Maty amortyzujące

Zabezpieczenie podłogi w domowej siłowni

Na urządzenie domowej siłowni decyduje się coraz więcej osób. Zalety posiadania prywatnego miejsca do ćwiczeń są bardzo duże. Jednak jego organizacja wiąże się z zakupem akcesoriów i sprzętu sportowego. Jednymi z produktów, o których nie można zapomnieć, są te pozwalające utrzymać porządek w pomieszczeniu, a także te zapewniające bezpieczeństwo osobie trenującej. Wśród ważnych elementów wyposażenia domowej siłowni znajdują się maty amortyzacyjne. Są one również przydatnym akcesorium w komercyjnych siłowniach. W naszym sklepie dostępne są maty amortyzacyjne w różnych rozmiarach i różnych producentów.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Do czego potrzebne są maty amortyzacyjne?

Czy to w domowej, czy w komercyjnej siłowni spotkać można wiele sprzętów umożliwiających skuteczny trening. Wśród tych najpopularniejszy wyróżnić można ergonometry wioślarskie, rowerki stacjonarne czy orbitreki. Trening na tych urządzeniach może być bardzo intensywny. W jego trakcie może więc bardzo łatwo dojść do przesuwania się sprzętów po podłodze. Jest to nie tylko mało komfortowe, ale przede wszystkim niebezpieczne dla osoby ćwiczącej. Przesuwanie się sprzętów sportowych niekorzystnie wpływa też na podłogę, na której powstają rysy. Podłogę uszkodzić mogą też upadające niechcący sprzęty sportowe np. hantle. Zapobiec takim sytuacjom mogą specjalne maty amortyzujące.

Maty amortyzacyjne i izolujące

Maty amortyzujące do siłowni posiadają też właściwości izolujące. Jest to ważne, ponieważ intensywny i dynamiczny trening zawsze wiąże się z hałasem, który wytwarzają maszyny, jak i osoba ćwicząca. Zadaniem mat do siłowni jest więc zapewnienie izolacji akustycznej, przez co trening w mieszkaniu jest mniej uciążliwy dla reszty domowników oraz sąsiadów.

Mata amortyzacyjna dobra dla mięśni

Maty amortyzacyjne potrzebne są również mięśniom. Modele gumowe doskonale sprawdzą się podczas ćwiczeń wykonywanych na podłodze. W tym przypadku niezbędna jest powierzchnia, która będzie zapobiegać ślizganiu się w czasie treningu. Dzięki matom będzie wiec można zagwarantować bezpieczeństwo stawom i mięśniom. Odpowiednia amortyzacja, którą zagwarantuje gumowe podłoże oraz stabilizacja sprawią, że w czasie treningu stawy będą mniej obciążone, a przez to ryzyko urazów znacznie mniejsze.

Jaką matę amortyzacyjną do siłowni wybrać?

Pierwszym i najważniejszym parametrem maty amortyzujące do siłowni jest jej rozmiar. Powinien być on dopasowany do powierzchni, jaką chce się przykryć. W naszym sklepie dostępne są modele różnej wielkości. Najczęściej podłogi do siłowni układa się z mat, które przybierają formę puzzli. Najtańsze mają wielkości 60×60 centymetrów i dostępne są w cenie ok. 40 złotych. Oznacza to, że maty do siłowni powinno się kupować na metr kwadratowy. Oprócz najpopularniejszych puzzli do siłowni, w naszym sklepie dostępne są także panele na siłownie oraz tradycyjne dywaniki.

Jaki rodzaj maty do siłowni wybrać?

Niewątpliwie najpopularniejszym rozwiązaniem są maty na siłownie w formie puzzli. Spotkać można je zarówno w domowych siłowniach, jak i tych komercyjnych. Poszczególne modele puzzli do siłowni różnią się od siebie ilością elementów znajdujących się w zestawie. Popularność tego rodzaju maty amortyzacyjnej wynika z tego, że puzzle można łączyć w dowolne kształty i tworzyć z nich rozmaite mozaiki. Równie dużym zainteresowaniem w zakresie podłóg do siłowni cieszą się maty amortyzacyjne w postaci dywaników. Są one bardzo łatwe w zastosowaniu i mobilne. Aby z nich skorzystać, wystarczy je rozwinąć w wybranym miejscu. Tradycyjne maty amortyzacyjne najczęściej stosuje się pod sprzęt sportowy.

Z czego wykonuje się maty do siłowni?

Poszczególne modele mat amortyzacyjnych różnią się głównie materiałem wykonania. To, jaki on będzie, ma duże znaczenie dla komfortu oraz zdrowia ćwiczącego. Materiał mat amortyzacyjnych warto dopasować do rodzaju treningu, który się najczęściej wykonuje, a także do typu sprzętu sportowego, który posiada się w domowej siłowni. Nie mniej najważniejszą zasadą wyboru mat amortyzacyjnych jest postawienie na produkty wykonane z wytrzymałych i odpornych na odkształcenia materiałów. Takie właściwości mają m.in. maty amortyzacyjne z kauczuku naturalnego i syntetycznego, pianki EVA, polietylenu oraz tworzyw wzmacnianych.

Na co zwrócić uwagę kupując maty do siłowni?

Przy zakupie podłogi do siłowni warto sprawdzić, czy jej montaż nie jest trudny i możliwe jest samodzielnie położenie zabezpieczenia podłoża. Jest to szczególnie ważne, jeśli maty amortyzacyjne kupuje się do domowej siłowni. Samodzielny montaż jest rozwiązaniem nie tylko funkcjonalnym, ale i ekonomicznym.

Kolejnym istotnym parametrem mat amortyzacyjnych jest możliwość położenia ich na każdej powierzchni. W naszym sklepie można znaleźć maty do siłowni, które można układać na betonowej posadzce, jak i na płytkach czy panelach.

Maty do siłowni powinny być również wodoodporne wytrzymałe i żywotne. Takie cechy sprawią, że produkt posłuży przez długi czas i faktycznie będzie zabezpieczał podłogę, a także chronił stawy w czasie treningu. Nasz sklep sportowy online oferuje maty cenionych producentów m.in. Horizon Fitness, Victoria Sport czy Xylo.