Stepy

Podstawowy sprzęt do aerobiku

Stepy to niewielkie, ale niezwykle praktyczne przyrządy fitness. Można na nim trenować nawet na niewielkiej przestrzeni, a później schować go do szafy, pod stół czy pod biurko. Stepy polecane są osobom, które chcą zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów i wymodelować swoją sylwetkę. Umożliwiają one wykonywanie ćwiczeń aerobowych, a także zaangażowanie mięśni w bardziej intensywną pracę.  Nasz sklep oferuje możliwość skupu domowego stepera takich marek jak HMS, inSPORTline, Body Sculpt, Spokey czy Victoria Sport. Proponujemy też tanie stepy no name.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym jest step?

Stepy to proste urządzenia, które używanie jest jeszcze prostsze. Ćwiczenie na stepie polega na wchodzeniu i schodzenie z niego. Trening można wiec porówna do wchodzenia i schodzenie po schodach. Po stepy zazwyczaj sięgają kobiety, które nie tylko chcąc rozprawić się z dodatkowymi kilogramami, ale także wymodelować sylwetkę. Ćwiczenia z użyciem stepu pozytywnie wpływają na wiele partii ciała m.in. na pośladki, uda, biodra i brzuch. Dodatkowo pozwalają zredukować tkankę tłuszczową poprawić kondycję i wydolność organizmu oraz krążenie krwi. Szacuje się, że podczas jednego treningu na step aerobiku spala się ok. 600 kalorii.

Moda na stepy

Moda na stepy pojawiała się w latach 90. XX wieku. Było to jedno z podstawowych narzędzi aerobiku. Spopularyzowała je tenreka Gin Miller. To ona pokazała, że schodzenie i wchodzenie ze stepu nie musi być nudne, ponieważ można je wykonywać w rozmaitych konfiguracjach. Dziś step uważany jest za najbardziej intensywną formę aerobiku. Mimo że posiada wiele zalet, to nie wszyscy mogą z nich skorzystać. Stepy nie są urządzeniami dla osób cierpiących na zwyrodnienie stawów i wadami postawy. Ćwicząc na tych przyrządach, trzeba też uważać, aby nie pojawiły się trudności z oddychaniem. Stepy pozwalają na trening w domu lub pod okiem instruktora w fitness klubie.

Jak ćwiczyć na step aerobiku?

Stepery występują w kilku rodzajach. W naszym sklepie można zakupić modele mające budową jednolitą, jak i te składające się z 2 lub 3 stopni. Stepy do ćwiczeń 3-stopniowe dają możliwość regulowania wysokości, przez co dopasują się one zarówno do użytkownika sprzętu sportowego, jak i rodzaju treningu. Stepy do ćwiczeń można połączyć z treningiem fitness lub aerobikiem. Podstawowy trening polega na dynamicznym wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia w rytm muzyki. Ćwiczenia można wykonywać samodzielnie w domu lub też zapisać się na zorganizowanie zajęcia w klubach fitness. Aby zwiększyć efektywność ćwiczeń, można sięgnąć po hantelki fitness.

Podczas ćwiczeń z wykorzystaniem stepów należy również pamiętać, aby:

 • Przed treningiem niezbędna jest rozgrzewka obejmująca wszystkie partie mięśni, zaś po rozgrzewce zalecany jest tzw. step up – czyli układ bez zastosowania stepu.
 • Ćwiczyć należy w postawie wyprostowanej, z mocno napiętym brzuchem.
 • Na stepie i na podłodze stawia się całą stopę, nie ćwiczy się na palcach
 • O ile wskakiwanie na step jest dopuszczalne, o tyle zeskakiwanie z niego – nie.
 • Ruchy ramion dołącza się dopiero po opanowaniu prawidłowej techniki wykonywania kroków.
 • Do ćwiczeń niezbędne są bardzo wygodne buty.

Stepy: jak kupić najlepszy model?

Stepy to proste urządzenia, jednak ich zakup powinien być dobrze przemyślany. Urządzenia posiadają kilak istotnych parametrów, które będą wpływać na komfort ćwiczenia. Dedykując się na zakup stepa, dobrze jest przyjrzeć się jego:

 • Powierzchni – stopy nie powinny z niego spadać czy ześlizgiwać się; najlepszym rozwiązaniem są stepy antypoślizgowe; dobrze, kiedy powierzchnia pokryta jest gumą lub z innym tworzywem sztucznym, ułatwi to przeprowadzenie nawet najbardziej zaawansowanych treningów; na uwagę zasługują też stepy wyposażone w masujące wypustki; zwiększają one komfort użytkowania przyrządu;
 • Stabilizacji – step nie może zmienić swojej pozycji w czasie ćwiczeń, dlatego obowiązkowo musi posiadać specjalne przyssawki lub nakładki stabilizujące; dzięki nim będzie przytwierdzony do podłoża; jest to gwarancja bezpiecznych ćwiczeń;
 • Regulacja wysokości – wysokość stepu powinno być regulowana; dzięki temu można wpływać na intensywność treningu i dopasowywać go do swoich możliwości; regulacja wysokość pozwala też dopasować step do wzrostu osoby trenującej; w naszym sklepie można kupić stepy uniwersalne oraz te z 2 czy 3 stopniową regulacją;
 • Obciążenie – informuje o maksymalnej wadze osoby ćwiczącej; jeśli przekracza się maksymalne obciążenie podane przez producenta, to dla własnego bezpieczeństwa nie należy ćwiczyć na przyrządzanie; może to spowodować jego uszkodzenie, kontuzję lub uraz;
 • Tworzywo – szukając trwałego sprzętu sportowego, nie można pominąć kwestii materiału wykonania; większość stepów wykonywanych jest z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które gwarantują solidność i trwałość przy długotrwałych i intensywnych treningach.

Oferta stepów w naszym sklepie obejmuje modele do użytku domowego, jak i te profesjonalne, które stanąć mogą na siłowni czy w fitness klubie. Szeroki wybór łączymy z niskimi i atrakcyjnymi cenami. Oferujemy stepy różnych producentów zarówno tych z wyższej półki, jak i tworzących sprzęt dla amatorów.