taśma, tym trudniej ją naciągnąć. Opór taśmy zawsze powinien być dopasowany do ćwiczenia, dlatego najlepiej posiadać więcej niż jedną gumę do ćwiczeń. W naszym sklepie istnieje możliwość zamówienia zestawu gum treningowych o różnych parametrach oporowych.

Rodzaje ekspanderów do ćwiczeń

Ekspandery i gumy treningowe występują w różnych rodzajach. Nasza oferta obejmuje klasyczne urządzenia z uchwytami i gumowymi lub sprężynowymi elementami do rozciągania, ekspandery w formie kół oraz w formie ósemek. Poszczególne modele mogą być wykonane z metalu lub gumy.

Ekspandery i gumy do ćwiczeń to sprzęty, które można wykorzystać do treningu ogólnorozwojowego. Idealnie nadają się do uzupełnienia domowej siłowni, ponieważ są nie tylko tanim akcesorium, ale i tym zajmującym niewiele miejsca. Z wykorzystaniem ekspanderów i gum można ćwiczyć nawet na niewielkiej powierzchni mieszkania.