prezent świąteczny dla chłopaka

Steppery

Trening chodzony

Steppery to nieduże urządzenia, które pozwalają urozmaicić codzienny trening. Ćwiczenie na nich wpisuje się w trening wytrzymałościowy, czyli cardio, a także trening siłowy. Ćwiczenie na stepperach przypominają trochę wchodzenie po schodach lub jazdę na łyżwach – w zależności do tego, jakie urządzenie się zakupi. W naszej ofercie znajdują się zarówno steppery proste, jak i skrętne. Urywanie obydwóch urządzeń przynosi wiele pozytywów dla organizmu.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Steppery: w czym mogą pomóc?

Steppery to urządzenia, które wzmacniają mięśnie, wspomagają odchodzenie, kształtują uda, łydki oraz pośladki. Trening z użyciem tego sprzętu pozytywnie wpływa na wiele partii ciała. Regularnie ćwiczenia przynoszą poprawę ogólnej kondycji oraz przyspieszenie metabolizmu. Regularne treningi na stepperze pozwolą także zredukować cellulit, ujędrnić skórę i poprawić wydolność oddechowo-krążeniową. Po to uprzedzenie powinny również sięgać osoby, które nie tylko chcąc schudnąć, ale i wyrzeźbić sylwetkę i zadbać o zdrowie. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku tygodniach.

Wygodne urządzenia do ćwiczenia w domu

Popularność stepperów wynika z tego, że są one urządzeniami, na których można ćwiczyć nawet w najmniejszym mieszkaniu. Niedrogie, poręczne i lekkie nie zajmują praktycznie miejsca. Można na nich ćwiczyć wszędzie – w domu, w ogrodzie, na tarasie.

Steppery: rodzaje

W naszym sklepie można znaleźć najpopularniejsze modele stepperów. Oferujemy urządzenie znanych marek produkujących sprzęt sportowy. Wyróżniają się one wysoką jakością oraz łatwością obsługi. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie steppery działają tak samo. Ten sprzęt sportowy dzieli się na steppery proste i skrętne. Te pierwsze to modele klasyczne, a przez to najtańsze i najczęściej kupowane. Ćwiczenia na nich przypominają wchodzenie po schodach. Urządzenia wyróżniają się prostą konstrukcją i niewielkimi rozmiarami.

Bardziej zaawansowane są steppery skrętne. Trening na nich przypomina jazdę na łyżwach. Steppery skrętne to sprzęty przeznaczone do intensywniejszego treningu. Angażują one więcej mięśni, ale i wymagają większej wprawy i kondycji. Ćwiczenia na stepperze skośnym są trudniejsze, a sam sprzęt droższy od klasycznych modeli prostych.

Steppery proste i skrętne to jeszcze nie wszystkie rodzaje tego sprzętu. Na rynku dostępne są też zaawansowane steppery skośne, modele z kolumną lub linką. Pozwala ona na znaczne urozmaicenie treningu.

Czym jest stepper z kolumną?

Kolumna przy stepperze to słupek, na którym można oprzeć ręce w czasie treningu. Gwarantuje to stabilizację sylwetki oraz odciąża kręgosłup, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać prawidłową postawę. Treningi na stepperach z kolumną uważa się za łatwiejsze niż ten wykonywana na modelach bez niej.

Steppery z linką

Inną popularną formą steppera są urządzenia z linkami. Sprzęty te angażują w czasie treningu nie tylko dolne partie ciała, ale również ręce i ramiona. Dzięki temu trening jest ciekawy. Linek można używać zgodnie ze swoimi potrzebami. Jeśli nie są one potrzebne do treningu, to można je bez problemu odpiąć.

Zastanawia się, czy lepszym zakupem są steppery z kolumną, czy z linką należy pamiętać o ich właściwościach i możliwościach. Modele z kolumną są większe i droższe, ale są lepszym wyborem dla osób mających problemy z kręgosłupem i szybko się męczących. Stepper z linkami są bardziej funkcjonalne i pozwalają na ciekawe trening nie tylko górnych, le i dolnych części ciała.

Steppery: podstawowe funkcje i parametry techniczne

Decydując się na zakup steppera do domu, warto zastanowić się nad cechami wybranego urządzenia i jego funkcjonalnościami. Dla wielu osób istotna jest cena steppera. Należy pamiętać, że im wyższa cena, tym lepszej jakości sprzęt, lepiej wykonany i z wieloma dodatkowymi funkcjonalnościami. Ekstra funkcje, które mogą być przydatne w czasie codziennych treningów to:

  • Licznik kroków – przydaje się co celów statystycznych. Pozwala zorientować się, czy czynimy postępy i jak przebiegają treningi.
  • Licznik dystansu – to również bardzo dobre rozwiązanie. Stepper może zliczać odcinek, jaki udało się pokonać podczas ćwiczeń.
  • Licznik kalorii – przydatny dla osób chcących zrzucić wagę.
  • Pomiar prędkości – opcja pozwalająca kontrolować bieżące tempo ćwiczeń.
  • Regulacja oporu – znaleźć ją można niemal w każdym urządzeniu. Może być to regulacja hydrauliczna lub siłowniki. Pozwala ustawić poziom oporu, jakie stawia urządzenie – im wyższy, tym trudniej wcisnąć stopień i tym trudniejsze staje się ćwiczenie.

Przy zakupie steppera dobrze jest też sprawdzić, czy urządzenie na pracuje za głośno. Wpłynie to na komfort treningu przeprowadzanego w warunkach domowych. Z cichego steppera można korzystać nawet w przestrzeni wspólnej np. w salonie, gdzie inni domownicy wypoczywają.

Steppery w naszym sklepie

Nasz sklep proponuje steppery do użytku prywatnego i komercyjnego. Po te pierwsze chętnie sięgają osoby zainteresowane treningami w domu, drugie to sprzęty do klubów fitness i siłowni. Wszystkie dostępne w ofercie urządzenia można zamówić online. Dostawa następuje w przeciągu kilku dni pod wskazany adres.